Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

Awans do Serie A z 2 miejsca (2pkt straty) i od razu niespodzianka bo prezes rzucil kasa. Wzmocnilem druzyne, licze na nawet gorna polowe tabeli. Choc brakuje mi jeszcze 1 napastnika, a Simone Zaza chce zarabiac 60tys Euro tyg co jest straszna przesada. Aktualnie zarabia chyba 18tys/tydz jest wspolwlasnoscia Juve i Sassuolo i w tej drugiej druzynie przez caly sezon rozegral ledwie 2 mecze z lawki rezerwowych, co przy jego umiejetnosciach strasznie dziwne. Z Babacarem utworzylby u mnie duet doskonaly, a za nimi pilke rozgrywac bedzie Bouy ktory calkiem ladnie sie rozwinal choc gdyby odrobine lepsza kreatywnosc mial bylby idealnym rozgrywajacym.
 
Coby Zlatan nie ciągnął sam tego tematu, dopiszę moje osiągnięcia w tej grze. Klub - Bath City, liga startowa blue square bet premier, wersja Football Manager 12. Obecny rok 2026 - poziom ekstraklasa, miejsce 9, puchar euro: faza grupowa- miejsce 1 po 5 kolejkach (8 pkt.). Ważniejsze osiągnięcia: puchar ligi-(2023), puchar anglii-(2025), awanse: 2014, 2017, 2020, 2025. Ubiegły sezon- miejsce 9 (awans do pucharów europejskich z pucharu anglii).
Ubiegając wątpliwości powiem, że gra na zasadach hardcore (gdzieś na forum tej gry opisanych, z jedną czy dwiema modyfikacjami). Przewiduję zmianę klubu na Juve, jak tylko mnie zechcą, jednak mało już gram z powodu braku czasu. Gwoli ścisłości: La Vecchia Signora per sempre nel mio cuore. Zatem grono juventinich tego forum wzbogadziło się o kolejnego fana.
 
Mnie jak narazie 14 nie zachwycila i nikomu bym nie polecil. 1 sezon Okocimskim na 14 miejscu po niezliczonej ilosci bledow bramkrza. Dodam, ze bramkarzem byl Ptak wypozyczony z Zaglebia, a obrona tez wydawala sie w dobra jak na mozliwosci mojego klubu. Na poczatku 2 sezonu zaciag z ukrainy i brazyli pozwolil na wywalczenie 10 miejsca ( znowu duzo idiotycznych bledow bramkarzy) i propozycje kontraktu ze Slaska. 2 sezon skonczylem na 3 miejscu i z pucharem polski. W Slasku znowu duzo bledow obrony ktore czasami tak denerwuja czlowieka bo nic sie nie da zrobic. Do tego strasznie czestu u mnie sie zdaza taka sytuacja, ze skrzydlowy obronca robi wslizg i pilka idealnie leci na sam sam do napastnika przeciwnika i gol.
 
To ja się pochwale.



U mnie rok - 2050 :D



g4.png




Gram Bałtykiem Gdynia - 6 razy wygrałem Ekstraklasę, 6 puchar Polski i 5 Superpuchar.



22.png








Mój najlepszy zawodnik obecnie:



gw1.png




A ostatnio sprzedany za grubą kase do City:



g2.png




Jak ktoś chce jakieś ss'y to pisać.
 
FM 2012. A w Europie średnio, raz chyba tylko wyszedłem z grupy Ligi Europejskiej. A tak to kończe na 3 miejscu. W Lidze Mistrzów też nic nie osiągnąłem :(
 
To calkiem dobry rok. Ja w 12 skonczylem na 2023 albo 24 z Alferton w ekstraklasie angielskiej. Dlatego teraz bardzeij w Polsce posiedze znudzilo mi sie w Angli :D. Teraz czekam na jakis mniej znany klub z wiekszego miasta az wejdzie do 1 ligi i postaram sie go przejac
 
kupiłem wczoraj, dziś czeka mnie pewnie długa noc...



tradycyjnie gram west ham united...



nie jest różowo...



zero kasy na start i do tego kuriozum, czyli największy patałach wśród angielskich napastników- andy carroll kontuzjowany na pół roku...



jego tygodniówka 70.000 potęguje problem...
 
W Serie A po 11 kolejkach jestem w gornej polowie. 6 zwyciestw, 1 remis i 4 porazki (z Juve u siebie, z Udinese na wyjezdzie z Milanem na wyjezdzie i z Sassuolo u siebie).



