Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

@Saiyan_warrior



Żadnych wałkow. Przez pierwsze 8 lat to bylo budowanie finansów poprzez sciaganie tanio i sprzedawanie drogo. Do tego budowanie siatki skautów i siatki trenerów. Teraz obecnie mam zatrudnionych 22 skautów i 18 trenerów, przy czym chyba tylko jeden jest typowo od juniorów, a reszta to pierwszy skład lub to i to. Do tego jak graja reprezentacje to z klubu mi wyjeżdza po 35 zawodników licząc też juniorskie. Jedyne co mnie boli to to, że polskie newgeny są mega chujowe i tylko jednego napastnika udało mi się włączyć na stałe do pierwszego składu. Niestety reszta to obcokrajowcy.
 
Co do polskich NG to mam dokladnie to samo w 12. Sa przedaremni, i w chu* ciezko ich wyexpic nawet jak na sile wciskasz ich do skladu (mam juz 2021 rok) i dopiero pierwszy NG z 5 gwiazdkowym potencjalem w polsce pojawil sie 4 sezony temu, na dodatek nie u mnie (gram Wisla) tylko w KSZO Ostrowiec. Wykupilem za kilkaset tysiecy euro o ile dobrze pamietam, pol sezony w juniorach i w wieku 17 lat dalem odrazu do pierwszzego skladu i obecnie jest najlepszym polskim zawodnikiem w grze. Niestety od pol roku, w wieku 21 lat, przestal sie rozwijac wiec na probe wypozyczylem go do Totenhamu, lecz ku mojemu zdziwieniu, niektore artybuty spadly o 1 jednostke. Najbardziej obawiam sie ze straci tam miejsce w skladzie ( ma wiekszosc artybutow na poziomie 15 i jest OŚP ) , a do tego na jego miejsce maja 3-4 dobrych grajkow. Narazie na 4 kolejki rozegral jeden mecz, strzelajac w nim gola i z nota 8.00 zostal graczem meczu, wiec jest przynajmniej jakis dobry prognostyk.
 








Poki co na dobrej drodze do awansu, martwi duza ilosc traconych bramek. Na pewno bede musial cos z tym zrobic po sezonie.
 
Czytając posty naszła mnie ochota na pogranie w FM (mam 11). Odpaliłem FM, wybrałem drużyne, zacząłem gre, wszystko ok. I mam teraz pewien problem. Ściągłem sobie taktyke z internetu, zainstalowałem patcha potrzebnego do tej taktyki, wrzuciłem do folder tactics i nie wiem teraz jak ją wczytać w grze. W ustaw taktyke czy coś takiego jej mi nie pokazuje. Wie ktoś co powinnienem zrobić?
 
Nie pamietam dokladnie 11, nie ma opcji importuj taktyke czy cos takiego przy ustawieniach taktyki ? Czy klikajac to nie pokazuje sie zadna dostepna? (byc moze nie wypakowales albo zla sciezke wybierasz)







Udalo mi sie awansowac z moim Fjolnir do Ekstraklasy. Zdobylem bodajze 54pkt (17 zwyciestw, 3 remisy, 2 porazki) i zdominowalem rozgrywki. W pucharze islandii odpadlem w cwiercfinale (wstyd przyznac- z amatorska druzyna z ligi nizej). Przedluzylem kontrakt, negocjujac w dol ( proponowali mi wysoka pensje, zjechalem mozliwie na dol do 190euro/tyg) by odciazyc troche budzet.
 
Wkurwia mnie ta gra, musze sobie zrobić przerwę. Czasami mam wrażenie, że co bym nie zrobił to i tak w danym meczu muszę przegrać.
 
Po awansie, kilka wzmocnien ale w Pucharze Wyzszych Lig wypadlem gorzej niz w poprzednim sezonie, odpadajac juz na etapie fazy grupowej. Na szczescie jest to ten najmniej wazny puchar a skupic sie chce na lidze i pucharze Islandii.



