Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@old snake



Opisałem wrażenia stronę wcześniej :P Jak chcesz coś konkretnego więcej wiedzieć to Ci napiszę. Dzisiaj bym dał ocenę jednak 9/10.
 
Dla mnie Interstellar był wyśmienity, ani na minutę nie potrafiłem oderwać wzroku od ekranu.
Zabawa Nolana z widzem, świetna! Każda scena sensownie wpasowana w całokształt.
Lubię filmy Nolana, a ten dla mnie jest jego największym dokonaniem.
 
Dzięki za opinie. Dzisiaj obejrzałem filmwebowe MOVIE SIĘ i zdziwiło mnie, że wszyscy krytycy dość mocno zjechali film. Od razu dodam, że opiniami krytyków się zbytnio nie przejmuje.
 
@grzechu



Tak. Nie czułem potrzeby odpowiedzi czy dyskusji. Wszystko przedstawiłeś jasno.
 
Ok. bo myślałem że maila pomyliłem czy coś. mogłeś odpisać że doszło ;)



Ale spoko, rozumiem.
 
https://polakpotrafi.pl/czarnyszlakebonitu



Przekroczyli 10 000 zł :) Oznacza to,że po stalkerze, będą kręcić Metro 2033 ! :)



To jest ta sama ekipa co robi serial Horda :)
 
Se7en - niedawno temu napisałem w tym temacie, że Podziemny krąg to najlepszy film jaki widziałem. To już nieaktualne...
 
Dla mnie oba wybitne. Klimat jaki stworzył Fincher w tym filmie zawsze będzie odniośnikiem dla innych filmów o seryjnych powstałych po nim.
 
Z Trainspottingiem kojarzy mi się tylko teledysk Kobonga:



https://www.youtube.com/watch?v=gNXwIY5cQU0



...za to fabuly filmu w ogole nie pamietam po latach.



Znowuż Fight Club powaraca do mojej głowy w wielu sytuacjach, czy to widząc marlopodobne kobiety w moim otoczeniu, czy też kiedy zdarza mi sie obserwowac konsumpcjonizm i płytkość ludzi w koło.



Siedem ma genialny klimat, ale w kategoriach rozrywkowych go tylko cenie - na szczescie ma sie nijak do mojego zycia taka tematyka ;)
 
Drakula Historia Nieznana-faktycznie nieznana=praktycznie każdy rumun czy Turek jest blondynem...
 
Męcze na kilka razy najnowsze Transformersy. Ściągnąłemsobie wb.dobrej jakości, bo w sumie lepiej sie ogląda. Nie moge skończyć i zazwyczaj przysypiam. Mam dopier 1.3 godzinki za sobą. Ale córka Marky Marka - przecudna i ten jej głos, a nogi , o panie....i 17 lat ma jeszcze ( w filmie).... :-)
 
Ja tam jednak od Se7en wole Fight Club zdecydowanie, jeden z ulubionych filmów, ale Seven też trzyma wysoki poziom, polecam też Grę z Douglasem.
 
Małe zadanko ;)
Dokończ zdanie:

Najlepsza strona internetowa z filmami to...

P.S. Oczywista chodzi o filmy pełnometrażowe. Chciałbym zeby były dostępne tam topowe filmy.
 
Dzisiaj plan na wieczór to "Chinatown".


Ogólnie twórczości Polańskiego fanem nie jestem, ale ten film moim zdaniem jest naprawdę dobry, no i Nicholson robi swoje.



Obejrzałem ostanio The Take, surowy klimat, jedna z lepszych "gangsterskich" rzeczy jakie oglądałem, ale głownie to zasługa rewlacyjnego Hardy'ego.
 
Ale córka Marky Marka - przecudna i ten jej głos, a nogi


tumblr_n81cprHubB1qhct03o1_500.gif




Dałem ją do obserwowanych juz po Bates Motel, ma dziewczyna potencjał :-)







@vaicavalo



ale o co Ci chodzi, o stronę do ściągania filmów czy do oceny?
 