W koncu kupilem Zaze i nie wiem jak ustawic napastnikow za bardzo, mam Babacara ktory jest silny i dobrze gra glowa a takze ma niezle przyspieszenie (15) i Zaza ktory takze gra dobrze glowa, ma swietne wykonczenie akcji, dobry drybling, ale nie jest az tak szybki, ma slabe dosrodkowania i slabe podania (11). Poki co gram tak ze Babacar odgrywajacy atak a Zaza Lis pola karnego (jako wysuniety zbieral slabe oceny i nic nie gral).
 
koniec 3 sezonu z mistrzostwem i pp. W Pucharze Europy tylko 3 miejsce w grupie. Wzmocnilem zespol przed sezonem i bedzie walka o lige mistrzow.
 
dssport ostro cisniesz :)



Ja niestety nie mam za duzo czasu i mam dopiero listopad w drugim sezonie. Forma calkiem ok, szukam odpowiedniej roli dla drugiego napastnika, bo Babacar na odgrywajacym atak spisuje sie bardzo dobrze
 
Hah nie mam nic ciekawszego do roboty wiec gram. Kurde ja juz nie pamietam kiedy gralem ustawieniem z 2 napastnikami :).
 
4-2-3-1 lub 4-1-2-2-1. Teraz jak juz mam 6 zawodnikow ktorzy moga grac na kazdej z 4 ofensywnych pozycji w 1 ustawieniu bede kombinowal zeby sie wymieniali w trakcie meczu jak najczesciej. No i szukam jakiegos ustawienia na gre z kontry i zeby jak na mniej bramek tracic ale idzie to bardzo zle
 
Czesc, ja kiedys gralem w FM05 do sezonu 10 Zaglebiem Lubin, w drugim sez doszedl wychowanek Grzegorz Jozwiak - napastnik, ktory pozniej dostawal czesto 10-tki, Radoslaw Wroblewski byl najlepszym graczem ligi, mimo bardzo mocnej Wisly K, a potem na ta pozycje doszly mi dwa supertalenty :D Kwiatkowski i M. Misiewicz (mialem jeszcze Zienczuka, chyba za darmo) a i potem Szymkowiaka! poza tym wczesniej of pom Jackiewicz (zmiennik Bukowiec), pr pom Marek Sokolowski, wiecej nie pamietam, gralem 4-4-2 w pomocy romb; a i pozniej doszedl tez talencik Krzysztof Krol def pom.



Na koncu chyba pierwszego sezonu cudem wydostalem sie ze strefy spadkowej wygrywajac dwa ostatnie wyjazdowe mecze z legia i jeszcze lepszym Groclinem, ktorys 4-2; w nastepnym sezonie mistrzostwo :D w LM bylo juz trudniej.



Chyba troche gralem w FM10, ale grafa mi sie nie spodobala. Ostatnio objalem w 06 Monaco, na dzien dobry mialem Maicona i Evre ^^ (tez mlodego Adebayora) kupilem m in Blaszczykowskiego, Carricka, Farfana, Mario Gomeza (slaby) i Falcao; wypozyczylem Guarina na nast sezon, ale nie wiem czy wroce do gry bo zalalem dysk na ktorym mialem safe'a, jak nie to wezme sie za 14-stke.



A i gralem tez Atletico z Torresem i Forlanem (rezerwa of pom 17-letni messi, kupilem Vidicia ze Spartaka), prowadzilem na wiosne w lidze ztcp.
 
OK, koniec 3 sezonu i kibice w szampanskim nastroju :)



Nie wiem czy to wina niskiego poziomu trudnosci czy moze nie doceniam mojego geniuszu taktycznego ;p



Wygralem Puchar EURO po drodze eliminujac Liverpool, PSV, Dynamo Kijow a w finale Wolfsburg (2-1 po dogrywce i bramce w 116min) a takze rzutem na tasme zostalem wicemistrzem Wloch (na 3 kolejki przed koncem bylem na 6 miejscu choc byl wielki scisk). Doslownie rzutemn na tasme bo w ostatniej kolejce z prowadzenia 2-0 w 88min zrobilo sie juz 2-2 ale w 93' Babacar strzelil zwycieska bramke, najlepsze to ze to chyba moj pierwszy gol w koncowce spotkania w tym sezonie.



Mam nadzieje utrzymac ten trend i na stale wlaczyc sie do walki o tytuly. Po zakonczeniu dolaczy kilku mlodych perspektywicznych zawodnikow do wzmocnienia szerokiej kadry, dolaczyl przynajmniej jeden utalentowany junior z mojej akademii i zaczyna to w miare wygladac.



