Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

doda więcej piłkarzy, ja zawsze brałem prawie wszystkie możliwe ligi, lepsza zabawa i nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem talentów, choć te, naprawde dobre, wymienione w necie rzadko chcą przechodzić do małych klubów
 
LOL to co trzeba mieć za komputer jak przy moim z 4 GB ramu i trzyrdzeniowym prockiem gdy ustawiłem kilka lig i 59 tys piłkarzy to szybkość rozgrywki spadła mi do niecałej jednej gwiazki i ładuje się już o 5 minut xD
 
Ja tam zawsze mam prędkość gry na jedną gwiazdkę albo pół. Zdecydowanie wolę więcej procesowania za cenę znacznie wiekszej ilości grajków.
 
Ja mam 1,5 gwiazdki i wystarczy :) W sumie i tak gram na drugim monitorze, a na swoim główynm robię inne rzeczy.
 
Nowy prezes i juz mi sie podoba :) zgodzil sie na budowe stadionu na 19tys :) Cos czuje ze dlugo nie opuszcze Vallee D'Aoste!
 
Jak to jest w tym FMie z pozwoleniem o pracę? Jak już znajdę ciekawego piłkarza, który robi mi łaskę i chce u mnie grać to w raporcie pisze, że nie dostanie pozwolenia na pracę, odwołania też nic nie dają :-)
 
Każda liga z osobna ma swoje zasady. Jak wejdziesz w menu tabeli ligowej to na pasku znajdziesz "Zasady" i tam czytaj ograniczenia.
 
Chcialbym poprowadzic dodatkowo jakas reprezentacje (najlepiej Wlochy u21) ale raczej moja reputacja jest za slaba...



Ciagle sobie wmawiam ze nastepny sezon bedzie kluczowy, a widze ze to juz raczej normalna sytuacja. Borykanie sie z problemami finansowymi, niski budzet placowy slaba frekwencja i waska kadra. Na szczescie moja obecna druzyna gra powyzej oczekiwan i bez problemow powinienem utrzymac sie w Serie B. Od pewnego czasu nosze sie z pomyslem zeby opuscic Vallee D'Aoste na klub z wiekszymi perspektywami, z wiekszej miejscowosci. Z drugiej strony szkoda mi by bylo odchodzic stad, gdzie jestem ulubiencem, moja posada jest nie do ruszenia a i wspolnie zdzialalismy wielkie rzeczy.
 
Ruszylem z nowym sezonem z nowymi pomyslami. Pierwszy sezon stworzylem menadzera i caly sezon na urlopie spedzilem by zaczac od drugiego sezonu. Wybor padl na Cagliari ktore z ledwoscia sie utrzymalo. W miare mozliwosci stworzylem calkiem ciekawa druzyne (za 6mln euro kupilem Pedro Obianga z Sampdorii ktora spadla, Celebana za 1mln Euro i Caldirola za 2mln Euro co okazalo sie strzelem w 10, wypozyczylem Boakye, Masiego, Lealiego, Giandonato, Paredesa, Marco Motte, Leo Bonatiniego) z czego w trakcie sezonu udalo mi sie wykupic karte Boakye i Giandonato za niewielkie pieniadze- odpowiednio 2mln Euro i 4 mln Euro. W trakcie zimowego okienka transferowego dolaczyl do mnie Zaza, najlepszy strzelec w serie B w tamtym momencie (17 meczy 20 bramek). Do konca sezonu cisnalem tym skladem choc czasami brakowalo mi zmiennikow. Ku zdziwieniu wywalczylem vice mistrzostwo ulegajac jedynie Juventusowi, ale strata byla olbrzymia. Co ciekawe sezon byl bardzo wyrownany i gdyby trwal o 2 kolejki dluzej moglbym spac nawet po za puchary.



W miedzyczasie byl kolejny nabor juniorow, i od razu tego dnia rozeslalem moich scoutow po druzynach juniorskich z czego pozyskalem perelke na atak, 15 lat 188cm i umiejetnosci do pierwszej druzyny, oraz utalentowanego obronce, choc tego wypozycze bo nie pasuje do mojej taktyki. Licze ze sprzedam go kiedys za dobre pieniadze.