Mam nadzieje ze jest mozliwa zmiana statusu klubu z polprofesjonalnego w profesjonalny w Islandii (zadna druzyna nie jest poki co)
 
Tak przepierdolić Majstra to tylko ja potrafię. 3 kolejki do końca: mam na rozpisce Legie(dom), Ruch(w), Lechia(w), a Śląssk jakieś inne kluby.
No i na te 3 kolejni do końca posiadam 2 pkt przewagi.Wygrywam z Legią więc po 28 kolejce ja 57 pkt, Ślask 55, Legia po tej porażce już całkiem straciła szanse. Potem jadę do Chorzowa, mecz sezonu praktycznie i w pizde 2-0 po 45 minutach a ja nie oddaje strzału. Norma kurwa. Pod koniec honorowa wpadła ale to i tak chuj bo Ślask wygrywa. Ostatnia kolejka to "standardowy standart FM" męczarnia i dopiero w 80 minucie strzał rozpaczy Hamalainena i gol. Mecz wygrywam, Ślask również i to oni świętują 4 tytuł mistrza z rzędu. Pijackiego Eldorado Staszka Levego nie widać końca:)
Musiałem po tym meczu wylączyć FM bo bym wszystkich wypierdolił z tych nerów. Ale i tak będzie srogie wietrzenie szatni i coś czuje, że to mój ostatni sezon w Lechu. Postawie na wychowanków a powyprzedaje te piłkarskie łamagi. Pewnie znowu nic nie wygram i odejde po sezonie albo w trakcie trwania mnie zwolnią. O!
 
Po paru nieudanych próbach (nerwy zakańczały moją rozgrywkę) w końcu zacząłem grać w FM (11). Poczytałem trochę poradników i gram już zdecydowanie lepiej. Prowadzę Cracovie. Jak na razie jestem bardzo zadowolony - cel od zarządu to próba uniknięcia spadku, prognoza - 15 miejsce, a mój własny cel to miejsce 12 a tu na chwilę obecną:


http://i41.tinypic.com/5bodfn.jpg

Do tego jestem już w 1/4 PP (korzystne losowanie, najpierw Stal Rzeszów - 3-1 i ŁKS - 3-1 po dogrywce). Mam też już klub filialny - Puszcza Niepołomice (zawodowy).


EDIT: W 1/4 trafiłem na Zagłębie (14 w tabeli) :-). Jak tak dalej pójdzie to jeszcze do finału dojde :-).
 
Ja zaczalem dobrze a ledwo uniknalem spadku. Czas zmienic taktyke i zaczac cos grac, bo nie mam zamiaru spadac z ligi. Wydaje mi sie ze nie wyciskam maksimum umiejetnosci moich zawodnikow. Ci na ktorych najbardziej licze czesto zawodza.
 
@TwardyB



Korzystam z oficjalnego patcha 11.3. Z tego co sprawdziłem jest z marca 2011 roku. Składy trochę bardziej aktualne niż na początku (np. Ślusarski w wersji 11.0 jest jeszcze w Cracovii w 11.3 już w Lechu) i pewnie usuwa jakieś błędy. TU do ściągniecia.







Co do mojej rozgrywki niestety laptop mi się zawiesił i musiałem go wyłączyć, a save'a miałem jeszcze sprzed losowania (na szczęście po wygranym meczu z ŁKS) :-). Po powtórnym losowaniu trafiłem na Korone. Gorzej niż Zagłębie ale i tak lepiej niż jakbym miał trafić na Lecha, Legie czy Śląsk.
 
Nie no to slabo. Myslalem, ze masz chociaz z ostatniego sezonu. Czekam na 14 i zaczynam od nowa tworzyc potege.
 
spotkał się ktoś z was może z patchem który robił by polską lige taką, jaką jest w obecnym sezonie? chodzi mi oczywiście o system rozgrywek
 
@TwardyB



Stwierdziłem że sobie pogram w takiego FM'a jakiego mam, z patchem żeby mi pouswał jakieś błędy. W 12 oraz 13 nie grałem ale 14 bardzo możliwe że kupie (ew. ściągne), i przyokazji zobacze sobie co się zmieniło przez 3 lata.
 
No i kolejny sezon za mna, bylo w kratke. Raz na wozie raz pod. Zdobylem 4 punkty wiecej niz w poprzednim sezonie co pozwolilo mi zajac znow przedostatnie miejsce... Roznice punktowe w tabeli sa minimalne, 5pkt i bylbym na 3 miejscu. Stracilem kilka punktow, tracac bramki w ostatnich minutach. Prezes mimo ze stan moich finansow nie byl optymistyczny zdecydowal sie na rozbudowe stadionu (aktualnie 2700miejsc) co kosztowalo mnie 70tys miesiecznie, podczas gdy budzet placowy 3.5tys. Licze ze na ten sezon bede mogl przeznaczyc znacznie wiecej na wyplaty i pozyskac kilku zawodnikow.
 
