Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

jeśli chodzi o Ligę Włoską to w CM 01/02 grałem San Marino Calcio i nawet dotarłem do Serie A,ale po sezonie spadłem :D



teraz ja gram w CM 03/04 w Lidze Japońskiej i znowu(po raz kolejny) bedę się starał wrócić do J-League 1 :D
 
Jak zainteresowac kibicow by przychodzili na mecze? Srednia frekwencje mam 71 osob co jest najgorszym wynikiem w lidze. Martwi mnie ze nie mam mozliwosci zmiany cen biletow, a srednio 15 Euro to troche drogo jak na ten poziom. Rozegralem 6 kolejek ligowych i jestem wiceliderem (5wygranych i 1 porazka) z 14pkt na koncie (-1pkt na poczatku rozgrywki).



Wrazenia?



Strasznie sie zajaralem na gre ta druzyna z prowincji. Udalo mi sie zorganizowac 2 mecze towarzyskie z druzynami z Serie A (Lazio 1-4 i Genoa 0-0). Za te 2 mecze zarobilem po 30tys Euro :) Poki co nie spieszy mi sie z awansem, bo jesli zawodnicy z wypozyczenia wroca do swoich klubow bede mial problemy kadrowe a nagle ruchy na rynku transferowych strasznie obciaza moj niewielki budzet. Posciagalem kilku zawodnikow za darmo w wieku max 25 lat, by potem ich sprzedac za jakies pieniadze :P T
 
Musisz wytrwale zwiększać reputację swojego klubu (czyli wygrywać i grac z drużynami o większej reputacji) to przyjdzie więcej kibiców. W Dżakarcie w trzy sezony udało mi się poprawić średnią widownie o około trzy tysiące na meczach ligowych. Podobno FM13 daje też kopa do widowni jak zbudujesz nowy stadion ale innych sposobó chyba nie ma.
 
Na 2 kolejki przed koncem rozgrywek zapewnilem sobie awans do ligi C1 !! Teraz potrzebuje tylko 1 pkt zeby zostac mistrzem C2. Nastepny sezon na pewno bedzie kluczowy, musze wymienic czesc zespolu, zalatac dziure budzetowa (800tys Euro). Cieszy ze kluczowymi postaciami w mojej druzynie sa mlodzi pilkarze z ktorymi mam podpisane kontrakty a nie z wypozyczenia. W 32 kolejce osiagnalem moj ligowy rekord frekwencji w tym sezonie 98! osob hehe
 
woskaseriec1awidokoglny.png
 
Właśnie wypożyczam Football.Manager.2013.PROPER-CPY bo narobiliście mi chęci na FMa xD



Panowie, mam do Was kilka pytań



1. Jakaś ciekawa drużyna z historią z najniższych lig angielskich?



2. Co jest Waszym priorytetem na początku gry? Tzn. lepiej zainwestować, oczywiście jeśli ma się co, w młodych wolnych zawodników czy w kilku wolnych trenerów?



3. Czy w takim małym klubie wystarczy trening dla np. pomocników czy też utworzyć reżim dla defensywnych, ofensywnych i skrzydłowych?



4. Jeśli chcę, żeby dany zawodnik poprawił jakiś konkretny atrybut np. szybkość to ustawiam mu aby go trenował, kiedy mogę oczekiwać jakiegoś wzrostu umiejętności? 6 m-cy ? Rok?



Zlatan, czy nie stanowiłoby dla ciebie problemu wyeksportować reżimy treningowe, które ustaliłeś czy może korzystasz z tych dostępnych na necie?
 
1. Jakaś ciekawa drużyna z historią z najniższych lig angielskich?




Bodajze TJ kiedys podawal ciekawe druzyny z angielskiej, ja zaczynalem gre Woking, fajny klubik, nawet ladny stadion, ale status amatorski jeszcze.

2. Co jest Waszym priorytetem na początku gry? Tzn. lepiej zainwestować, oczywiście jeśli ma się co, w młodych wolnych zawodników czy w kilku wolnych trenerów?


Ja inwestuje w mlodych zawodnikow za darmo, nie chce na sile awansowac nie majac jakiegos zaplecza. Mozesz awansowac szybko korzystajac ze starych pilkarzy ale zysku z transferu nie bedziesz mial a kiedy beda za slabi beda problemy z ich kontraktami i z zalataniem luki po nich.( ciezko wydrapac kilku solidnych graczy majac napiety budzet wyplat tygodniowych). Najlepiej zrob sobie jakies cele na poczatku rozgrywki, np awans w ciagu 3 sezonow, poprawa stanu kasy itd.