@vaicavalo



Kinoman.tv z tego co się orientuję głównie o domowników idzie w ruch. Z tego co widzę to całkiem spora baza jest. Na jutubie też da się nieco wartościowych rzeczy trafić (Bergman czy Tarkowski).



Solar Movie jak w miarę rozumiesz po angielsku/chcesz się osłuchać. Co prawda rzeczy z jakimiś dziwnymi akcentami bym nie ryzykował, ale baza filmów olbrzymia i dobra rzecz do matury to była.
 
Bolt byłeś na The Guest? Na kmfie wróża już kult, a ja biedny muszę czekać jeszcze miesiąc na BR bo moje kino jak zawsze dało dupy :[



Sam się sobie dziwie jak łatwo łapię podjarkę, wystarczyło posłuchać tej piosenki i już mnie nosi :-)















No kutwa, nie ma bata, to będzie film roku !!!
 
Jeszcze nie, jak dobrze pójdzie to się może w czwartek/w przyszłym tygodniu uda. Problem jest tylko taki, że strasznie mało seansów ten film ma, głównie w wieczornych godzinach.







Na KMF patrzę z lekkim przymrużeniem oka, bo tam każdy chodzi na co drugi film po pięć razy, ale mocno mnie niektóre posty nakręciły, zwłaszcza te o nietypowości.
 
@vaicavalo



Ja byłem i słabo niestety. Bajka o wspaniałych amerykanach. Zresztą wcześniej już pisałem o filmie. Poszukaj.
 
Interstellar (2014) - Nowy film Nolana trwa prawie trzy godziny, ale trzeba przyznać, że nie odczuwa się mocno czasu jego trwania. Czego należy oczekiwać po tym filmie? Na pewno nie klasycznego s-f, lecz niemal filozoficznej rozprawy na temat potęgi uczuć i istynktu przetrwania. W międzygwiezdnym widowisku znajdzie się miejsce również na piękne widoki przestrzeni kosmicznej, dopracowaną ścieżkę dźwiękową i świetną obsadę aktorską. Nie jest to jednak tanie kino familijne, aby zrozumieć przesłąnie i legendę misji Łazarza należy obejrzeć ten film w skupieniu. Film jest w kilku miejscach niespójny (kontrowersyjny) z wiedzą na temat mechaniki kwantowej i dylatacji czasu, ale to szczegół techniczny. Warto obejrzeć, nawet ludzie nieprzepadający za s-f mogą się dobrze bawić. Mała wskazówka - oglądajcie film uważnie od pierwszej sceny, ona dyskretnie wywraca "Międzygwiezdny" film do góry nogami. 9/10
 
Taka ciekawostka odnośnie Interstellar. Podczas kręcenia filmu udało się dokonać odkrycia naukowego.

Christopher Nolan bardzo pragnął, aby jego najnowsze dzieło - wchodzące właśnie do kinInterstellar - było jak najbardziej właściwe pod kątem naukowym, dlatego w roli producenta wykonawczego zatrudnił astrofizyka Kipa Thorne'a. A temu ostatniemu, podczas przygotowań do wizualizacji czarnej dziury na ekranie, udało się dokonać prawdziwego naukowego odkrycia.





Aby w jak najbardziej realistyczny sposób oddać wygląd czarnej dziury Thorne musiał stworzyć nowe matematyczne wzory, którymi następnie posłużyli się spece od komputerowej magii ekranu z firmy Double Negative - dzięki temu w filmie czarna dziura wygląda tak jak powinna wyglądać naprawdę, gdybyśmy zbliżyli się do niej w kosmosie.


http://www.geekweek.pl/aktualnosci/20949/odkrycie-naukowe-dzieki-interstellar
 
300: Początek Imperium-6,5/10. Film jest ciekawy, niestety niepotrzebne są te wątki Boskości, nadprzyrodzonych mocy Kserksesa i film dużo się różni od prawdy historycznej. Na plus cycki Evy Green :-)
 
Back
Top