GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Niang juz gra u mnie :) ale zaplacilem słono za jego karte. Poki co ma 19 lat i przeblyski geniuszu przeplata bezbarwnymi wystepami. Teraz duzym problemem jest u mnie obrona i pomocnicy wszechstronni do srodka. Najlepiej 2 x Vidal :D
 
No the last of us będzie wymiatać, podobnie zapowiada się I'm alive.
 
@ Gambit



reputacja trenera, jak i jego współczynniki są ruchome.



także można wygrzebać gościa z dobrymi cyframi i reputacją lokalną i on będzie robił dobrą robotę.



co do liczby trenerów to proste, że im więcej tym lepiej.



gość trenujący powiedzmy 2 kategorie osiąnie lepsze rezultaty niz trener trenujący powiedzmy 4.



problemem są tutaj obostrzenia ze strony zarządu na liczbę trenerów.



ja zastosowałem ten zabieg, że kontraktując piłkarzy, których nabywałem pod koniec ich karier, zostawiałem w klubie w roli trenerów, jeżeli oczywiście sie do tego nadawali- wchodzili do pracy z marszu niwelując problem adaptacji.



co do poziomu szkółki to ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo zacząłem grę z dobrym poziomem i już w pierwszej selekcji pod koniec pierwszego sezonu gry dostałem diamencik, który jest godnym zastępcą rooneya w kadrze i wart 22 mln na dziś.
 
I'm alive wygląda bardzo ciekawie .szkoda, że wychodzi tylko w cyfrowej dystrybucji.



edit. Kid zapomniałem całkiem o tym tytule, zapowiada się świetny reset serii.



takie cuda ludzie robią udostępnionym niedawno skyrim:creation kit:



 
Z gier wychodzących w tym roku napewno duze zainteresowanie wzbudzi tez nowy TombRaider. Swieze spojrzenie na Lare może okazac sie wielkim sukcesem i jest to zdecydowanie gra na którą czekam:)
 
No to musze sie wziac za moja szkolke. W starszej wersji duzo ciekawych talentow wyciagnalem ze szkolki. Najlepszym byl mlody obronca boczny, z Włoch (czarnoskory :D) ktory w wieku 16 lat debiutowal w seniorskiej reprezentacji.
 
No to musze sie wziac za moja szkolke. W starszej wersji duzo ciekawych talentow wyciagnalem ze szkolki. Najlepszym byl mlody obronca boczny, z Włoch (czarnoskory :D) ktory w wieku 16 lat debiutowal w seniorskiej reprezentacji.






Zlatan, a w co ty grasz ?? Jeśli mozna zapytać
 
ja trafiłem na białasa z jasną czupryną z ..... sudanu.... :-)



ale grajek mierny.



Edit:



@ Zlatan



przypomniałem sobie...



obrońca: sime vrsaljko z dynama zagrzeb.



pomocnik: xherdan shaqiri z fc basel



może jeszcze zdążysz !!! :-)
 
Yazz na jakie elementy glownie zwracasz uwage przy doborze napastnikow? Potrzebuje ulozyc duet lis pola karnego wysuniety napastnik albo jakas kombinacja z cofnietym napastnikiem.. Nie wiem czemu moi scouci, trenerzy przekreslaja Bandalovskiego. Chlopak wg mnie ma dobre atrybuty na bocznego obronce, w sezonie ma srednia powyzej 7, teraz po wygranym pucharze Anglii (moje pierwsze znaczace trofeum :D) z Chelsea 2-0 zostal graczem meczu. A nadal przy jego nazwisku mam 2 gwiazdki, albo 2.5.
 
Darkness 2 nie zawiodło , świetny klimat i gameplay .



w przyszłym tygodniu na pc wychodzi Alan Wake, polecam jak ktoś nie miał okazji zagrać na xboxie.
 
Kurczę od dawna ostrzę sobie zęby na Alana, ale różnie wychodziło to przenoszenie gier z konsol na PCty ...
 
@ Zlatan



współczynniki napastników? tu trzeba postawić zasadnicze pytanie- jaką funkcję mają spełniać w twojej taktyce atak czy wsparcie?



lis pola karnego to taki trochę sęp mówiąc potocznie.



także jak łatwo zgadnąć gość głównie będzie się kręcił w obrębie pola karnego gdy atakujesz. jego udział w grze defensywnej jest mizerny.



na własnej połowie zobaczysz go wtedy, gdy przeciwnik wybija rożny... :-)



o taki van nistelrooy to dobry przykład lisa pola karnego w rzeczywistym futbolu.



wykańczanie akcji- to nie wymaga komentarza.



facet gra często na granicy spalonego, często czeka na błedy obrońców, a jeszcze częściej szuka jakiejś odbitej piłki, a jeżeli jego przewidywanie jest wysokie to nawet piłka szuka jego...



