Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

Posprzątałem. W przeciwieństwie do magika ja nie wiem jak wy wszyscy wyglądacie więc nie mam pojęcia czy zdjęcia są wasze czy nie.
 
E tam, pierdolisz Szady. Strolowałem trolla na jego poziomie, a tu nagle pospolite ruszenie błędnych rycerzy, bo się gimbus popłakał.
 
Zauważyłem pewien myk w Fm. Otóż dwa razy tak się stało, że musiałem powtórzyć rozegrany mecz, nie z mojej winy. Errory kryjąsię wszędzie ;)



1) mecz w grupie LE z jakimś belgijskim teamem, nazwy nie pamiętam. Przegrywam 3-0 z czego jedną bramkę tracę z karnego. Potem następuje zawieszenie gry i od nowa. Pierwsza akcja rywala i rzut karny - bramka. Skończyło się na 1-1 ale to nie istotne.



2) rewanżowy mecz z Zenitem w eliminacjach do LM. Tam 1-1 i teraz rewanż u mnie. Po pierwszej połowie wygrywam 1-0 po karnym i w przerwie podczas przemowy motywacyjnej, zawiecha. Szybkie wczytanie i pierwsza moja akcja i gol, druga moja akcja i karny. Tym razem nie wykorzystany.



Ciekawe czy to czysty przypadek czy ta gra już przed meczem wie co się mniej więcej zdarzy?
 
Szady, nie mam potrzeby ujawniania się, ale jak chcesz to Ci wrzuce na maila fotke z 45 w łapie :*
 
Może jutro, mam już do czego fapować dzisiaj. ;)



BTW, Droni - masz już włosy na jajkach?



Sorry, nie mogłem się powstrzymać. :-)



Dobra, spadam z tego tematu, bo wlazłem tu zupełnie przypadkowo, a w managera nie gram
 
Szady och ach ech bardzo to było takie śmieszne! :). Temu panu wyżej już nie odpowiadam, bo szkoda na niego czasu, ale Tobie odpowiem. Widzę, że dla Cb w ''hierarchi ten pan wyżej stoi wyżej'' tylko dlatego, że ''mówi, że jest starszy''? Czy ty nie widziałeś, co on pisał itp.? ehh. Dobra. Koniec w tym temacie. Cieszcie się. Ulegnę ''starszym''
 
Po 16 kolejkach jestem wiceliderem 32 pkt (10-2-4) i mam 3pkt straty do lidera. Terminarz nie sprzyja mi, bo w ostatnich 6 kolejkach gram 4 razy na wyjezdzie, a ostatnia kolejka mecz z liderem, tu na szczescie na moim stadionie.



Marudzilem ze zarzad rozbudowuje stadion a jednak na kazdy mecz u mnie jest komplet publiki. Caly czas modernizuje taktyke i coraz lepiej sie spisuje. Szkoda ze moi napastnicy graja tak slabo, a kluczowa role odgrywaja srodkowi pomocnicy i szczelna obrona (w koncu).
 
g0og.png
fa3g.png




Moje ''nowe'' stroje :p
 
grałem stomilem sześć czy siedem sezonów...



zaraz po zakupie gry, pierwsza bądź druga aktualizacja...



najgorsza grywalna drużyna w polskich ligach...



na początku zero kasy na transfery, czyli wypożyczanie, wypożyczanie i jeszcze raz wypożyczanie....



jakoś szło to wszystko do przodu: utrzymanie, za rok awans z drugiej pozycji...



w ekstraklasie też udało się utrzymać i konstruować coraz lepszą ekipę....



w 6 sezonie gry zdetronizowałem śląsk i zdobyłem podwójną koronę...



nawet wprowadziłem klub do ligi mistrzów, ale zamknąłęm stawkę w grupie z jednym punktem na koncie...



może dlatego, że za zbyt fatalny stadion- puchary grałem w gdańsku przy traugutta...



także nie byłem tak skutecznym zarządcą, jak mój szanowny prekursor...



http://imageshack.us/photo/my-images/850/8ipo.jpg/



http://imageshack.us/photo/my-images/203/g8oz.jpg/



http://imageshack.us/photo/my-images/62/pcsk.jpg/



mroczkowski od początku gry fajnie się zapowiadał i nawet przez wszystkie szczeble doszedł do pierwszej drużyny reprezentacyjnej...



kun trochę stanął w miejscu, być może ze zbyt dużej konkurencji w dgugiej linii...



natomiast mój kostarykański wynalazek może się okazać poważnym grajkiem...
 
