Góry - rekreacja, turystyka, wspinaczka

ja to jestem ciekawy co oni wpierdalajo podczas takiej wyprawy? wszystko co sie da? czy maja jakas specjalna diete? wiadomo, ze sa ograniczeni jesli chodzi o wage ekwipunku, dlatego pytam
Karkówka, żeberka, czasami lasagne, pizza. W zależności czy mają wenę do gotowania.
 
Tak, zimowe wejścia Bieleckiego odbywały się w marcu i są zaliczane jako zimowe. Normalnie liczą się wejścia kalendarzowe, po prostu Urubko ma swoje fanaberie i dla niego zima kończy się 28 lutego, nie ma to wpływu na zaklasyfikowanie wejścia odbytego w marcu jako zimowe.

To nie tylko fanaberie Denisa jak się okazuje, przeczytajcie poniższe komentarze pod tweetem.

 
To nie tylko fanaberie Denisa jak się okazuje, przeczytajcie poniższe komentarze pod tweetem.



Ta teoria ma wielu zwolenników ale na klasyfikację wejść odbytych w marcu nie wpływa. Wejście w zimie kalendarzowej to wejście zimowe.
 
Ta teoria ma wielu zwolenników ale na klasyfikację wejść odbytych w marcu nie wpływa. Wejście w zimie kalendarzowej to wejście zimowe.

Wiem, wiem, chciałem tylko "obronić" DU :cool:
Inna sprawa, że tak jak w Polsce dzisiejsze zimy to nie to samo co powiedzmy 40 lat temu, tak i w górach najwyższych się to zmienia jak twierdzą ludzie to badający i tam bywający. Nie odrzucam więc z automatu takich "zastrzeżeń".
Oby weszli, najwyżej część środowiska uzna to za sukces połowiczny i będzie kolejne wyzwanie na przyszłość żeby wejść w styczniu-lutym.
 
Wiecie jak na spocie Adama wlaczyc filtr z takimi izoliniami jak w tym tweecie wyzej?
 
warunki jak narazie swietne, wiec wszystko mozliwe, mysle ze juz nizej nie bede schodzic (Urubko i Bielecki)
 
warunki jak narazie swietne, wiec wszystko mozliwe, mysle ze juz nizej nie bede schodzic (Urubko i Bielecki)

Denis z Adamem jutro mają schodzić do bazy, jest spodziewane załamanie pogody które potrwa prawdopodobnie do 26 lutego.
 
Na atak w ciągu najbliższego tygodnia nie ma szans. Pogoda ma się pogorszyć
Szczytu nie zaatakują bez przynajmniej jednej nocy w C4 na około 7900

Ciekaw jestem czy przy dobrych warunkach i możliwościach szczyt zaatakuje też i inna dwójka. Bo nie ma się co oszukiwać, wszyscy to wiedzą, że na chwile obecną jak i pewnie przed wylotem głównymi kandydatami byli i są Adam z Denisem
 
Ciekaw jestem czy przy dobrych warunkach i możliwościach szczyt zaatakuje też i inna dwójka. Bo nie ma się co oszukiwać, wszyscy to wiedzą, że na chwile obecną jak i pewnie przed wylotem głównymi kandydatami byli i są Adam z Denisem

Wszystko pewnie rozstrzygnie po tym jak wyjdą wyżej, kto będzie w najlepszej formie oprócz Adama i Denisa to dołączy do zespołu, myślę że czteroosobowego max.
 
Wszystko pewnie rozstrzygnie po tym jak wyjdą wyżej, kto będzie w najlepszej formie oprócz Adama i Denisa to dołączy do zespołu, myślę że czteroosobowego max.

Mnie trochę dziwi, że Małek jakiś taki wycofany.
 
Mnie trochę dziwi, że Małek jakiś taki wycofany.

Kaczkana też chwile nie było na ścianie, wczoraj wyszedł z Załuskim, a warto pamiętać, że wspólnie z Denisem (i kimś jeszcze?) był najwyżej na K2 zimą na 7650 w 2003
 
No właśnie mnie też dziwi to całe wycofanie Małka. Pod względem technicznym to jeden z najlepszych himalaistów, nawet Bielecki sam wielokrotnie to powtarzał, że Artur jest lepszy od niego. Wydaje mi się, że do ataku szczytowego przystąpią dwa niezależne dwuosobowe teamy. Bielecki i Urubko to pewniak. Druga para to Morawski, Kaczkan, Gołąb albo Małek, jakaś dwójka z nich. Inaczej tego raczej nie widzę
 
No właśnie mnie też dziwi to całe wycofanie Małka. Pod względem technicznym to jeden z najlepszych himalaistów, nawet Bielecki sam wielokrotnie to powtarzał, że Artur jest lepszy od niego. Wydaje mi się, że do ataku szczytowego przystąpią dwa niezależne dwuosobowe teamy. Bielecki i Urubko to pewniak. Druga para to Morawski, Kaczkan, Gołąb albo Małek, jakaś dwójka z nich. Inaczej tego raczej nie widzę

Morawski nie przystąpi z oczywistych względów, chyba kogoś innego miałeś na myśli.
 
Bielecki, Urubko, Gołąb, Małek i Kaczkan wydają się najmocniejsi. Czy Bedrejczuk, Chmielarski i nie wypominając wieku Darek Załuski będą czuć się wystarczająco na siłach by spróbować ataku to już cieżko powiedzieć

Jakbym miał typować to oprócz wiadomej dwójki drugą tworzyć będzie Gołąb i Małek/Kaczkan
 
Finalnie pewnie wszystko będzie zależeć od tego jak się będą czuli na wysokości po wyjściu do C4, Denis i Adam to na pewniaka jak się nic nie wydarzy, pozostała część ekipy atakującej zależy pewnie od aklimatyzacji, przystosowania do tak ekstremalnych warunków, w końcu to K2, nie bez powodu nikt tam nie wszedł.
 
Finalnie pewnie wszystko będzie zależeć od tego jak się będą czuli na wysokości po wyjściu do C4, Denis i Adam to na pewniaka jak się nic nie wydarzy, pozostała część ekipy atakującej zależy pewnie od aklimatyzacji, przystosowania do tak ekstremalnych warunków, w końcu to K2, nie bez powodu nikt tam nie wszedł.
no spedzenie nocy w c4 to niezly hardkor musi byc, to praktycznie 8000 m.
 
Back
Top