GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Ja miałem czekać z DA do świąt, ale Far Cry trochę mnie przynudza, więc pewnie zamówię na weekend.
 
Ja miałem czekać z DA do świąt, ale Far Cry trochę mnie przynudza, więc pewnie zamówię na weekend.
613.gif

Co ty w FC2 grasz?
 
Siema dawno mnie tu nie było :) Mam pytanie grał ktoś może w " This war of mine " ?

Ja pogrywam teraz, fajnie zrobiona gierka, ale jak dla mnie narazie doszedłem do 25 dnia, i strasznie montonne się robi, w kółko to samo, w dzień ogarniasz swoją chatę, typu zjeść, żeby pospali, jak masz rzeczy to coś dobudowujesz, a w nocy idziesz szukać kolejnego ekwipunku i tak w kółko.
 
A ja właśnie nakurwiam w Maxa Payne'a 3. Kupiłem go na Steamie już rok temu ( był niezły deal) i prawie o niej zapomniałem . Widocznie czekała na nową grafikę. Gdy w sobotę zainstalowałem ją do testów, to już nie mogłem jej odinstalować. Gra chyba zmierza ku końcowi, bo prawie wszyscy już nie żyją. ( właśnie się kolo zhajcował w ogumieniu samochodowym ) :cool:
 
Last edited:
To ja się podzielę wrażeniami z pierwszej wieczornej sesji Dark Souls. Trwała ze 3 godziny, ale efektywnego grania było pewnie połowę tego bo często przerywałem, żeby czegoś poszukać na wiki :P Póki co mam straszny dylemat w jaki sposób rozwijać postać, nie mogę się pozbyć przeświadczenia, że przez nieznajomość systemu spieprzę sobie rozgrywkę. Pomijając ten kłopot, zapowiada się bardzo fajnie, chociaż zdaję sobie sprawę, że jeszcze nie miałem okazji tak naprawdę przetestować swojej cierpliwości a jakiekolwiek prawdziwe wyzwania dopiero przede mną.

No i strasznie mści się na mnie to cholerne "Sleeping Dogs", a konkretnie sterowanie, do którego się przyzwyczaiłem. Tyle razy zmarnowałem bombę albo flaszkę z lekarstwem naciskając odruchowo "kwadrat" jako klawisz ataku... ale się odzwyczajam ;)
 
Szału dostaje powoli przez te błędy w Dragon Age. Wczoraj pół dnia internet przeszukiwałem, dziś od nowa próbuję nowych metod bo po 10 minutach gra się sypie. Wczoraj ze 20 razy od nowa musiałem grę odpalać. Czytam różne fora i wielu graczy ma takie problemy. Patcha obiecali, ale nie widać ani nie słuchać. Grunt,że ludzie zapłacili i chuj z nimi. Kolejna niedorobiona gra przez EA. Mam nadzieję, że CD Project Red puści Wiedźmina porządnie zrobionego a i teraz zaczynam już rozważać czy nie wziąć go na konsole. Jeśli będzie możliwy import saveów to pewnie nie będę się zastanawiał nawet.

edit: chuja tam, Wiesiek nie wychodzi na PS3:(
 
No nie wychodzi, także czeka mnie inwestycja w konsolę albo mocniejszego peceta za parę miesięcy :)

Jakieś 2 miesiące temu w sieci pojawiły się plotki, że CDPR ma spore trudności w pracach nad tą grą i kto wie czy bez kolejnego przesuwania terminu nie dostaniemy zabugowanego produktu na premierę.
Link

Tak czy inaczej ja planuję kupić Wieśka, po prostu tym razem najprawdopodobniej nie szarpnę się na pre-ordera jak przy dwóch poprzednich, tylko poczekam parę dni po premierze na jakieś opinie. A jeśli będzie się sypać to poczekam jeszcze trochę, na jakieś patche :)
 
Do mnie przyszło PS4, niestety miałem mało czasu, żeby się nią nacieszyć.
Zaopatrzyłem się w Far Cry 4, na razie przeszedłem tylko prolog. Do tej pory na pewno in plus jest grafika, nawet sterowanie mnie nie przeraża (jak FPS to zawsze była klawiatura+myszka). Obawiam się tylko, że rozgrywka będzie trochę wtórna i nie będzie nic nowego względem poprzedniej części.
Obecnie próbuję jeszcze grać w The Last of us na PS3, ale jakoś ta gra mnie nie porywa. Jestem co prawda dopiero gdzieś na początku, ale źle mi się steruje postacią, świat mimo wszystko nie ma takiego mocno postapokaliptycznego klimatu. Dam jej jeszcze szansę, ale jak na razie nie rozumiem zachwytów nad tą grą.
A na PS4 ściągnąłem jeszcze demo UFC i jest niestety za bardzo arcade'owa.

I tak czekam na Wieśka :)
 
Jestem co prawda dopiero gdzieś na początku, ale źle mi się steruje postacią, świat mimo wszystko nie ma takiego mocno postapokaliptycznego klimatu. Dam jej jeszcze szansę, ale jak na razie nie rozumiem zachwytów nad tą grą.
Sam sobie odpowiedziałeś. Jedna z lepszych produkcji jakie miałem okazje zagrać w życiu.
 