W przerwie pomiedzy sezonami wzialem sie ostro do roboty, pozyskalem Valerio Verre, Bertolacciego, mlodego defensywnego pomocnika z Meksyku, 2 bramkarzy (newgen), prawego skrzydlowego i wypozyczalem kilku do zalatania luk w druzynie. Dolaczyl na kolejny sezon Masi, z bardziej znanych Denswil. Probowalem sciagnac Lealiego i De Sciglio ale cena byla zaporowa. A Zouma mimo ze chce opuscic St Etienne jest dla mnie celem nierealistycznym, gdyz nawet 30mln euro to za mala kwota jaka oczekuja Francuzi.



Wzmocnilem takze sztab szkoleniowy i z optymizmem czekam na nowy sezon :)
 
Kupiłem sobie FM 2013! Dla mnie lato skończone, Teraz to może padać i padać.



Ale oczywiście zanim człowiek wlączy grę to spędzi trochę czasu na aktualizowaniu i ściąganiu jakiś gównien ze strema:/ I tak nie będę grał przez neta, chce tylko włączyć, zainstalować i zdobyc LM. To wszystko:(



13% jest spoko...
 
Nie no spoko. czemu mnie to nie dziwi. Pan Arlovski pograć sobie nie może bo i po co.



Co któryś mecz przy "rozgrzewce zawodników" następuje zawiecha. I chuj, nic się nie da zrobić, jedyna opcja to alt+ctrl+delete.



Ktoś też tak miał? Jakieś rady?
 
Ja tak mam od 3 lat i nic się nie da zrobić :D Przeszukałem cały internet i wiem tylko tyle, że kilka osób ma takie problemy w tym niestety ja :) Próbowałem chyba wszystkiego i dalej mam takie zwiechy. Jak dowiesz się co je powoduje to daj znać. Ja jak gram to zapisuję grę przed każdym meczem. Niestety, bolesne doświadczenie, ale po 3 latach jestem przyzwyczajony.
 
Ja mam swoją wersję od wczoraj i też już zacząłem zapisywać przed każdym meczem. Z tego co rzuciłem okiem to gdy ten problem pojawia sie w necie to nikt na to nie odpowiada:( Dzisiaj mi się już nie chce ale może jutro wysmaruje maila do CD projekt, może oni coś pomogą bo tak grać się nie da.



PS: Masz tak od 3 lat, czyli w jaką wersję grasz?
 
w 11 i 12 grałem na piratach i owszem pojawiały się problemy ale po paru sezonach gry. Wywalało mnie do windowsa z jakimś błędem itd. A ta 13 to jakaś porażka. Rozegrane z 12 meczy i chyba już z 4 zawiechy.



Nie o take Polske walczyłem:(
 
@Hang a próbowałeś wyłączyć kamerę 3d i grać przy kulkach? U mnie to pomogło(póki co), boisko i ludki wczytywać się nie muszą więc nie ma gdzie się zawiesić. Za to gdy wyłączam grę to jak już wyjdzie do pulpitu to wyskakuje jakiś error. Ale savy i wszystko inne śmig więc się tym nie przejmuje.



Dobr, bo 4:44 na zegarze a przed chwilą co była 16 po południu :/
 
w FMRTE tego (chyba) nie da się zrobić. Musisz to ogarnąć na edytorze bazy danych i zacząć nową grę.
 
Podjalem sie wyzwania, chyba ekstremalnego. Zaczynam grac w lidze Islandzkiej. Druzyna o nazwie niezbyt skomplikowanej, jak to bywa w tym Skandynawskim panstewku- Ungmennafelagio Fjolnir :) Jako ze Reykjavik to praktycznie jedyne duze miasto w Islandii, wybralem klub z tej "metropolii", a zeby nie ulatwiac sobie zadania, zaczynam od 2 ligi.







Pierwsze cele to oczywiscie awans do Ekstraklasy, potem walka o mistrzostwo ligi i sprawienie jakiejs niespodzianki w europejskich pucharach.



Mam nadzieje ze to wyzwanie wyzwoli we mnie glod FMa i nie skoncze rozgrywki na ekranie ustawiania taktyki.



Chcialem zaczac grac w Gruzji, ale niestety liga ta jest niedostepna. Fjolnir wygralo przy wyborze kariery z Djurgarden ze Szwecji i Gent z Belgii :)



A to moj stadion:



http://stadiony.net/stadiony/isl/fjolnisvollur
 
jesteś hardcorem :D



ja przeważnie próbuje zbudować potęge w rodzimym kraju albo gram angielska lige (moją ulubioną) różnymi klubami.



