Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Swing.2013.PL.VODRiP.XViD-PSiG - czyżby w końcu jakaś dobra polska komedia? W filmie grają kabareciarze, a za kamerą stoi Abelard Giza - lider kabaretu LIMO xD



 
21:55 tvn7



6935904.6.jpg
 
Dzisiaj znalazłem prawie 3 godziny czasu i obejrzałem sobie Django.

Powiem tyle, gdy pierwszy raz zobaczyłem Pulp Fiction, wiedziałem, że Quentin Tarantino to jeden z najlepszych scenarzystów i reżyserów na świecie. Czapki z głów. Następnym rewelacyjnym filmem były Bękarty Wojny, uwielbiam ten film. Ale to co zobaczyłem w Django to, nie mam słów. Naprawdę kozacki film. Miażdży dupę koncertowo. Teraz kompletnie nie jestem zdziwiony, że film dostał Oskara za scenariusz i rolę Christophera Waltza. Miazga!

Liczę na następny film Tarantino w którym zagra Waltz. To będzie kolejny nokaut!
Żałuję, że tak długo zwlekałem z obejrzeniem tego filmu. 9/10

Jeszcze jedna rzecz mi się bardzo spodobała, wplecenie rapu w western, mistrzostwo. Nie miałem pojęcia, że coś tak różnego może ze sobą współgrać.
 
@Grzechu, z filmów Quentina to opisałem tu tylko tą trójcę moich ulubionych, którą dzisiaj zasilił Django. Wściekłe Psy oglądałem, był dobry, ale w moim przekonaniu nie tak jak te filmy, co wspomniałem wcześniej. Jackie Brown i 4 pokoje muszę koniecznie nadrobić. ;)
 
Jackie Brown genialny (zresztą jak większość jego filmów) muzyka, zdjęcia, De Niro, który wygląda jak Wałęsa. Wszystko. A 4 pokoje - tylko ostatni pokój robiony przez QT, ale cały film miażdży.
 
Jackie nie widziałem jeszcze, Pokoi również, ale Psy to chyba mój ulubiony film w ogóle.
 
4 Pokoje bardzo dobry film. Jackie Brown muszę nadrobić, bo oglądałem to już tak dawno, że nawet dobrze nie pamiętam. Co do Tarantino, to geniusz i każdy jego film jest dla mnie dziełem sztuki i przykładem jak powinno sie kręcić filmy.
 
ale Psy to chyba mój ulubiony film w ogóle.




Pulp Fiction jak dla mnie :)




każdy jego film jest dla mnie dziełem sztuki






Mnie niektóre męczyły. Grindhouse Planet Terror i Kill Bill mówiąc szczerze.



Zapomniałem jeszcze o: Prawdziwy romans. Też wart obejrzenia.
 
http://www.filmweb.pl/film/Niezupe%C5%82nie+Hollywood-2008-442387



Bardzo ciekawy dokument o australijskim kinie exploitation. Polecam
 
Dwa ciekawe filmy mogę polecić, świerzo obejrzane.



Funny Games U.S. (2007), jest jeszcze wersja z 1997 tego samego reżysera, nie oglądałem jej, nie mam porównania.



7224748.6.jpg
Małżeństwo z synem wyjeżdża do domu nad jezioro w celu wypoczynku pod żaglem, ma być miła atmosfera itd. Krótko po ich przyjeździe zjawia się dwóch miłych mlodzieńców...



Kieł (2009),



7378508.6.jpg
Strasznie rodzinny film:-):-):-), jak to się mówi: "będzie pan zadowolony". Polecam.
 
Funny Games dobrze ryje banie, najpierw widziałem niemiecką wersje, także jakoś mi do niej bliżej.
 
God Bless America


Pierwsze 20 minut jest świetne, potem tylko równia pochyła a absurd goni za jeszcze większym absurdem.



Przy człowieku z blizną oglądając pierwszy raz x lat temu usnąłem, zupełnie nie rozumiem fenomenu. Będę musiał zobaczyć ponownie, może zmienię zdanie.
 
Funny Games dobrze ryje banie...


bardziej zrył mi banię Kieł, Funny Games to już był dla mnie bardziej rozrywkowy : )



Grzechu skoro widziałeś lepsze to zapodaj jakieś tytuły, a nie przechwałki walisz : )
 
Logan mam tak samo. Dwa filmy - czlowiek z blizna i wściekłe psy - podchodziłem do obu 2 razy i dwa razy dawałem sobie spokój po pol godziny :|
 
Zgodzę sie w pełni z Loganem, pierwsze 20min God Bless America bardzo dobre, a później ten film stał się dla mnie męczący.
 
Kieł spoko, scenarzyści mają fajne pomysły czasami.



@aaron - to miał być erotyk? tyleprzegrać:(



@Magik to ty się za Ojca Chrzestnego nie bierz bo umrzesz :D Mi tam się podobały wszystkie 3 części ale wiadomo co kto lubi. Tym bardziej, jak ktoś nie mógł wysiedzieć na Tonym Montanie.
 
Back
Top