Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

"odpaliłeś tryb wakacyjny żeby to zobaczyć" - ja taki wpis kiedyś zastałem...
 
To moje Middlesbrough awansowalo do Premier League dzieki barazom. I teraz zderzenie z rzeczywistoscia, sklad ktory zapewnil mi awans jest niewystarczajacy na PL. Obroncy strasznie wolni, napastnik malo strzela. Do tego moj rozgrywajacy z czasow gry w Championship byl wypozyczony z Chelsea i ta sztuka drugi raz mi sie nie uda. Ciezki sezon przede mna. Mam nadzieje ze Belfodil okaze sie skutecznym napastnikiem, a Yaisien bedzie sie dobrze rozwijal
 
Mam natłuczone z 50h i trochę ponad 2 sezony Evertonem.



Kilka dni z rzędu od 16 do 3 w nocy i większość weekendu.



Gra wcąga jak bagno, uzależnia jak najsilniejszy narkotyk.



Są drobne błędy, kilka nowości których nie ogarniam, ale to ten sam stary supergrywalny manager.
 
Znacie sposob na ominiecie pozwolen na prace? Udalo mi sie ominac dla juniora, wzialem go na testy, po 2 tyg podpisalem z nim kontrakt juniorski (musialem sie odwolywac), nastepnie seniorski. Nie wiem co pozwolilo mi na zatrudnienie tego pilkarza czy odbyte testy czy niskie zarobki juniorskie. Z innym pilkarzem ktorego chcialem kupic, nie mialem opcji zeby wziac go na testy ani dac kontrakt juniorski, mimo odwolywania sie nie udalo.



Belfodil, polecam tego zawodnika ! maszynka do strzelania bramek, a po awansie jestem kandydatem do spadku, w 8 meczach 8 bramek.
 
pozwolenie na pracę nie pozwala grać w pierwszej drużynie.



domyślam, że mówimy o anglii.



możesz sobie kupić kogoś kto pozwolenia nie ma, ale chłopak pokopie tylko w rezerwach, o punkty nie zagra.



podpisz umowę z klubem filarnym- najlepiej belgia, bodajże 3 sezony gry i obywatelstwo jest...
 
U mnie też to duży problem. w poprzednich edycjach można było podpisać i taki zawodnik miał ikonkę ppp czy jakos tak.



U mnie grać nie mógł, ale można było go wypożyczyć np do kraju gdzie po 2 latach dostawł obywatelstwo kraju UE.



A w FM2013 d_pa. Traci się możliwośc tanio kupienia supergrajka z Brazyli czy innego kraju nie UE.
 
Powoli koncze drugi sezon a Anglii. Zostalo z 5 kolejek. Wlasnie pokonalem na wyjezdzie Arsenal 3-1, dwie bramki padly lupek Belfodila ktory ma juz ich chyba 19. W przerwie (a raczej braku) podpisalem kontrakty z 2 pilkarzami Barcelony, ktorzy dolacza do mnie po zakonczeniu sezonu tj. Montoya i Rafinha, a takze dolaczyl do mnie ciekawy newgen z Afryki ktorego pozyskali za mnie, a takze zakupilem Leona Goretzka z VFL Bochum oraz Ademi - defensywny pomocnik. Myslalem ze mimo slabych atrybutow fizycznych, Demirci poradzi sobie jako rozgrywajacy, mylilem sie. Juz chyba 4 kontuzja (4mies teraz), przez to wiecej sie leczyl niz gral. Na przyszly sezon musze wzmocnic nastepujace pozycje: lewy obronca, srodkowy pomocnik uniwersalny, srodkowy obronca, schodzacy napastnik lewy albo prawy. Budzet jaki przewiduje to okolo 15mln ojro.



Znalazlem newgena, super obronca, zaskakuje mnie to ze wartosc jego to 100tys euro a nie chca go sprzedac nawet za 5mln, a scouci stwierdzaja ze nie bylby nawet w najmniejszym stopniu zainteresowany przejsciem do mojej druzyny, a gra w 2 Bundeslidze.
 
