GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

BF 3 był chyba pierwszym sygnałem, że posiadanie XP pod najnowsze gry to nie najlepszy pomysł i pora na zmiany :-)
 
Ja nie gram na kompie praktycznie, może dlatego. Tez nie jestem "poważnym graczem". Od czasu sobie zagram w coś. A na instalkę nowego systemu jakoś nie mam czasu i weny, może przed świętami.
 
Nie rozumiem dlaczego ludzie się tak burzą, że nowe gry nie wspierają XP-ka. Przecież ten OS jest tak archaiczny i stary, że i tak dziwne, że go jeszcze w ogóle MS supportuje.






Do dziś mam XP i bardzo dobrze się nam współpracuje. Pomimo posiadania konsoli AC II przechodziłem na komputerze i również bardzo fajnie się grało. Choć trzecią część już kupię na PS3.
 
Ja też korzystam z XP, i nie narzekam. Pro graczem nie jestem, w nowości grywam rzadko, a i tak są to głównie gry niezależne, które specjalnych wymagań nie mają. Po prostu dobija mnie myśl o instalacji i dostosowywaniu wszystkich swoich ustawień wykształconych od lat na nowo.
 
Warto zmienić bez dwóch zdań.



GTA Five wyjdzie na wiosnę najpierw na konsole , dla tej gry warto zmienić system :)



link_3KyrSSkXDzPvrcwMsLynHR9Vj07OE3OP,w300h223.jpg
 
Z Win 7 miałem do czynienia na drugim komputerze swego czasu, i nie mam nic przeciwko. Jak mi się obecny system sypnie i będę musiał zaczynać od nowa to się przesiądę.
 
Ok, ja rozumiem, że ktoś może XP-ka lubić, ale te kwejki itp. że jak to, XP jakaś gra nie wspiera?! Przecież dopiero 11 lat ma ten system. :D


Edit: Ja już na 8-ce siedzę tak btw. :D
 
Gimbusy nie potrawią zainstalować siódemki, lub nie dostali nowego komputera po komunii i teraz wylewają swoje żale.
 
Na desktopie to się wiele nie różnią od siebie. Do Modern UI wcześniej zwanego Metro UI wchodzi się rzadko. Choć kilka fajnych aplikacji jest. Np. od sportu, można wybrać sobie ulubioną drużynę i pokazują się statystyki, tabela, wyniki itd. ale mimo wszystko Modern UI jest stworzony dla tabletów. Osobiście wolałbym, żeby rozdzielili desktopy i tablety, bo tak to się taki potworek robi, zlepek 2 systemów.


Czy opłaca się inwestować? Jak się korzysta z 7-ki to raczej nie. OS jest stabilniejszy od 7-ki i lepiej zoptymalizowany. Na baterii chodzi mi laptop około godzinę z hakiem dłużej, ale tak to jakiejś wielkiej rewelacji nie ma. Ale z XP-ka jak najbardziej można się przesiąść. Choć jak ktoś nie chciał z 7-ki korzystać to jak zobaczy 8-kę to może być w szoku. :D
 
Przyszlo ufc 3 i jest ogień:)



Mam pytanie:



game rules - default, competition, equalited stats (co oznaczaja te opcje?)



energy setting- default czy simulation (a to?)







jak cos mam do sprzedania stare gry na ps3 = ufc 2010 z kodem, fight night 4, pes 11, fifa 12 z kodem
 
Game rules to szczerze mówiąc nie wiem, nigdy sobie nie zawracałem głowy, zawsze gram na default, czyli na domyślnych ustawieniach.



Natomiast energy settings jest już dosyć istotne - simulation to realistyczna kondycja, gdzie musisz jej ciągle pilnować i jak zbytnio szarżujesz to szybko Ci się skończy, default to z kolei to taka w zasadzie niekończąca się kondycja,którą nie musisz się nią specjalnie przejmować.
 
