Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Ojciec Chrzestny II to chyba jedyny film który jest prawie tak samo zajebisty jak jedynka. Niestety III jest owiele gorsza.
 
Wg mnie Cabin in the Woods to arcydzieło, ale nie będę się o tym rozipisywał bo zrobiłem to już kilkanaście stron wcześniej :] Osoby, którym horror jako gatunek nie jest obcy szybko załapią konwencję jaka przyświecała twórcom i będą się znakomicie bawić do ostatniej minuty. To taki inteligentny pastisz, który nie idzie w parodię.



Wczoraj wyszedł też DVDSCR This Is 40, Wpadka jakoś średnio mi się podobała, ale filmy Apatowa lubię no i biorę chociażby dla niej :]



tumblr_mfo3lmStlL1rtppu2o1_400.gif




BTW, widzieliście oskarowego Flighta z Denzelem? Nadine Velazquez pokazuje tam wysztsko co ma najlepszeo :-)
 
Ja tam nie rozumiem, dlaczego ludzie zachwycają sie filmem "Skazani na Shawshank". Po prostu dobra rzemieślnicza robota, bez żadnej rewelacji. Co do "Ojca Chrzestnego" się zgodze, klasyka niezaprzeczalna, ale i tak uważam że "Dawno temu w Ameryce", jest filmem lepszym.
 
Czekałem aż się Gambit odezwie odnośnie Cabin In The Woods. :D Ja lubie horrory, ale i tak mi się nie podobał, ale też już o tym pisałem, więc nie ma co się powtarzać. Sinister też słaby jak dla mnie.
 
Co do Ojca Chrestnego to polecam obejrzeć materiał bonusowy :) Dużo ciekawych reczy można było się dowiedzieć np. Było bardzo blisko by odebrać ten film Coppoli ponieważ dopiero podczas kręcenia filmu książka zdobywała ogromną popularność. Paramonut nie podobało się to, że gra wielu początkujących aktorów, nikt nie chciał Pacino w roli Michaela ( wyobrażacie to sobie ? :) ) Próbowano różnych konfiguracji, a to, że Michaela będzie grał De Niro albo James Caan ( Sonny)(wtedy też nie znani), ukazane są nawet zdjęcia próbne. Dopiero producentów do Pacino przekonała scena gdy Michael zabija w restauracji Turka i komendanta.



Ciekawostką jest to, że Caan wziął tyle samo hajsu za granie w pierwszej części gdzie jest jednym z głównych bohaterów co i w drugiej gdzie gra tylko krótki epizodzik :)



I wiele wiele więcej, polecam. Duzo też scen wyciętych.
 
Może kogoś zainteresuje:



Kronika opętania / The Possession (2012) DVDRip.XviD.AC3-SPAiN







Nie oglądam nowości, ale widze, że lubicie tutaj takie shity, więc wrzucam.
 
Ostatnio trochę wolnego, więc obejrzałem kilka filmów:



Extracted- ciekawy film Sci-Fi, błądzenie w ludzkim umyśle. Mimo że film niezbyt medialny to dobry i myślę, że wielu osobom się spodoba. Ode mnie 8/10



The man with the iron fists- no cóż powiedzieć, nie oglądało się go źle, ale sam film słabiutki. Można z ciekawości obejrzeć, bo gra w nim Russell Crowe, Cung Le oraz inny przedstawiciel bardzo szeroko pojętych sztuk walki Dave Bautista. 3/10



Atlas Chmur- jako że uwielbiam tego typu filmy daję mu 9/10. Bardzo wkręciłem się w ten film, wszystkie historie ciekawo przedstawione. Film wymaga sporo uwagi, początkowo może trochę nudzić, a że trwa prawie 3 godziny to na pewno wiele osób uzna go za stratę czasu. Mimo to naprawdę gorąco polecam
 
A obejrzałem nawet z nudów tą Kronikę Opętania i film jest nawet znośny. Takie trochę połączenie horroru z dramatem. Całkiem zgrabnie nawet to wychodzi, a dzięki temu film idzie bardziej w stronę budowania napięcia atmosferą, a nie kolejnymi atakami z szafy itp. No i gościu grający główną rolę, który mi cały czas wygląda na Bardema, dobrze zagrał.
 