3. Czy w takim małym klubie wystarczy trening dla np. pomocników czy też utworzyć reżim dla defensywnych, ofensywnych i skrzydłowych



4. Jeśli chcę, żeby dany zawodnik poprawił jakiś konkretny atrybut np. szybkość to ustawiam mu aby go trenował, kiedy mogę oczekiwać jakiegoś wzrostu umiejętności? 6 m-cy ? Rok?


zmienil sie system treningu, nie ustawiasz sam rezimow, ustawiasz co chcesaz trenowac (panowanie nad pilka, ofensywa, defensywa itd) i na co zwracac uwage w treningu porzemeczowym. Ja mam obciazenia przecietne, trening ogolny a przedmeczowo zwracam uwage na taktyke. Do tego ustawiasz indywidualny trening dla pilkarzy (skrzydlowy, rozgrywajacy). Fizyczne w miare szybko rosna (moj zawodnik w ciagu sezonu o 3 poprawil wytrzymalosc).















Wracajac do mojej kariery, nie chcialem za wszelka cene awansowac, a udalo mi sie dzieki barazom. Vallee D'Aoste w Serie B. Wladze miasta nie zgodzily sie na budowe nowego stadionu. Budzet dalej na minusie. Ciezkie zadanie przede mna by sie utrzymac. Czas zbierac pieniadze i budowac druzyne od podstaw (mlodzi pilkarze, sztab szkoleniowy no i przydalby sie jakis stadionik nowy choc i tak frekwencja slaba.).
 
@Gambit



preston north end...!!!!!!!!!



pierwszy mistrz anglii, w ogóle pierwszy dublet.



obecnie bodajże w trzeciej lidze, licząc od góry...
 
Również zacząłem katować FM, mam nadzieję że będę miał z niego tyle frajdy co kiedyś.
 
To jeszcze takie głupie pytanie. uruchomiłem grę i mam dwa tryby fo wyboru: normalny i klasyczny? Czym się różnią?
 
Klasyczny to wersja okrojona, podobna do starych FMów, w Normalnym masz dostępne wszystkie opcje i nowości. Ten pierwszy jest mniej czasochłonny, drugi IMO daje więcej frajdy, bo masz wpływ na niemal każdy aspekt pracy klubu.
 
Dzięki, to już ostatni raz mam do Was pytanie.



Mam wersję gry 13.3.3 no i chciałem się wspomóż talentami znalezionymi na necie. Szukałem więc darmowych młodych grajków polecanych na stronie centrumfm, ale żadnego z tych nazwisk nie ma u mnie w bazie jak ich szukam



Wiecie może dlaczego nie znajduje mi tych nazwisk? np:



http://www.centrumfm.org/talenty-16,3831,Sammy_Ndjock.html



albo Khalifa Jabbie czy Amiran Sanaia
 
Lekko odbiegając od tematu chciałem zapytać która część tej gierki będzie najbardziej przyjazna dla nowicjusza? W managery nie grałem, jedynie mma manager.
 
Sprobuj najnowszej, wez na poczatek jakis silniejszy klubik i kombinuj, rob transfery itd
 
@Zlatan



wiesz, że nowy prezes potrafi czasem przejąć klub wraz z nowym menagerem....:-)



....mam jednak nadzieję, że to cię nie spotkało....
 
Poki co jeszcze klub nie przejety :D Jak mnie to spotka trudno, poszukam pracy w innym klubie. W 2 sezony z serie C2 do Serie B, jakies tam osiagniecie jest.
 
Rzeczywiście miałem ustawioną małą bazę danych, ale teraz wystartowałem raz jeszcze już z dużą bazą danych. Jednak wpomnianych młodych piłkarzy jak nie było tak nie ma, dodałem nawet polską ligę, zeby sprawdzic czy pokazuje mi np. Eryka Rakowskiego i nadal nic.



Przy stracie wybrałem tylko ligę angielską i niższe ligi - ogólnie chyba 13.000 piłkarzy. Rozumiem, ze taki myk jak dodanie np. 10 innych krajów z opcją tylko podgląd, żeby nie spowalniać rozgrywki, nie doda mi więcej piłkarzy?
 
Back
Top