Ogólnie w tej serii gier siedze od CM 03/04, najwięcej sezonów ile zagrałem to bodajże 22? w FM 2011 przez internet z kuzynem robiliśmy sieć przez hamachi i łupaliśmy Serie A ja Juve on Interem :D
 
Ja juz probowalem wiele, Lechia, Valee D'Aoste (tego najbardziej zaluje ze zmienilem druzyne i stracilem potem motywacje). Teraz chce pograc troche Islandzkim kopciuszkiem, powalczyc o prym w lidze, a marzenia o Europejskich podbojach odlozyc na razie na bok :)
 
Ja tam nadal pykam i dążę do zrobienia wielkiego Lecha. Mam za sobą 1,5 sezonu. Na początku łatwo nie było, zwalniać mnie chcieli, nie rozumiejąc, że "z budowaniem drużyny jest podobnie jak z kopulacją słoni. Dużo kurzu, hałasu, a efekt za dwa lata". Pierwszy sezon grupowa LE, wygrana w PP a w lidze tylko 4 miejsce. Teraz półmetek rozgrywek, i do Śląska tracę chyba z 6 punktów, z Pucharu Polski odpadłem po pierwszym meczu z Wigrami Suwałki! Za to był progres w Europie, wygrałem grupę w LE ale zdążyłem juz odpaść w następnej rundzie.



Mój największy problem to...zaszeroka kadra. Musiałem Toneva sprzedać bo i tak by nie grał bo musiałem za niego pozgłaszać tych 4 (w europie 3) wymaganych wychowanków. Faken.
 
Ja Lechem w obecnym FMie mam save 2016 rok w poprzednim sezonie doszedłem do pólfinalu LE odpadłem z Tottenhamem który obronił LE zdobyty sezon wcześniej po drodze eliminowałem Inter, Schalke, Bayern Monachium:-), a w lidze prześcigneło mnie Zagłębie Lubin :-)



Udało mi się stworzyć blok defensywny cały z polaków, świetnie się spisują Skorupski(kupiony za 1mln euro), Kędziora, Kamiński, Czekaj(1mln euro), Jędrzejczyk(750 tyś) przerobiony na lewego obrońce :-), środek pomocy opieram na Linettym, 2 new genach z chorwacji, a na opś (gram taką taktyką jak Hiszpania bez napastników) niezmodrowany Hamalainen którego chciałem co sezon wywalać bo wydawało mi się że jest za stary, a potem zawsze okazywało się że jest to doświadczony lider drużyny, Frank Temile (nigeryjczyk z ligi bodajże maltańskiej mega kozak za bardzo małe pieniądze polecam) i jednym new genie. :-)



@up



Ja na Tonievie zarobiłem kupe kasy która przeznaczyłem na wzmocnienia w defensywie (odszedł do Monaco za 3.5 mln euro), dużo kasy dostałem też za Lovrencsicsa (około 1.5-2mln)
 
Hehe to ja chyba jestem dziwny jakis i gram w FM 11 takze Lechem Tylko, ze teraz mam tam rok 2030 i 8 razy pod rzad wygralem Lige Mistrzow, wartosc Lecha to 2,5 mld zlotych. a najwiekszy transfer do klubu zrobilem za 220 mln pln. Gram w plnach, bo poczatkowo w lidze poskiej lepiej mi sie z tym orientowalo w cenach i tak juz zostalo. Ale czekam na nowego FM i chyba zagram w 14 od nowa.
 
Mnie za to dobijaja te Islandzkie nazwiska :P mam problem zeby rozroznic wlasnych pilkarzy, chyba nadam im przydomki typu "OŚ1, BR2" itd ;p Pierwsze 2 sparingi calkiem pozytywnie (2-2 i 4-2 z druzynami z Ekstraklasy). Co do skladu szalu nie ma, ale tego sie spodziewalem i to mi sie podoba. Co najgorsze, to ze moja placa rowna sie pensji 8 pilkarzy i pochlania znaczna czesc budzetu klubu
 
@Saiyan_warrior



niekoniecznie FM11 miał to do siebie, że jak ściągnąłeś z internetu "złotą" taktyke, albo posiedziałeś sam długo i zrobiłeś coś zajebistego do tego kupowałeś dużo murzyńskich newgenów z Nigerii i innych krajów to mogłeś takie coś utłuc w polsce :-) do tego w starych FMach gdy prowadziłeś jakiś polski klub często nawet bez żadnych ingerencji w save'y dostawałeś po kilku latach "dobrego wujka" który zaczynał kosmiczny hajs pompować w drużyne
 
Back
Top