jeżeli absorbuje uwagę obrońców i wokół nich się kręci na pewno powinien dobrze grać bez piłki, a setki pojedynków które będzie z nimi toczył każą mu być szybkim, zwinnym i mocno trzymać się w pionie (równowaga).



nie wiem jaką taktyką śmigasz, ale jeżeli jesteś nastawiony na prostopadłe podanie pomiedzy obrońców przyspieszenie będzie tu mocno pomocne, a stwarzane w ten sposób sytuacje sam na sam z bramkarzem dobrze by mieć opanowanie
większe niż 1...:-)



jeżeli natomiast grasz jednym napastnikiem lub twój styl jest bardziej nastawiony na defensywę i kontrę to często od lisa będzie wymagało większego zaangażowania w grę z kolegami, czyli gra z pierwszej piłki
i czasem stwarzania sobie sytuacji sobie samemu, gdzie pomocny będzie drybling.




skoczność
, gra głową
i siła
, bo grasz w anglii...



jeżeli do niego chcesz dorzucić wysuniętego napastnika to warto uprzednio zaopatrzeć się w jakieś "żelazne płuca" w środku pola.



a moja ciekawość ma do ciebie pytanie: connor wickham- jak się rozwija?
 
myślę, że Remedy niczego nie zepsuje . cieszy, że do wydania pc dodają dodatki Writer i Signal.
 
No ja glownie nie wiem jak mam zestawic teraz moj sklad. Gralem 4 obroncow standardowo, 3 srodkowych pomocnikow (1 Pomocnik odbierajacy obrona i 2 srodkowy pomocnik wsparcie) ofensywny pomocnik (moj najlepszy pilkarz) i 2 napastnikow lis i wysuniety. Ale jakos mi to nie wspolgra.Niby wygralem po karnych teraz tarcze wspolnoty ale czesto sie mecze ze slabszymi druzynami.



Wickham:



drybling 14, gra glowa 12, gra z pierwszej 15, podania 14 technika 13 wykonczenie 13 determinacja 15 gra bez pilki 13 opanowanie 12 przewidywanie 10 przyspieszenie 15 sila 20 skocznosc 17. Przed moim przyjsciem sprzedali go do Q.P.R za 9.5 mln tam rozegral 20 spotkac i strzelil 8 bramek.
 
A mógłby mi ktoś zrecenzować Supremacy MMA ? Prosiłbym bardzo . Słyszałem wiele krytyki pod adresem tej gry, ale wolałbym wypowiedzi ekspertów : )
 
tak w dużym skrócie bo nie ma się nad czym rozpisywać .



bardzo sztywna, nienaturalna animacja , która na dodatek często gubi klatki. brak komentarza podczas walk, nie ma też żadnych powtórek po wygranej. sterowanie mocno uproszczone , jest też opóźnienie przy wykonywaniu każdej akcji/obrony - to chyba największy minus. nokauty i złamania może i są ciekawe ale po kilku walkach nudzą i nie pozostaje już nic co by trzymało przy tej grze. ogólnie czysty arcade w kiepskim wykonaniu.
 
@ Zlatan



szkoda, że go nie zastałeś w klubie, odgrywający dobrej klasy i bedzie zapewne jeszcze lepiej. jednym słowem przyszły reprezentant, jak nic przykrego się nie wydarzy.



co do taktyki to ciężko będzie mi coś zaproponować, bo nie wiem czy dysponujesz.



któryś z twoich pomocników jest rozgrywającym/cofniętym rozgrywającym?



jaką rolę spełnia twój najlepszy piłkarz w składzie?
 
Teraz ustwilem Fernando Gago jako cofnietego rozgrywajacego a moj najlepszy zawodnik jako ofensywny pomocnik atak najlepiej sie spisywal, wtedy zbieral najlepsze oceny, najwiecej asyst i bramek (22 bramki 13 asyst 10 gracz meczu). Atak to teoretycznie moja najmocniej obsadzona strona. Kupilem teraz tego Fierro i w debiucie na 1-1 strzelil w meczu z City. Do tego mam Nianga, Sturridge i Sigborsson. Sturridge tez w sumie ladnie strzela jako lis pola karnego, ale mam nadzieje ze ten sezon do Nianga bedzie nalezal, w koncu parametry maja bardzo podobne.
 
Co Yazz o nim myslisz? Szukalem zawodnikow za darmo z filtrem wyszukiwania i natknalem sie oto na tego Polaka. Newgen, mysle ze w przyszlosci moze byc z niego solidny defensywny pomocnik, juz w tym sezonie postaram sie dac mu pograc.

