Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Podrzuci ktoś jakieś dobre koreańczyki tak od 2008 roku w górę? Wiem, że tu trochę fanów jest, a mnie znowu głód na te filmy złapał :]

Na razie uzupełniam filmografię Byung-hun Lee - tego od Ujrzałem Diabła.

Yellow Sea, Nameless Gangster, Hard Day, New World
 
"Musimy też najpierw ustalić, czy filmy były rozpowszechniane, ponieważ samo posiadanie pirackiej kopii oraz samo ściągnięcie takich plików z internetu nie jest przestępstwem. Jest nim jedynie rozpowszechnianie utworów - tłumaczy w rozmowie z Money.pl prokurator Przemysław Nowak"
 
@kokaina
Nameless Gangster oglądałeś z polskimi napisami czy angielskimi? Wiem, ze ponoć gdzie jakieś liche polskie są, ale nie mogę znaleźć.

Ja dzisiaj planuję zobaczyć coś z dwójki No Tears For the Dead lub Poongsan.

Szkoda, że nie czytam opisów na torrkach, taki O-jik Geu-dae-man ściągnął mi się z hardsubami, a Mong-ta-joo z rosyjskim dubbingiem :]
 
Po przemyśleniach da się ustalić taki filmowy top 100 : D ale pomału
tak już bez miejsc określania dokładnego : ) pierwsze trzy:
- Dawno temu w Ameryce
-Greystoke Legenda Tarzana władcy małp
- E.T : ) na pierwszy się do kina nie załapałem niestety : ) czwarty dodam jednak : D
-Pluton
coming soon : D
 
@kokaina
Nameless Gangster oglądałeś z polskimi napisami czy angielskimi? Wiem, ze ponoć gdzie jakieś liche polskie są, ale nie mogę znaleźć.

Ja dzisiaj planuję zobaczyć coś z dwójki No Tears For the Dead lub Poongsan.

Szkoda, że nie czytam opisów na torrkach, taki O-jik Geu-dae-man ściągnął mi się z hardsubami, a Mong-ta-joo z rosyjskim dubbingiem :]

Mialem angielskie hardusby. http://azjafilm.net/ tutaj poszukaj pl napisow.
 
Gone Girl mocne, dobrze się oglądało. Chociaż w połowie filmu już domyśliłem się zakończenia.
Wyrafinowana suka, a piersi Emily poezja :D
 
Stanowczo ODRADZAM Exodusa, takiej szmiry dawno nie widzialem, na domiar zlego zostalem wyciagniety na wersje 3D. Z genialnej trylogii o Batmanie do takiego gowna, ehh. Piniondze w bloto.
 
Gone Girl
nie denerwował was brak stanowczości oraz logiczności działania policji? Zero domysłów? Łykają wszystko jak pelikany po powrocie "zaginionej".
 
Up
Bo wszystko im grało i jakby snuli domysły, że to
wszystko sfingowane to chyba nie nadawaliby się do policji, a na jakichś twórców z wielką wyobraźnią ;-) Z resztą myślę, że nie nie bez powodu jednak akurat policjantkA chciała dalej węszyć, ale "ci nad nią" i w dodatku płci męskiej (jeśli dobrze pamiętam) tak są właśnie motani sprawnie przez kobiety, że nie dopuszczają by mogła takie coś wymyślić. A ona sobie spokojnie seryjnie marnuje życia facetów
 
Up
Bo wszystko im grało i jakby snuli domysły, że to
wszystko sfingowane to chyba nie nadawaliby się do policji, a na jakichś twórców z wielką wyobraźnią ;-) Z resztą myślę, że nie nie bez powodu jednak akurat policjantkA chciała dalej węszyć, ale "ci nad nią" i w dodatku płci męskiej (jeśli dobrze pamiętam) tak są właśnie motani sprawnie przez kobiety, że nie dopuszczają by mogła takie coś wymyślić. A ona sobie spokojnie seryjnie marnuje życia facetów
Tez mi się tak wydaje, że poprawność polityczna wzięła górę. Pokrzywdzona kobieta uznawana jest z automatu za wiarygodną. W końcu nikt o zdrowych zmysłach nie pozoruje swojego porwania i gwałtu. Federalni nie byli wtajemniczeni od samego początku, co sprawiło, że przyjęcie jej wersji wydarzeń było wygodne. Gdyby federalni nie włączyli się w śledztwo albo prowadzili je od początku, czyli znali rozwój sytuacji, historia pewnie potoczyłaby się zupełnie inaczej.
 