Nowy sezon, znow kombinacje z taktyka. Puchar Wyzszych Lig potraktowalem sparingowo (4 wygrane 3 porazki), przed liga rozegralem jeszcze 4 sparingi ze slabszymi druzynami zeby podniesc morale. Lige rozpoczalem calkiem dobrze wygrywajac 3 pierwsze mecze
 
Ja w tym sezonie korzystam z 2 taktyk - jednej z internetu, i drugiej gotowej która już była w grze (4-4-2 Diament), piłkarze mi już na maksa poznali te dwie. W przyszłym sezonie zapewne zrobie tak samo - 1 wariant z internetu, drugi z gry (tylko zapewne zmienie na inne).



Mi na razie idzie świetnie. O ile w letnim okienku sprzedałem 2 lub 3 zawodników za dość drobne pięniąze i kupiłem 2 nowych to teraz było zupełnie inaczej - w zimowym okienku podostawałem oferty dla wielu piłkarzy, ostatecznie przyjąłem dwie - za Budakovica i Strune. Mimo iż to byli bardzo dobrzy piłkarze to musiałem przyjąć te oferty bo taka kasa piechotą nie chodzi :-). Sprzedałem ich obydwu - Budakovica za 150 i Strune za 425tys. Miałem jeszcze bardzo kuszącą oferte za Ntibazonkize (500 tys.) ale odrzuciłem bo stwierdziłem że nie moge rozsprzedać wszystkich ważnych zawodników. Wypożyczyłem również Jarabice i jeszcze jednego grajka (nie pamiętam już dokładnie kogo, później sprawdze) bo po zakupach których później dokonałem miałem za dużo piłkarzy, a chciałem żeby ci dwaj się ogrywali. Za kase która mi została pokupowałem sporą grupe nowych zawodników, chyba 7-8. Po tych łowach idzie mi jeszcze lepiej - awansowałem do 1/2 PP po pokonaniu Korony 6-2 (!) w dwumeczu. W półfinale trafiłem na mojego niedoszłego rywala - Zagłębie! Czyli wydaje mi się że mogę liczyć na finał (druga para to Śląsk - Lech). 7 miejsce w tabeli i także udało mi się zremisować derby 2-2 (pierwszy mecz przegrałem 1-5) dzięki mocno defensywnym decyzjom. Po pierwszej połowie sezonu zmieniłem oczekiwania z próba uniknięcia spadku na uniknięcie spadku dzięki czemu budżet płacowy powiększył mi się z 52 tys. do 58 (wolałem nie ryzykować, na wypadek słabszej końcówki sezonu). Mam już również klub patronacki - Metalist Charków, a paru moich piłkarzy jest obecnie wypożyczonych do klubu filialnego (Puszcza Niepołomice).
 
Mnie zastanawiaja decyzje zarzadu. W poprzednim sezonie rozbudowywali stadion, da sie zrozumiec. Ale w tym sezonie znow rozbudowuja do 5000, gdzie 2.2mln euro jakie pojda na ten cel to wiecej niz roczne obroty mojego klubiku. splacanie 100 000 euro miesiecznie przy budzecie placowym 3.6tys/tydz to jest absurd. Poprzedni sezon zakonczylem na debecie 500 000 euro. Mam 3 kluby patronackie ktore pokryja jedynie czesc tego dlugu (okolo 140 000 Euro).



Stwierdzilem ze moi pilkarze znacznie lepiej reaguja gdy ich chwale, motywuje ze stac ich na wiecej niz jak wyrazam moje niezadowolenie gdy przegrywam z ostatnia w tabeli druzyna 2-0 do przerwy. Ten sezon zaczalem dobrze ale wygralem tylko (1-0, 2-1, 1-0) i forma moich ofensywnych pilkarzy jest slabiutka.



Jak rozwiazujecie rzuty rozne? Gralem juz na krotki slupek, dlugi slupek czy nawet mieszane ale zdobylem w ten sposob moze 1-2 gole na sezon.
 
Prowadzę PSV, gram sobie, gram, lecą sezony, patrzę, a tu w pucharze Holandii moje rezerwy. Wcześniej tego nie widziałem i mam pytanie, czy gdybym wygrał puchar Holandii rezerwami to rezerwy grałyby w Pucharze Europy? Bo to byłaby fajna opcja, pierwsza ekipa w LM, druga w PE. Pytam się, bo nie wiem czy kombinować ;) Ktoś wie?
 