Do wzmocnienia pozostaje odgrywajacy napastnik (kupilem 17 latka ale chyba nie jest jeszcze gotowy do roli pierwszego napastnika) lewy wysuniety obronca i srodkowi obroncy.



Simone Zaza w koncu zaczal spelniac pokladane w nim nadzieje i strzelil 25bramek w lidze zostajac krolem strzelcow. Leandro Paredes po fatalnym poczatku sezonu w koncu zaczal grac na miare swych mozliwosci a w koncowce sezonu byl kluczowym zawodnikiem (moze sie wreszcie zaaklimatyzowal).



Poluje caly czas na Lorenzo Crisetiga, choc cena 10mln troche zaporowa a i ciezko bedzie go przekonac na przenosiny z Parmy gdzie jest kapitanem. Bylby idealnym uzupelnieniem dla mnie do srodka pola.



W Juventusie gra calkiem ciekawy mlody obronca ale tu takze bedzie problem zeby przekonac go na przenosiny do Padovy.



Sytuacja finansowa ma sie dobrze, co sezon notuje zyski. Staram sie nie przeplacac zawodnikow i malymi krokami wchodzic na wyzszy poziom. Najciekawsze ze kluczowe role odgrywaja u mnie zawodnicy niechciani w swoich poprzednich druzynach- Zaza, Castiglia, Bouy, Babacar. Nastepny sezon wydaje sie niezwykle ciekawy.
 
U mnie sezon 2027/28 siedze od 8 lat w irlandii pln. Teraz czekam az w Motorze Lublin zwolni sie miejsce i powrot do Polski.
 
W Irlandi wszstko co sezon tylko 2 razy nie wygralem pucharu ogolnoirlandzkiego. Przychodzilem tam odrazu po bardzo krotkim epizodzie w Borussi i mialem dobra reputacje wiec bardzo szybko zdystansowalem ta polzawodowa lige. Od 4 sezonow non stop w grupie LM 2 razy 0 pkt i co mecz ostro po dupie i 2 razy 3 miejsce wiec liga europy gdzie raz odrazu na Porto trafilem i o dziwo nie duzo brakowalo do awansu. Za drugim razem do 2 runde wszedlem i jak po pierwszym meczu mialem jeszcze nadzieje tak w 2 bologna mnie zgwalcila. Najwieksze osiagniecie to rozbudowa szkolki z 1 gwiazdkowej do 4,5 tak samo szkolki. Niestety myslalem, ze razem ze mna liga bedzie sie rozwijala ale sie przeliczylem dlatego trzeba zmienic klub bo juz nuda :).



Jestem pierwszy w galeri slaw w Polsce i Irlandii Polnocnej
 
Ja na razie nie mam zamiaru sie ruszac z Padovy, choc moze poprowadzilbym jakas repre dodatkowo :) Ogolnie jestem pod wrazeniem moich scoutow, wynajduja takie perelki, szkoda ze wiekszosc z chelsea, juve, bayernu czy barcelony, bez szans na wyciagniecie ich.
 
Jak jeszcze w slasku gralem to w kanadzie znalazlem 2 kozakow za 500 tys zl wiec grosze. Po odejsciu ze slaska jeden gra teraz w ManU i jest nalepszym lewym obronca na swiecie. Niestety w Irlandi obracalem sie tylko po wolnych agentach z belgii, wloch, anglii i hiszpani najlatwiej ich sprzedac :) no i te glupie pozwolenie o prace tylu zawodnikow mi przepadlo. Kierunek Kanada polecam.



Prowadzilem chwile Urugwaj strasznie mnie to nudzilo. Jeszcze moze Polske bym mogl poprowadzic ale nic innego.
 
Zastanawiam sie jak ustawic pomoc, gram 2 srodkowymi i jednym ofensywnym pomocnikiem. I tak srodkowi pasuja do roli dlugodystansowiec - dlugodystansowiec, dlugodystansowiec - odbierajacy pilke, srodkowy pomocnik - odbierajacy pilke. Pasuje rola cofniety wysuniety rozgrywajacy do nich rowniez. Moj ofensywny pomocnik jest swietny w ofensywie i gra jako wysuniety rozgrywajacy. Zdecydowanie jest to moja najsilniejsza pozycja.



Dla ulatwienia jak ustawilibyscie 3 pomocnikow (2 PS i jednego ofensywnego pomocnika) ?
 
Back
Top