GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

O UFC 3 i EA MMA nie mówiąc juz panowie ;)) A to najważniejsze gry dla fanów MMA :D Między innymi po to kupywałem konsolę ;)
 
Będąc zapalonym pecetowcem, nie będę się czarował i oszukiwał, że PC-ty przegrały pewną "wojnę" z konsolami. To oczywiste, że kilka lat temu, ze względu m.in na masowe "piracenie" gier i ściąganie z internetu, producenci zaczęli tworzyć produkcje przeznaczone tylko na Xbox czy PS'a.



Oczywiście, konsole nie są idealne, bo pojawienie się na rynku tzw. "exclusive games" hamuje zapoznanie się z rynkiem gier komputerowych. Dlatego popieram wydawanie gier, które są konwersją z konsol na PC nawet kilka lat po premierze, jak to było w przypaadku np. Alan Wake.



Natomiast jestem przeciwny zjawisku, które wystąpiło przy pojawieniu się m.in GTA IV - teraz na konsole, pół roku później na PC-ty, co nie przyniosło oczekiwanego rezultatu dla fanów komputerów stacjonarnych. Tak słabo dopracowanego produktu ze strony technicznej od Rockstar nigdy nie widziałem ...


PS: Zapomniałem dodać, ze to są dwie inne sytuacje. W przypadku Alan Wake, dystrybucja tego produktu na PC nie była od początku planowana, natomiast w przypadku Rockstara - jak najbardziej.
 
Grałem w Wake'a ale jakoś mnie nie przekonał. W zasadzie od połowy gra się rozkręca jednak pierwsze dwie godziny były dla mnie dosłownie męczarnią.
 
Na tle produkcji konsolowych, Wake mógł nie wyróżniać się. Jednakże uruchamiając tą grę na PC, poczułem klimat Max Payne (obie gry są produkcjami studia Remedy), świetną fabułę i - po prostu - to coś, co pierwszy raz poczułem grając jeszcze w Gears of War.
 
Dla mnie z kolei Alan Wake był po prostu świetny przez całe 8 odcinków (wliczając dwa bonusowe). Remedy idealnie trafiło w mój gust jako fana Stephena Kinga, który dodatkowo ma spory sentyment do zespołu Poets of the Fall. Czekam na prawdziwą kontynuację, nie jakieś American Nightmare :P
 
Do tego trzeba dodac jeszcze ze w dosc duza ilosc gier przeszczepianych z konsol na pieca nie da sie grac vide RE4 czy Devil May Cry czy Pro Evo.



Trzeba miec to i to niestety
 
w jakim sensie zaniżają ?







boli, ze na konsoli pójdzie kazda gra na dana platformę bez dokupowania ramu i tak dalej ?
 
nie, bo ja zbieram konsole więc dla mnie nawet na plus jak wyjdzie coś nowego i nie musze nic do niej dokupować no może pare padów, zeby ze znajomymi pograc ;]
 
herrflick:
A czym to się według Ciebie objawia, że w wymienione tytuły nie da się grać na PC? Zwłaszcza chodzi mi o PESa, chociaż z RE4 też żadnych problemów nie miałem :)
 
oj Yagiel bez przesady z tym ramem. Po jakimś czasie choćbyś 10 gb ramu dorzucił to i tak nic to nie da. W grach najważniejsza jest karta graficzna. Kilka lat i do wymiany czasami łącznie z płytą główną, a co za tym idzie i procesor. No i robi się już 1000-1500 zł :( Sam ciułam na kompa właśnie i zastanawiam się w dalszym ciągu czy kupować, bo jedynym powodem dla mnie jest brak wydania gier Blizzarda na xboxa, którego też posiadam. Gdyby to było takie piękne, że tylko ramu dokładam i śmigam to wrzuciłbym w lapciaka co nieco i cieszył się jak małe dziecko
 
x box 360 na chwile obecna grosze kosztuje, ps3 nie specjalnie z ceny schodzi ale chyba i tak taniej niz napakowac w kompa itemowm
 
Znalazłem ciekawy wykres porównujący możliwości konsol ze współczesnymi PC. Chciałbym, żeby jeszcze powstawały gry które wykorzystują możliwości współczesnych kart graficznych. Co ciekawe Xbox720 ma być dziesięć razy mocniejszy od 360 więc już teraz są znacznie mocniejsze pecety. Oczywiście konsolę mają przewagę tego, że gry mogą być zoptymalizowane do tylko jednej danej konfiguracji sprzętowej i autorom uda się wyciągnąć dużo ze sprzętu.







sEGm7.jpg
 
@herrflick



Jakie miałeś problemy z tymi grami ? Nie wiedziałeś gdzie podłączyć pada ? :D hehe, serio nie czaje



@pajero



Ten wykres jest tak głupi, że aż daruje sobie komentowanie.