Ta simulation kondycja to jest realistyczna jedynie dla Ciebie. Zawodnik kierowany przez "komputer" o wiele mniej sie meczy. Zadaje serie combosow i o wiele wolniej mu to spada i szybciej sie regeneruje tak zauwazylem.
 
dzięki Highlander
właśnie gram na tej symulacji i tego paska staminy nie widać tylko po walce mam statystyki ile jej ubylo (rozumiem, że tego nie można włączyć w ustawieniach) robie 2 kombinacje i łapie oddech intuicyjnie.
 
Na symulacji też widać pasek staminy, może po prostu tego nie ustawiłeś? Z tego co pamiętam pasek staminy widać dopiero po zazaczeniu w opcjach "fighter hud" czy coś w stym stylu.
 
Korzystając z urlopu zakupiłem sobie dzisiaj rano AC3 i zacząłem grać. Pomijając fakt, że przyzwyczaiłem się ostatnio do skradania grając w Dishonored i czekając na Hitmana, a tu oczywiście się trzeba napie...ać w biały dzień, to jak na razie po jakiejś godzinie czy dwóch gry to jest jakaś komedia. :D Po pierwsze, grę się zaczyna jakimś zupełnie innym gościem niż ten Connor, którego reklamowali wszędzie. Chyba, że jakąs metamorfozę gość przejdzie i zmieni imię, ale nie wygląda mi on na podobnego do Connora. Druga sprawa, pozmieniali menusy tak, że kierwa po 2 godzinach jeszcze ich nie ogarniam za bardzo. Trzecia sprawa wymagania do pełnej synchronizacji i same początkowe misje są tak debilnie skonstruowane, że nie wiem czy oni trzeźwi byli jak to wymyślali. Najbardziej mi się podoba podsłuchiwanie rozmów w 2 czy 3 misji. Na około typów pokazuje się kółko i jak tylko się w nie wejdzie to zaraz im się trójkącik pokazuje, że są zaniepokojeni. Nie ważne czy idziesz za nimi, przed nimi czy za ścianą jesteś. Chuj wystarczy, że jesteś w kółki i nagle im się 6 zmysł uruchamia. Jedyny sposób to wtopienie się w tłum, którego praktycznie nie ma w okolicy, a jak się wyjdzie choćby na chwilę z kółka to cała robota psu w dupę i tylko reloadem checkpointa można spróbować jeszcze raz. Albo mam gościa uwolnić i wymaganie jest takie, żeby nie zostać wykrytym. Super, tylko mam 3 gości przed sobą, dwóch stoi w linii i jeden przy zakładniku. Tych z tyłu nie mogę ubić, bo mam tylko jedno ostrze, a jak ubijam jednego to drugi oczywiście wszystko widzi i nici z bycia niewykrytym.


To, że w niektórych scenach postaciom się twarz nie rusza kiedy mówią albo animacja chrupie to już pikuś w porównaniu z tymi akcjami. Zirytował mnie AC3 już na dzień dobry. Ale i tak pewnie skończę. :D Głupio by było po tylu częściach odpuścić, choć nie wiem jakim cudem dostaje 10-ki w recenzjach.
 
Ta simulation kondycja to jest realistyczna jedynie dla Ciebie. Zawodnik kierowany przez "komputer" o wiele mniej sie meczy. Zadaje serie combosow i o wiele wolniej mu to spada i szybciej sie regeneruje tak zauwazylem.




Z tego co zauważyłem to jednak komputer tak samo się męczy. W ogóle dla mnie granie na default mija się z celem.




game rules - default, competition, equalited stats (co oznaczaja te opcje?)


default - normalna giera



competition - nie ma wziętych z czapy, jednociosowych ko i przerwań walki przez rozciecia (doctor stoppage)



equalized stats - zawodnicy mają wyrównane staty
 
Wzruszam się - w końcu przyszła paczka z Mass Effect 3. Dodając do tego L4D2 - widzimy się za jakiś tydzień :D
 
Niedawno, kilka dni temu, zmęczyłem (całkiem dosłownie) ostatnie 2 misje ME3. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że najlepiej zrobioną grą wg. mnie była częsć druga.
 
Nie wiem co jest amatorskiego w wypunktowaniu debilnych rozwiązań pojawiąjacych się już na samym początku gry, ale spoko. Napiszę jeszcze po skończeniu, żeby było profesjonalnie. :)
 
Back
Top