Kolejna kompromitacja. Znowu odpadłem na początku rozgrywek o Puchar Polski. Kolejny, czwarty sezon szykuje się bez trofeum. W lidzę idzie mi bardzo przeciętnie. Z LM odpadłem ale od razu do grupy LE (jedyny plus). Mój pomysł na grę chyba się wyczerpuje i pomału będzie trzeba zmienić środowisko.
 
Ja zagralem najlepszy sezon, a i tak dalo mi to jedynie 3 miejsce (1pkt do vice i 2pkt do lidera). W Pucharze EURO odpadlem w 2 rundzie z PAOK Saloniki (3-3, 1-3) wczesniej demolujac w 1 rundzie druzyne z Gruzji.



Stan kasy na koniec to 750tys Euro z czego skapy prezes nie chcial nic wydac. Nie zmienil sie budzet plac, odrzuca notorycznie moje prosby o zwiekszenie zasiegu scoutingu po za Islandie, ale udalo mi sie namowic go na modernizacje obiektow mlodziezowych.



Kolejny sezon znow walka o prym w Islandii i 3 runda Pucharu EURO :)



Sklad sie nie zmienia, musze poszukac pilkarzy na wlasna reke, potrzeba mi szczegolnie skutecznego snajpera i bramarza.
 
Z Pucharem EURO niestety nie wyszlo, odpadlem w 1 rundzie z IFK Goteborg, w Pucharze Wyzszych Lig przegralem w finale, wygralem po raz pierwszy Puchar Islandii a w lidze na 5 kolejek przed koncem jestem liderem, przewaga 1 pkt nad drugim i 9pkt nad trzecim (terminarz 4 razy wyjazd raz u siebie).



Nadal nie moge przekonac zarzadu do zwiekszenia zasiegu scoutingu po za Islandie, nadal zaden Islandzki klub nie uzyskal statusu zawodowego. Zaczynam sie martwic czy to w ogole nastapi ?
 
Fm 14 zakupiony, jutro zaczynam grac w bete. Od poczatky planuje wziac cuneo albo cos ciekawego z 3-4 wloskiej ligi
 
ja z zakupem poczekam zapewne do premiery, ale chętnie posłucham, w zasadzie poczytam wasze wrażenia...
 
Ja zakupiłem dzisiaj na keye.pl za 95zł, jutro klucz do bety, a za dwa tyg pełna. Ja też miałem przejść na cykl "2 letni", ale 13 nie za bardzo mi podeszła (a na początku wydawało mi się, że jest rewelacyjna) i nie wiem czy potrafiłbym w nią grać jeszcze rok. FM13 jest dla mnie zbyt losowy. Potrafiłem wygrać sezon w BPL praktycznie bez straty punktu, a LM przegrać trzema bramkami z jakimś przeciętniakiem. Zdarzały się sytuacje odwrotne. Wygrałem z Realem 5-1, a później w lidze przegrywam 3-0 z Stoke. Po prostu dla mnie to nielogiczne i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dla eksperymentu powtórzyłem kilkukrotnie ten mecz (z Stoke) i były strasznie zróżnicowane wyniki. Od nawet 6-0 dla mnie do 4-1 dla nich. Nawet na jakimś forum o FM o tym pisałem i wszyscy tylko utwierdzali mnie, że tak jest w tej wersji i nic się nie da z tym zrobić. Zawsze się trafi jakaś przypadkowa, niewytłumaczalna porażka (skład światowej klasy, wszyscy zadowoleni, taktyka w pełni zrozumiana etc). Wiem, że w piłce zdarzają się cuda, no, ale bez jaj, że tyle razy w sezonie. Nie wiem co o tym myśleć, mam nadzieję, że w 14 lepiej to będzie wyglądać.
 
A ja od 11 gram cyklem 3-letnim (tak samo mam z Fifą) żeby się pozytywnie zaskakiwać więc 14 bardzo chętnie zagram.
 