Każdy niech sobie gra na tym czym chce, nie próbujcie się tutaj kłócić, że x jest lepsze od y, bo to jałowa dyskusja.
 
dziwne że możliwości mojego kompa z 2005 r. są wyższe od konsol typu Xbox 360 , skoro już żadna z obecnie wydawanych gier mi nie śmiga
 
@Hang czemu głupi? Porwónaj sobie grafikę w BF3 albo Wiedźminie 2 na PC i konsoli.Wiedźmin nie korzysta nawet z DirectX 11 tylko z 9. Miałem sobie nawet kupić konsolę dla EA MMA i UFC, ale teraz zbieram kase na GTX670, ale niestety kurs dolara mnie dobija bo ceny idą w górę. Liczę, że na Windows8 będzie możliwość grania w gry z xboxa360.







@tomek-host to zależy jakiego miałeś kompa w 2005 to jest porównanie topowych ówczesnych podzespołów z konsolami







 
@Boomster tak a na jakich :-) PC procesor+ karta graficzna Konsole procesor+karta graficzna. Oczywiście konsole mają inną architekturę. Osobiście czekam na PS4 i Xboxa720 w końcu gry pod względem graficznym pójdą do przodu.
 
myślę że nie prędzej jak koniec 2013 wyjdzie nowa generacja konsol





w końcu gry pod względem graficznym pójdą do przodu.


a co gry pod względem grafiki stoją w miejscu ? nie wydaje mi sie ...
 
No nie da się ukryć, że rewelacji nie ma. Zobacz sobie jak np wygląda gra z 2012 i 2008. Nie ma jakiejś wielkiej tragedii w aspekcie grafiki. Trochę gorsze tekstury, animacja etc. Teraz sobie prównaj np grę z 98 i 94, albo 98 i 2002. Zaraz może poszukam jakichś przykładów, ale zapewniam, że jest spora różnica.

edit:

Na przykładzie fify nawet całkiem ładnie to widać.



fifa 94

tnt24.info_FIFA_94_pierwsza_FIFA_ENG_.9949__66632.jpeg


fifa 98

claudio2.jpg


fifa 2002

200d9_MundialFIFA2002_04.JPG


fifa 08

fifa-08-31.jpg


fifa 12


tnt24.info_FIFA_12_CRACK-DZIA£A_NA_100_CrossTNT_.4842__396283.jpeg
 
Następną generację konsol zapowiedzą najszybciej na E3 2013. Więc konsole X720 i PS4 najszybciej w 2013 roku.



Wtedy gry zrobią mocny krok do przodu. Później będzie to samo co teraz. itd itd
 
Chodzi ze kierowanie padem bylo tak drewniane w Residencie ze kupilem go na konsole to samo w DMC (3 bodajze).



Pes 2011 w porownaniu do wersji konsolowej to 2 rozne gry byly-opoznienia straszliwe o niedokladnosci przy strzalach nie wspomne



Uzywam pada od 360
 
Heh, pamiętam jak pierwszy raz grałem w Fifę 96, byłem oczarowany tą fotorealistyczną grafiką. :-)
 
Nazwijcie mnie laikiem, ale według mnie poziom graficzny zatrzymał się na pierwszym Crysisie. Po 2007 roku większego skoku jakościowego nie uświadczyliśmy i nie uświadczymy dopóki nie wyjdą nowe konsole. Czemu tak jest? Bo Crysis był ostatnim piecowym exclusivem (nie bierzemy pod uwagę okrojonej wersji która niedawno wyszla na Xbox360/Ps3), który maksymalnie wykorzystywał bebechy topowych komputerów. Nie oszukujmy się, trzy lata później Crysis 2 oferował tylko MINIMALNIE lepszą grafike na ówczesnych topowych sprzętach. Czyli tych z 2011 roku.



Twórcom nie opłaca się już tworzyć gier wyłącznie na pc (no nie wliczamy WoWów i innych Total Warow) i dlatego dostajemy silniki przystosowane także do dużo słabszych konsol. Oczywista oczywistość? No okej, ale zawsze chciałem poczuć się jak spec w jakiejś dziedzinie : (
 
@ pajero



Konsole w głównej mierze moc opierają na procesorze zaś w PC jest to rozdzielone na procesor, kartę graficzną i RAM stąd przy 256 MB RAM PS3 jest w stanie odtworzyć gry takie jak GOW III , U3 itp. co niebyłoby możliwe na PC przy takiej ilości RAMU lub też karcie graficznej np.Geforce 8800 itp.



@DickNiaz



Przy Battlefield 3 był wykonany kolejny graficzny krok.
 
Back
Top