Ten menadzer mnie przeraza. Straszne gowno wypuscilo SI w tym roku. Tabela Serie A po 18 kolejkach: 1. Chievo 2. Catania 3. Atalanta 4. Juventus. 9. Milan 11. Inter 15. Lazio 17. Roma



Teraz gram mecz i 3 karny dla przeciwnika w przeciagu 20min. Bledy w obronie masakryczne, pilkarze stoja i patrza jak obok nich zawodnik przebiega.
 
kiedys pisali na wp, ze jakis chlopaczek za dobra gre w tym menagerze dostal prace w prawdziwym klubie chyba gdzies w azerbejdzanie xD
 
Wyszedł wreszcie patch z transferami. Co znaczy, że tylko 2 tygodnie w edytorze przy wprowadzaniu zmian, które SI od lat ma w dupie, dorobienie 4 brakujących lig południowoamerykańskich i jedziemy do Cuzco.
 
Poszukiwanie nowej skutecznej taktyki ciag dalszy. Macie cos ciekawego, do ofensywnej gry Southampton?
 
Najbardziej absurdalny manager w jakiego miałem przyjemność grać to to cudeńko:

1251-2.jpg


Śmiechem tą grę można potraktować, ale o dziwo podobała mi się : )
Liga Polska Manager
Skocz do: nawigacji, szukaj

Ale głupota!!!
Michael Schumacher po graniu w LPM

Liga Polska Manager • polska kopia podobnych gier z typu kup Ronaldo do trzecioligowca. Gra wyszła spod ręki Mariusza Trzaski. Charakteryzuje się nowoczesnością i aktualnością. Każda następna wersja jest coraz gorsza i uboższa.

Krótko o historii

Pierwsza gra tego typu powstała w 1998 roku i miała bogaty wachlarz możliwości, z ładowaniem filmików z prawdziwych meczów włącznie. Bajerem były zdjęcia zawodników. Od roku 2000 gra się zaczyna zmieniać, m. in. usunięto z tła opcji zdjęcia drużyn i dodano niebieską lub zieloną planszę • co za postęp w grafice! Usunięto też np. zdjęcia czy loga klubów. Apogeum osiągnięto w 2005 roku, kiedy wydano ostatnią grę. Na szczęście jest edytor, można więc do każdego sezonu dodać i przemieścić piłkarzy, ale komu by się chciało. W Internecie znajdziesz nowe wersje gry, wszystkie jednakowo zawirusowane.