Ja zakupiłem dzisiaj na keye.pl za 95zł, jutro klucz do bety, a za dwa tyg pełna. Ja też miałem przejść na cykl "2 letni", ale 13 nie za bardzo mi podeszła (a na początku wydawało mi się, że jest rewelacyjna) i nie wiem czy potrafiłbym w nią grać jeszcze rok. FM13 jest dla mnie zbyt losowy. Potrafiłem wygrać sezon w BPL praktycznie bez straty punktu, a LM przegrać trzema bramkami z jakimś przeciętniakiem. Zdarzały się sytuacje odwrotne. Wygrałem z Realem 5-1, a później w lidze przegrywam 3-0 z Stoke. Po prostu dla mnie to nielogiczne i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dla eksperymentu powtórzyłem kilkukrotnie ten mecz (z Stoke) i były strasznie zróżnicowane wyniki. Od nawet 6-0 dla mnie do 4-1 dla nich. Nawet na jakimś forum o FM o tym pisałem i wszyscy tylko utwierdzali mnie, że tak jest w tej wersji i nic się nie da z tym zrobić. Zawsze się trafi jakaś przypadkowa, niewytłumaczalna porażka (skład światowej klasy, wszyscy zadowoleni, taktyka w pełni zrozumiana etc). Wiem, że w piłce zdarzają się cuda, no, ale bez jaj, że tyle razy w sezonie. Nie wiem co o tym myśleć, mam nadzieję, że w 14 lepiej to będzie wyglądać.








Sprawdz Hang juz, ja sciagam bete wlasnie. Wypuscili dzien wczesniej ;)



Co do zmian, podchodze sceptycznie. W tej ruletce so SI przedstawialo po kilka zmian, wiekszosc to sprawy malo istotne. Niby silnik zostal zmieniony, ale kto wie. Wg mnie to wlasnie ten silnik byl najwiekszym problemem w FM 13. Ide na silownie a po powrocie noc moja, zaczynam chyba Cuneo z 3 ligi Wloskiej.







Edit:




Nie ma się nad czym zastanawiać. Wizualnie nowa wersja przedstawia się świetnie. Uproszczony ekran taktyczny jest doskonały, interakcja z zarządem także. Po pierwszej godzinie- majstersztyk.


Komentarz z cmrev, na razie o silniku brak wiesci
 
Mam już ściągniętego FM 2014. Miło jest zobaczyć własne imię i nazwisko w twórcach gry. :-)
 
Zapowiada sie ciekawie, choc juz zauwazylem kilka bledow (chyba).



Rozegralem w sumie z 8 spotkan w tym czasie dostalem crasha, a wiekszosc meczy konczyla sie wysokimi wynikami. Slupki i poprzeczki tez obite wielokrotnie na mecz. Niektore atrybuty sa chyba slabo wywazone bo zawodnicy z 4 ligi Wloskiej nie raz maja atrybuty na Serie B a nawet Serie A. Sa jeszcze bledy jezykowe, np ze roztrwonilem 4 bramkowa przewage a mecz skonczyl sie 2-4.
 
to w takim razie zamawiam. Od 2 dni mam ochote tak grac w FM, a 12 nie bede juz odpalal.



Polecasz jakas strone do zakupu ?
 
No to juz kariera rozpoczeta. Jak zawsze na poczatku milon zawodnnikow na testy i moze 18 zawodnikow sie uzbiera
 
W koncu mam troche czasu zeby pograc. Wybralem Padove i po 10 kolejkach mam komplet punktow. Strach pomyslec co bedzie gdy awansuje, gdzie wiekszosc mojego zespolu to zawodnicy wypozyczeni.



Jest jeden strasznie irytujacy bug, chcac zatrudnic nowego trenera/scouta/fizjoterapeute wywala mi crash_dump. Na stronie Football Managera caly czas pracuja nad tym bledem, ale nadal bezskutecznie. Dotyczy to tylko ligi Wloskiej. Co ciekawe do wersji beta zostala juz wydana latka, wiec ostateczna wersja moze byc najlepsza od dawna. Dla mnie naprawde bardzo udana wersja poki co, silnik o niebo lepszy niz w 2013, choc nadal duzo slupkow i poprzeczek, a bramkarze czasami to niemozliwe pilki potrafia wybronic.



Tym co graja trybem 2-3 letnim polecam zakup FM 2014, bo warto. Nie ma duzo nowinek, ale to i tak temat poboczny bo najwazniejszy jest silnik gry, a ten uwazam za bardzo dobry.
 
Back
Top