byłem w kinie z dupką na Killing them softly i ładnie się uśmialiśmy, niektóre teksty tak chamskie, że pomyślałem sobie ja jebie na co ja ją zabrałem :D ogolnie rzecz biorąc to dobry film, ale nie jakiś wybitny 6,5-7/10 także śmiało polecam :)
 
jakby się ktoś nudził to polecam na tv polonia właśnie leci "Piękna nieznajoma", odskocznia od kina akcji typowego z całkiem ciekawą historią i w miarę fajnym odwzorowaniem epoki z lat 1916, dopiero wystartował więc nic straconego, na podstawie opowiadania Tołstoja, reż, Hoffman
 
Wróciłem właśne z Hobbita. Film rewelacyjny, magiczny, wielowątkowy. Ani chwili się nie nudziłem. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich. Najlepszy film od czasów... Drużyny Pierścienia! Świetna robota Panie Jackson. Napiszę krótko - tak to widziałem :)
 
Własnie miałem pisać, ale mnie ubiegłeś :-) Rozkręca się ten sezon oscarowy.



Wyszedł też John Dies At The End - ponoć niezły horrorek, no ale tutaj jak to w życiu zdania będą podzielone :]



 
Ciekawie?? Ja już zarezerwowałem sobie leżanke przed wejściem do kina, żeby być pierwszy na premierze polskiej.
 
Panowie, jakie tegoroczne tytuły należy obejrzeć. Chodzi mi tylko i wyłącznie o produkcje, które mają szanse na zdobycie Oscara za najlepszy film w tym roku. Jakby ktoś zarzucił krótką listą byłbym wdzięczny.
 
@ Comber przyłączam sie do opinii na temat Hobbita, jest epicki i nawet przekroczył moje oczekiwania :) Ale raczej myślę że to film dla fanów Władcy, bo jednak 3 godziny smoków elfów i goblinów dla przeciętnego widza to może być męczące.
 
Z nowości oglądałem tylko Skyfall (dno) i Niezniszczalni 2 (bardzo dobry sequel gównianiego filmu).



Ale słyszałem mnóstwo przychylnych opini o filmie "Bogowie ulicy".







Do Hobbita nie moge się zabrać, bo czytałem książke, która była mega słabą bajką dla dzieci.
 
No cóż, Hobbita trzeba przeczytać w podstawówce to wtedy jest najlepszą książką ever :) Teraz też by mi się pewnie nie podobała. Ale film nie jest jakiś specjalnie dla dzieci, są bitwy i sieka, także to taki LOTR 2 bardziej.
 
Faktycznie teraz przed oskarami wychodzi dużo dobrych filmów. Mam taką listę filmów z dobrymi reckami z Rotten Tomatoes, na które czekam aż wyjdą dvdripy:



1. Seven psychopats - nowy film gościa od In Bruges,



2. Killing them softly - nowy film A. Dominika (tego od Jessego Jamesa), z Bradem Pitem i podobno dobry,



3. Moonrise Kingdom - zajebisty film - taka nietypowa komedia Wesa Andersona, już jest dvd



4. Master - film o założycielu scjentologów, też podobno dobry



5. Django - wiadomo, nowy Tarantino,



6. House I live in - dokument który wygrał w Sundance, o tym że w USA miliony dzieciaków siedzą w więzieniach za marihuanę,



7. Imposter - kolejny dokument który jest podobno niezły, o jakimś gościu co zył z rodziną podając się za ich zaginionego syna bodajże.



8. Róża - polski film, tego gościa od dom zły i wesele (już jest na dvd ale jeszcze nie widziałem),



9. Safety not Guaranteed - jakaś komedia też podobno niezła,



10. Argo - niezły polityczny thriller, Ben Affleck reżyseruje



11. Looper - Science fiction, całkiem dobre i stylowe,



12. Dredd - ponoć w przeciwieństwie do wersji ze Stallonem jest dobre i mroczne (też już jest dvd),



13. Skyfall - wiadomo nowy Bond,



14. Hobbit - wiadomo,



15. End of watch - też podobno niezły, paradokument o policjantach z Jackiem Gylenhalem.



16. Nietykalni - wyszło na początku roku, dobra komedia.
 
Ooo. "Seven psychopats" zapomniałem o tym filmie. McDonagh dużo nie nakręcił:-) Ale podoba mi się jego styl i tego filmu nie powinien zepsuć. Musze obejrzeć.
 
"360 połączeni" bardzo ambitne kino które warto obejżec coś w stylu filmu "Babel" byłem też na Hobbicie, nie jestem fanem fantasy ale całkiem nie złe jak dla mnie troche za długi prawie 3h już mnie dupa bolała od tego siedzenia.
 
Back
Top