Świat według LPM

Gra odznacza się wiernością i realizmem środowiska.
Polska ma tylko trzy ligi.
Za granicą są tylko europejskie kluby, po kilka z każdego kraju (pomijamy np. Andorę, tam jest tylko jeden). Co ciekawe, w starszych wersjach są kluby nawet z Afryki.
Mając odpowiednie fundusze ściągniesz każdego piłkarza do każdego klubu.
Możesz też każdego sprzedać np. Kakę do Unii Skierniewice, choć nabywca zadłuży się na 20 milionów złotych i nie odrobią się do końca gry.
A jak za pomocą kodu ściągniesz sobie tegoż sprzedanego zawodnika, kontrahent nie ma ani kasy, ani piłkarza! Czyż nie przypomina to polskich realiów?
Piłkarze mają końskie zdrowie • wielu gra po pięćdziesiątce, gra nie ma systemu tworzenia nowych, młodych graczy do wszystkich klubów.
Twój jednak taki ma!
W zasadzie każdy klub ma jednak taki system • wystarczy kupić/wypożyczyć wszystkich zawodników z jednego klubu, wtedy będą mieć kilkunastu nowych.
Nawet jeśli z tego nowego zrobisz megagwiazdę, nie będzie on wart więcej niż haniebne 130 tysięcy złotych (kwota, za jaką kupowałeś zawodnika wskazanego przez łowcę talentów).
Natomiast stara gwiazda bez formy dalej będzie warta grube miliony.
Choćbyś zdobył Ligę Mistrzów 30 razy, i tak tylko jeden polski klub będzie mógł w niej grać.
Nie wygrasz wyżej niż 5:0, nawet z amatorami.
Jeśli zmienisz zawodnika, który dostał żółtą kartkę, a zmiennik też dostanie żółtą, to od razu ma czerwoną.
Drużyny nie mogą zmieniać swoich trenerów, chyba że będziesz to ty.
Piłkarze mogą grać za darmo i nie będą narzekać.
PZPN działa doskonale i wyłapuje niemal każde przekupstwo.
Łapówka to żadna gwarancja sukcesu.
Jeśli zawodnikowi kończy się kontrakt, a akurat uda się tobie go wypożyczyć i wróci po wygaśnięciu kontraktu, kontrakt obowiązuje bezterminowo. Cóż za polski spryt!
Jeśli przegrasz 2-3 mecze ligowe z rzędu na początku gry, statystyki umiejętności Twoich zawodników zaczną błyskawicznie spadać na łeb, na szyję (np. z poziomu 45 do poziomu 14).
Można zająć ostatnie miejsce w polskiej trzeciej lidze, mając w kadrze takich zawodników, jak Ronaldinho, John Terry, Iker Casillas, Wayne Rooney etc. (w tym wypadku również bezproblemowo następuje "cudowne" obniżenie wszystkich statystyk do poziomu 14).
Leczenie złamanej kości piszczelowej u piłkarza trwa tylko 3 miesiące.
Bilety za darmo nie są żadną gwarancją wyższej frekwencji.
W wypadku pomyślnego rozwinięcia klubu po rozbudowie stadionu na mecze drużyn typu Kolejarz Stróże przychodzi regularnie 25 tysięcy osób.
 
@zlatan



Próbowałem zrozumieć ten match engine, ale się poddałem po jakimś czasie. Nigdy nie "przeskoczyłem" pewnego etapu. Dopracowałem taktykę, którą zdominowałem ligę, rodzime puchary etc, ale na arenie międzynarodowej często zdarzały się wpadki i zazwyczaj kończyło na ćwierć/półfinale. Teraz testuje 3 taktyki innych twórców i jestem pod wrażeniem jak potrafią ustawić tych kopaczy.







Najlepsza: http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-tactics-training/116896-tactic-3-1-5-1-amen-13-3-2-13-3-3-a.html



Też bardzo efektywna: http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-tactics-training/116941-edk-qpr-legendary-playmakers-false-9-wkid-win-world-player-golden-ball-2-season.html



I trzecia: http://www.fm-thai.com/board/index.php?showtopic=115157&pid=1481660&st=0&#entry1481660







Gram tą pierwszą bo prezentuje najładniejszy futboll i najbardziej ofensywny.
 
Fajne taktyki, ale i tak chce tylko zerknac w sumie jak ustawiaja suwaki i role pilkarzy zeby otrzymac pozadany efekt a taktyke samemu ustawic wedlug wlasnych preferencji. Moja druzyna jest w sumie mloda, mam kilku naprawde swietnych juniorow i mysle ze dopiero za kilka sezonow beda gotowi na gre na swiatowym poziomie.



Jezeli mam pilkarza, ma w kazdym aspekcie wysokie atrybuty po za np jednym kluczowy (dla rozgrywajacego np brak dryblingu) to trzymac takiego zawodnika i szkolic mu ten element (ma wszystko na poziomie 15-16 a drybling 7-8) czy lepiej znalezc nowego grajka?
 
No jak ja zobaczyłem jak ustawiona jest ta pierwsza taktyka, a jak poruszają się po boisku piłkarze to zgłupiałem. Dla mnie to jest nielogiczne i wtedy zwątpiłem w siebie i w to, że zrobię jakąś świetną taktykę. Po prostu musiałbym próbować wszystkich nielogicznych ustawień po kolei i tak na prawdę sprawdzać jakie to ma odzwierciedlenie na boisku.