Gram Stomilem, aktualnie leci trzeci sezon.



Pierwszy sezon mimo proroctw buków, że bede w ogonie zakonczony na 1 miejscu I i wygrany Puchar Polski i automatyczny awans do ekstraklasy. W okienku transferowym za pierwszy strzał gotówy zrobiony stadion [za 3.6mln, co spowodowalo, ze moj klub mial 2m debetu...], wymiana kadry trenerskiej by wszedzie byly te min 3 gwiazdki i zatrudnienilem z 6-7 zawodników o dosc dobrych [a w porownaniu do zespolu - ponadprzecietnych] z wolnego transferu w tym prawdziwa perełka jak dla mnie - Helder Helguson. Drugi sezon to już z grubej rury, wygrana w 1 lidze, bynajmniej nie poszlo latwo i ten sezon popsul mi od cholery krwii i udało mi sie wygrać Puchar Europy z Tottenhamem w finale. Liczba load'ow finałowego meczu - koło 200 :) i w koncu wygrana w karnych po totalnej obronie częstochowy. Wlasnie zaczynam 3ci sezon, staram się o awans do LM, ale w barazach w ostanim meczu mam pieprzony Celtic i mordownie podobną do Tottenhamu. Całe szczescie, ze zastrzyk gotowy z PE i wygrania ligi [10mln cały sezon zarobki] pozwolil na uzyskanie 5.5mln na transfery co do tej pory bylo niewyobrazalne i ustawialem budzet transferowy na 0 lub kilka k, zeby moc dawac lepsze kontrakty. Ponownie przed sezonem wymiana polowy sztabu szkoleniowego i juz gdzieniegdzie pojawiły sie 5 gwiazdek na 6, a wszedzie sa min 4.5.



Zamierzam zrobić Stomil europejska potęgą, aktualnie rozbudowałem siatke scoutow, ktora jest okreslana jako 'ponadprzecietna' i skupiam sie na wynajdywaniu newgenów o wieku 15-18 lat i juz dobrych statach by potem móc robić z nich prawdziwych boiskowych potworów.



Wrzucam kilka linków do ciekawszych zawodników:



http://fotozrzut.pl/zdjecia/f249765622.png - spadly mu już staty troszke, ale dalej nie jest zle.



http://fotozrzut.pl/zdjecia/885f647aa9.png - wychowanek, beda z niego ludzie



http://fotozrzut.pl/zdjecia/7b9c793642.png - koleżka za darmo przyszedl i robi sporą róznice od nowego sezonu



http://fotozrzut.pl/zdjecia/e0ec70f708.png - mlody talencik, ktory bedzie dobrym kotem za 1-2 sezony choć już ma staty robiące wrazenie jak na PL lige



http://fotozrzut.pl/zdjecia/c6c97fb796.png - trenerzy :)



Co do taktyki jeszcze - mam dwie, którymi gram. Jedna na styl Realu Madryt, 4-2-3-1 z dwoma def pomocnikami, 3ma ofensywnymi i odgrywającym na szpicy, domyslnie ustawiona na kontratak. Druga to defensywna na bronienie wyniku z dużo lepszymi zespołami, która czesto wrzucam po wygranych rewanżach: 5-4-1 i defensywnie.
 
Tak, gram z loadami. Ale wygraj takim klubem PE w drugim sezonie nawet z loadami to pogadamy ;)
 
Chcesz grać z loadami to graj, to twoja sprawa, ale nie chwal się na forum wynikami jakie w ten sposób osiągasz, bo jest to lekko żenujące.
 
Co do loadów, każdy gra tak, żeby mu to sprawiało frajdę. Jak zaczynałem (ponad 10 lat temu) przygodę z Managerem miałem tak samo. Do dziś został mi nawyk sejwowania przed meczem chociaż powtarzam go raz na ruski rok.
 
czy ja to ukrywałem ja pindole :) nawet podałem kontakt do fb(gdy gra była), ale nie napisałem że życze sobie wstawiania fot :).
 
Hehe, internetowi napinacze, a potem jak wypływa fotka to nagle spada autorytet internetowego cwaniaczka. Hang druga mądrala to pewnie kolega z ławki :)
 
Harvey, wszyscy wiedzą, że on jest gimbem, ale wrzucać fotę tutaj? Zalatuje kaczką. Masz minusa w chuj
 
Back
Top