 
@ Zlatan



jeżeli twój ofensywny pom. kręci takie staty znaczy tylko, że stoi we właściwym miejscu!!!!!



grając sunderlandem czyli angielskim średniakiem długo bedziesz odstawał pod względem finansowym od czołówki.



także wielu piłkarzy będzie miało wymagania finansowe, które na początku są nieosiągalne.



dlatego inwestuj w młodzież, bo wychowanków trzeba mieć, szczególnie grając w pucharach.



zatrudnij dobrych scoutów i do ameryki południowej, innych na półwysep iberyjski, rosjanie mają ciekawych piłkarzy...



na początki warto też sobie kogoś wypożyczyć, kto nie łapie się do składu w jakimś np. manchesterze.



z czasem młodzież podrośnie i zaczyna grać, a jak nie zawsze można ich pogonić, no i kluby filarne- juniorzy muszą się regularnie ogrywać.



edit:



a czarnecki papiery ma i to niezłe.



atrybuty psychiczne trochę mu podskoczą, a fizyczne na pewno.



techniczne pewnie też, pytanie tylko o ile.



w najgorszym wypadku będzie z niego dobry zmiennik, ale warto dać mu czas bo ma dopiero 19 lat...



w pierwszej kolejności do poprawy gra głową i szybkość, warunki ma dobre, no i jaka determinacja i wytrzymałość- będzie gryzł trawę...:-).



defensywny pomocnik dobry pomysł, chociaż pokombinowałbym z ryglem defensywy w jego przypadku
 
Z pilkarzami z Ameryki Poludniowej jest czasami problem, a mianowicie pozwolenie o prace. Znalazlem ciekawego pomocnika, transfer juz dogadany ale nie dostal pozwolenia na prace.
 
Zastanawiam sie jaki wplyw na rozwoj juniora maja trenerzy juniorow. W sumie tych najbardziej obiecujacych mam w pierwszym zespole i trenuja z pierwsza druzyna. I wlasnie tutaj pytanie, czy lepiej miec 4 trenerow juniorow czy wykorzystac to na trenerow ktorzy trenuja i jedna i druga druzyne.



Jezeli uwazasz ze trenerow juniorow oplaca sie zatrudniac na jakie umiejetnosci patrzysz? Domyslam sie ze praca z juniorami, determinacja, motywowanie ale takze takie jak obrona, atak itd tez?



Zauwazylem tez ze junior jezeli ma wysoki potencjal i dajesz mu czeste okazje do wystepow zalicza niezle skoki umiejetnosci. W ostatnim miesiacu moj 17 letni newgen (obronca srodkowy) zaliczyl skok o 1 praktycznie w kazdym istotnym elemencie.



Co wazniejsze dla srodkowego obroncy? odbior czy krycie? Zawsze wychodzilem z zalozenia ze krycie najwazniejsze jest dla bocznych obroncow, a dla srodkowych to odbior, gra glowa, ustawianie sie. przewidywanie, skocznosc, sila, przyspieszenie no i decyzje + koncentracja.



Z doswiadczenia dodatkowe umiejetnosci zawodnika typu mija przeciwnikow zagraniem na obieg itd, maja wplyw na jakosc naszego grajka?



Przygladam sie mojej druzynie i na koniec sezonu bede potrzebowal przynajmniej 3 srodkowych pomocnikow (1 dlugodystansowca, drwala do odbioru pilek i jakiegos cofnietego rozgrywajacego i tu najlepiej 20letniego pirlo ;D) i bramkarza. Scouci wychwalaja kilku niemieckich bramkarzy ale Ci wcale nie zachwycaja patrzac na refleks czy chwytanie. A moim zdaniem to sa najwazniejsze umiejtnosci bramkarza. W nastepnej kolejnosci dopiero 1na1 itd



Troszke sie rozpisalem :P
 
pozwolenia na pracę to jest problem w anglii bez wątpienia, ale często udaje się po złożeniu odwołania.



duża ilość szczególnie argentyńskiej młodzieży ma podwójne obywatelstwo.



alternatywą jest wysyłanie ich do klubu filarnego, a taki najlepiej mieć w belgii, bo tam zyskujesz papiery już po trzech latach.
 
Tylko jak wyslac ich do klubu filialnego zeby dostali tam pozwolenie? Mam wlasnie w belgii cs brugge.
 
profil zawodnika- zakładka skład i wyslij do klubu filarnego.



on po sezonie wróci, powtarzasz manewr 3 razy i gość ma obywatelstwo.



w informacjach o graczu masz podane ile dni brakuje mu do uzyskania obywatelstwa w danym kraju.
 
To wiem. Ale wyslac moge tylko pilkarza ktory gra juz u mnie, czyli obywatelstwo nie jest juz mu potrzebne :P



Myslalem ze jest opcja ze oplacam transfer a on zamiast do mnie bedzie gral w klubie filialnym
 
Back
Top