Co do Twojego pytania Zlatan to 7-8 to są na prawdę niskie statystyki. Jeżeli piłkarz jest na prawdę młody i z dużym potencjałem to może rozwinie ten parametr o 8 pkt max, chyba nie widziałem więcej. Ja bym próbował.
 
Hang musimy sie zgadac na priv i powymieniac jakies uwagi :)



A ja odliczam czas az skoncze prace, odpale FMa i dokoncze moj sezon, a nastepny juz chce zaczac z nowa taktyka.



Kiedys w starym managerze ustawilem tez niekonwencjonalna taktyke ale bardzo skuteczna.







-----------0----------



0--------------0------



--------0------------0



0-------------0-------



-----0----0----0------



-----------0-----------
 
http://vpx.pl/i/2013/04/24/FCP__Terminarz_ProgramjlZXr.png

http://vpx.pl/i/2013/04/24/FCP__Taktyka_OgólneN4nz.png

http://vpx.pl/i/2013/04/24/Portugalska_Ekstraklasa__Widok_ogólny_FazywyK5x.png



W meczach przed LM zazwyczaj wystawiam rezerwowy skład.
 
No to naprawde skuteczna. Ciekawe jak sie spisze w moim Southampton, gdzie nie mam jeszcze takich pilkarzy jak Ty.



Ci skrzydlowi domyslam sie dobrzy w ofensywie i defensywie? Napastnik Lis Pola karnego a nie kompletny napastnik?



I jakie atrybuty ma Twoj cofniety rozgrywajacy, bo widze ze Moutinho nie jest u Ciebie rozgrywajacym
 
No jeszcze godzina i wracam do domu. Mam kilka pomyslow na taktyke :P Budzet bede mial solidny w przyszlym sezonie to w razie co zalatam brakujace pozycje.



Jak udalo Ci sie pokupowac takich pilkarzy jak Varane do Porto? Myslalem ze on nie do ruszenia jest, czy tak samo Bale.
 
http://vpx.pl/i/2013/04/24/FCP__Transfery_Historia-3.png

http://vpx.pl/i/2013/04/24/FCP__Transfery_Historia-2.png

http://vpx.pl/i/2013/04/24/FCP__Transfery_Historia.png



W sumie to nie był jakiś wielki problem. Varana kupiłem w miarę szybko (grał może 10/12 meczów na sezon na razie w Realu dlatego nie robił porblemów z przejściem do triumfatora LM :) ). Zawsze robię duże rotacje w składzie co sezon starając się budować co raz mocniejszą ekipę. Ściągam też dobrych/popularnych zawodników za darmo i sprzedaje po sezonie dając im grać w pucharach krajowych czy kilku meczach w lidze. Sporo pieniędzy też zarobiłem w LM i praw do transjmisji.
 
U mnie ademilson ladnie sie rozwija i mysle ze bedzie za niedlugo jednym z najlepszych napastnikow na swiecie (lis pola karnego)
 
Polecacie jakis maly klubik z Wloch, Hiszpanii ? Maksymalnie 3 klasa rozgrywek. Spokojny klimat, ladne krajobrazy i lokalny klubik :P
 
Z Włoch proponuję: Pro Vercelli (Serie B, mieścina pod Mediolanem, siedmokrotny mistrz Włoch sprzed wieku), San Marino (dawna C1, bez sukcesów ale wyzwaniem może być oparcie kadry na przynajmniej jednym sanmarińczyku ;) ), Avellino (C1, miejsce skąd pochodzi rodzina Soprano ;) oraz ze względów turystycznych Como albo Piza również z C1.



Z Hiszpanii z Las Palmas (Segunda) lub Tenerife (2B) dla fanów "Pamiętników z Wakacji", Real Oviedo w związku z globalną akcją ratowania klubu tej zimy, Sant'Andreu jeśli chcesz zrobić coś na wzór Rayo Vallecano w Barcelonie albo Melilla, żeby pograć geograficznie w Afryce.
 
Back
Top