Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@up
No właśnie o takie coś mi chodzi tylko, że oba oglądałem :)

EDIT: No chyba że od biedy (:-)) ktoś może polecić jakiś na prawdę dobry slasher.
 
Pojawiły się:



The Sweeney (2012) BDRip.XviD-SPARKS



Universal Soldier: Day of Reckoning (2012) LIMITED.BDRip.XviD-AMIABLE



Zero Dark Thirty (2012) DVDSCR.XviD.AC3-ADTRG
 
Z dobrych thrillerów mogę polecić mieszankę kryminału dramatu i właśnie thrillera, film a zwłaszcza końcówka dla ludzi o mocnych nerwach.

Oparta na autentycznej historii opowieść o brutalnym gwałcie i morderstwie Sylvii Likens popełnionym w stanie Indiana w 1958 roku


Dziewczyna z sąsiedztwa (bliźniaczy tytuł do komedii z 2004 roku)



http://www.filmweb.pl/film/Dziewczyna+z+s%C4%85siedztwa-2007-374034/descs
 
slowik obejrzyj American Crime (2007) , przedstawia tę samą historię . według mnie trochę lepszy od Dziewczyny z sąsiedztwa.
 
A ja jestem właśnie po ostatniej części z Trylogii Zemsty.



Pan Zemsta - taki sobie, pewnie zaraz go zapomnę



Pani Zemsta - dużo lepsze, choć prostsze, ale jest sporo humoru(przynajmniej ja tak odczytywałem niektóre sceny)



Oldboy - cvlt w chooy 8,5/10 - jestem ciekaw hamerykańskiej wersji.
 
Czytałem właśnie gdzieś, że American Crime przedstawja tę samą historię i w sumię dziękuję, że przypomniałeś mi o tym filmie bo miałem go pobrac już jakiś czas temu ale wypadło mi to z głowy wiec teraz obejrze napewno.
 
Thai nie wiesz co tracisz, "Psychoza" jest najlepszym psychologicznym thrillerem ever :) Drabina Jakubowa też rozpierd* system. No ale jak chcesz coś nowszego to jeszcze z tych co pamiętam to Kręgosłup Diabła jest niesztampowym horrorem (choć w sumie nie jest to do końca horror). A jakbyś chciał dobry slasher to jedynym słusznym jest Evil Dead 2 :p
 
Każdy Evil Dead to potęga :) Martwica Mózgu tez spoko, ale obok Asha nawet nie można jej kłaść:)



Psychoze widziałem - dobry film, choć nie odczułem czaru którym zachwyca się wiele ludzi.



Jak już mowa o starociach to Nosferatu z 1922 - co o tym myślicie? Dla mnie najlepszy horror o wampirach jaki widziałem:) Klimat taki jaki wampir powinien ze sobą nieść :)
 
Heh ja widziałem Draculę z 1931 r. i było to całkiem zabawne doświadczenie :) Ale drugi raz już by mi się nie chcaiło oglądać. A jeśli chodzi o Nosferatu to wersja Herzoga z siedemdziesiątego któregoś mnie totalnie rozjebała. Ale to w sumie nawet nie horror tylko artystyczny film.
 
Thai, najpierw chcesz film psychologiczny, a potem piszesz, że chodziło Ci o coś w stylu "Oszukać Przeznaczenie"?! Kaman. :D Ostatnie to można napisać o OP to, że to film psychologiczny. :D

Mi pierwsze co przyszło do głowy to Session 9, zajebisty, taki kameralny jeśli można to tak określić, film. Ciężki klimat, jeden z moich ulubionych filmów.

Edit: W4ar, chociażby wspomniana parę postów wyżej Drabina Jakubowa.
Edit2: Jeszcze po namyśle przychodzą mi do głowy azjatyckie Kairo i Uzumaki. Ten drugi jest nieźle pojebany. Tak, żeby nikt potem nie zarzucał, że nie uprzedzałem. :D
 
Widzieliście to?



Prawdopodobnie najstarszy film w histrorii:-)











@w4ar



Gabinet doktora Caligari (1920)



Wstręt (1965)



Lot nad kukułczym gniazdem (1975)



Lokator (1976)



Łowca jeleni (1978)



Czas Apokalipsy (1979)



Lśnienie (1980)



No i chociażby Drabina Jakubowa (1990), którą polecałem strone wcześniej.



Tak na szybko z pamięci, same klasyki, jak potrzebujesz więcej, lub czegoś mniej znanego to pisz, chętnie pomoge.
 
Ten film z 1888 że tak powiem dupy nie urywa :) Kiedyś ludzie mieli pewnie na nim mdleli z wrażenia. Btw dobra lista ale z tym doktorem Caligari z 1920 to pojechałeś :P Jeśli chodzi o motyw szaleństwa z nowszych to jeszcze bym dodał Mechanika i Czarnego Łabędzia.
 
Wie ktos kiedy pojawi sie Atlas Chmur BlueRay z lektorem ?







I Hobbit - wiem ze w tym przypadku to pewnie długo sobie poczekam, ale moze ktos wie cos o tym
 
@ziggy



Toż to prekursos szaleństwa i obłędu w filmach:-) Po jego pytaniu wnioskuje, że szuka tych filmów do jakiejś pracy, a umieszczenie tego filmu w niej napewno będzie atutem.
 
No dobra, to takie samo pytanie ale jesli chodzi o American Psycho, czy jest wogóle wersja 720p z lektorem ?
 
Ciezko mi się przerzucic bo nie moge sie skupic na dwuch rzeczach na raz, zazwyczaj ogladam tylko w kinie z napisami, ale może spróbuje :)







Co do American Psycho, szukałem długo i nie mogę znalesc, zreszta nie tylko tego filmu, moze macie jakies dobre strony z torrentami ?



Ja sciagam głównie z tnttorrent.info











Jeszcze tak do kompletu, poszukuje na torrentach Dziewczyne z Tatuażem również w HD PL,
 
W sieci pojawił się Snabba Cash 2 :-)pierwsza część była zajebista, teraz tylko trzeba czekać na napki, a ponoć nawet angielskie są niewysokich lotów ...



No i jakby kogoś interesowało to jest i następna oskarówka - The Impossible - trailer niezły, do tego Naomi Watts w obsadzie :-)
 
obejrzeliśmy właśnie "Dwoje do poprawki" - fajny lekki film poprawiający humor, do obejrzenia z żoną/dziewczyną :) 7/10
 




Napola-Fabryka Zła



Niemcy, rok 1942. 17-letni wywodzący się z robotniczej rodziny Friedrich jest utalentowanym i dobrze rokującym bokserem. Zostaje wyselekcjonowany przez władze jako kandydat do elitarnej szkoły dla dzieci prominentów o nazwie Napola. Absolwenci tej szkoły mają w przyszłości rządzić III Rzeszą.
 
Back
Top