Użytkownik Wieri dodany do ignorowanych za brak zachwytów nad TLoU.

A tak poważnie to napisz czy Twoja PS4 też tak się poci po 1h gry i głośno chodzi ?
 
Zdobyłem za free Wieśka jedynkę, ale wersję podstawową. I tu moje pytanie czy wersja rozszerzona wprowadza dużo nowości? Bo zastanawiam się czy to jej sobie nie ogarnąć.
 
Pierwszy epizod Game of Thrones od Telltale zaliczony. Historia ciekawa, postacie bardzo wyraziste, trudniejsze wybory niż w Walking Dead czy The Wolf Among Us. Aktorzy grający w serialu podkładają głosy także łatwo i szybko wkręciłem się w klimat krainy Westeros. Małe ostrzeżenie - jeżeli nie znacie historii (czy to z książki czy z serialu) będzie Wam ciężko się połapać co i jak. Grafika jest bardzo specyficzna, nie każdemu może się spodobać, ale mi to nie przeszkadza. Udźwiękowienie bardzo fajne no i jest intro z serialu :D Są twisty i sceny, po których w moim pokoju można było usłyszeć "WHAT THE FUCK?". Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki (6 na sezon) i przyznam, że jest to najlepszy start oraz gra od Telltale ,i chyba to wystarczy za rekomendację. HYPE IS REAL. Polecam (45zł na allegro) czy jeszcze taniej jak kupicie przez rosyjski steam.
 
Cały czas jestem nakręcony przez uniwersum Walking dead, więc może dlatego mam problem z TLoU.

A co do PS4, to rzeczywiście jak ostatnio grałem z 1h w FC4, później w Raymana z 1h i włożyłem znowu płytę z FC4 to podczas grania zaczęła chodzić głośno- chyba to byla wina napędu.
 
@Hightower: W DS budowanie postaci jest trochę inne niż w typowym erpegu. Klasy początkowe nie mają wielkiego znaczenia, nie ma odrębnych drzew umiejętności. Decyzja co do builda w zasadzie opiera się na przyjętym stylu gry tj. jakie bronie lubisz i czy chcesz ładować w Str czy w Dexa.
Kolejną istotną decyzją jest to czy chcesz biegać lekkim wojownikiem (z obciążeniem poniżej 25% udźwigu), czy średnim -od 25 do 50%. Lżejszy wojownik ma mniejszą obronę ale szybszy unik. Wydaje mi się że gra lekkim jest ostatecznie łatwiejsza, ale na mid rollu też da się grać.

Co do skill pointsów - praktycznie dla każdej postaci warto ładować w endurance i vitality (końcowo do 30 albo i nawet więcej), resistance za to jest bezużyteczne. Resztę punktów można dać w str albo dexa, w zależności od wyboru broni (trzeba patrzeć do jakiego skilla dana broń się skaluje -to te literki A, B, C itd.). Do tego można dać parę punktów w attunement, jak się chce używać piromancji/leczenia/czarów. Intelligence się przydaje tylko jak chcesz grać magiem (ale odradzam bo mag jest tak OP ze to psuje grę), a faith jak klerykiem. W pierwszej grze można rozważyć danie punktów w faith i kupienie czaru leczenia, ale wymaga to inwestycji (chyba do 18 faith) a pod koniec gry się za bardzo nie przydaje.

Warto po poczatkowym ogarnięciu sterowania i pierwszych leveli obczaić takie koncepty jak: kindlowanie ognisk, wpływ blokowania ciosów na staminę, wpływ podniesienia tarczy na odnawianie staminy, czym jest poise i stabilność tarczy, jak robić backstab i parowanie.
 
@ziggy123 : Dzięki za pomoc :)
Część tych informacji udało mi się już znaleźć albo wybadać (kindlowanie testowałem zaraz przed przeczytaniem Twojego posta), ale jeszcze sporo przede mną. Fajnie, że zwróciłeś mi uwagę na to skalowanie broni bo byłem kompletnym ignorantem w tej kwestii. No i jeszcze raz dzięki za porady odnośnie skill pointsów. Wychodzi na to, że jak do tej pory rozwijałem postać prawidłowo, ale dobrze mieć potwierdzenie od kogoś bardziej obeznanego.
 
nooo, graj?:)

RDR to też dla mnie tytuł do przejścia, zanim przeskoczę na PS4. PS4 pewnie szukał w pakiecie z nowym Wiedźminem,czyli pod koniec lutego się za to zabiorę. Na razie EA UFC i Fifa 15 to jedyne tytuły które mnie interesują
 
Logan, u mnie rdr juz leży w chuj czasu na półce, a w ps3 siedzą dodatki do fallouta 3 ale czasu nie mam, żeby nawet do domu wejść, a co dopiero konsole odpalić
 
Ej wie ktos jak sie odblokowuje te dodatkowe misje do FarCry 4? te na 1 player co sa w tych uloteczkach w srodku gry
 
Back
Top