Naraże się ludziom z WWA ale dla mnie Zły to jedna z najgorzej starzejących się powieści. Totalnie nudna bajka. Pewnie jakbym to czytał w latach 50-tych(?) i był fanem westernów to by mi się podobało ale czytając to w wieku 30 lat nie dałem rady tego przetrawić. No offence do fanów.
 
Gran Torino - kawał arcydzieła z pięknym przesłaniem. Jak skończyłem oglądać to po prostu miałem ochotę zrobić coś dobrego. Brudny Harry naprawdę daje radę, jako reżyser. Gran Torino, Listy z Iwo Jimy - cuda. Sztandar Chwały może nie tak wybitny, ale trzyma poziom. Teraz w kolejce czeka Sniper i Za wszelką cenę.
 
Uprowadzona 3 - mógłbym użyć stu słów by opisać ten film, ale powiem tylko Liam ssij wora, już cię nie lubie.
 
Ja sobie dzisiaj powtórkę zrobiłem

asesinato+lleno+de+sangre.jpg
 
I Orgins - 8/10 dobry film jeżeli nie spodziewamy się jakiejś napierdzielanki, zwłaszcza do oglądania z dziewczyną bo każda panna będzie nim zachwycona (trust me). Nawet powiedziałbym, że spowodował u mnie katharsis.

Swoją drogą to możecie polecić jakiś film:
- podobny Donnie Darko (10/10 btw) lub Enemy (8/10)
- trzymający w napięciu jak Labirynt albo Gone Girl
 
American Sniper - slaby. Malo przekonujace role, teksanski akcent, niespojnosc scenariusza, zachowanie zolnierzy itd itp. Typowa amerykanska propaganda. Nawet nie postarali sie o znosne zakonczenie. Nie polecam.
 
@dobryskun Czekałem na ten film, jak na jakieś objawienie, chyba dlatego, że książka bardzo mi się podobała. Uwielbiam reżyserię Clinta i trochę było widać jego rękę. Zdjęcia, dźwięk itp. ok, jednak scenariusz nie spełnił oczekiwań. Czegoś tej produkcji brakuje, największe wrażenie robią wstawki dokumentalne na końcu filmu. Z tego gatunku zdecydowanie lepszy jest Lone Survivour.
 
Jak co roku styczeń/luty to u mnie wyścig z czasem żeby zdążyć obejrzeć wszystkich nominowanych do Oscarów. Niestety, po ostatnich dwóch wypadach do kina jestem mocno zawiedziony.

Gra tajemnic - film mnie zupełnie nie porwał. Liczyłem na ciekawą opowieść o II WŚ, a dostałem historię nieszczęśliwego geja z wątkiem historycznym, 6-/10.

Birdman - to był coś naprawdę ciężkostrawnego dla mnie. Cała ta konwencja mnie nie kupiła... W dużej mierze rozumiem zachwyty nad tym filmem, bo role Keatona i Nortona są imponujące. Ale ten monstrualny (niby) master shot i ciągle bębny w tle były dla mnie męczące do tego stopnia, że chyba ze 2 razy przysnąłem podczas seansu. Do tego cała historia jakaś taka bez przekazu... Srogi zawód, 5+/10.

Może styczeń uratuje Teoria wszystkiego, chociaż szczerze wątpię... Trzeba chyba czekać na Snajpera i nadrobić w końcu Boyhood.
 
Back
Top