Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Dejcie jeszcze coś na styl tego labiryntu, gada i zodiaka
stare, ale może któregoś nie widziałeś

 
stare, ale może któregoś nie widziałeś

Rzekę tajemnic mam na liście, resztę widziałem mordo
 
stare, ale może któregoś nie widziałeś

[B] Rzekę Tajemnic[/B] zaliczyłem...najlepsza rola Javiera Bardema [B]9,5/10.[/B]
 
Oglądał ktoś? Podobno od reżysera Siedem, Podziemnego Kręgu i Zaginionej



Dwie strony wcześniej zamieściłem moją skromną opinię.
"Jak dla mnie bardzo dobry film. Fincher w formie i świetny powracający z przygody ze sportami motoryzacyjnymi Fassbender. Historia jest dość prosta, ale fajnie poprowadzona i trzyma w napięciu. Jest to dosyć chłodny, zdystansowany, thriller, minimalistyczny nawet. Nie ma w nim efekciarskich scen akcji czy strzelanin. Za to jest jedna rewelacyjna scena walki wręcz w mieszkaniu. Jest tam parę zgrzytów scenariuszowych, ale ogólnie zdecydowanie polecam."
 
[B]Rzekę Tajemnic[/B] zaliczyłem...najlepsza rola Javiera Bardema [B]9,5/10.[/B]

Cos pojebałem z cytatami,

Post miał brzmieć tak:

Rzekę Tajemnic zaliczyłem w kinie, zapamiętałem ją jako świetny, ponury, przytłączający dramat. 8/10

To nie jest świat dla starych ludzi
też przytłacza, ale w inny sposób, nieuchronność śmierci za rogiem od poczatku wyczuwalna w kazdej scenie, najlepsza rola Javiera Bardema 9,5/10.
 
Wszystkie najlepsze już pewnie oglądałeś albo już tu koledzy polecili a mi się przypomniał taki stary, drugorzędny thriller, którego za młodu trafiłem na tv i jakoś tak zapamiętałem.

Kurde, albo to mój film z dzieciństwa, albo szukam czegoś bardzo podobnego - jest jakaś ekipa w budynku (szkoła czy kościół), próbują jakiś eksperyment przeprowadzić (związany z religią), w związku z czym zaczynają się dziać dziwne rzeczy, łącznie z przybyciem członków sekty, którzy sterczą pod oknami w ulewie...

Sceny z twojego filmu mi przypomniały tamten, ale to chyba dwa różne filmy.
 
Kurde, albo to mój film z dzieciństwa, albo szukam czegoś bardzo podobnego - jest jakaś ekipa w budynku (szkoła czy kościół), próbują jakiś eksperyment przeprowadzić (związany z religią), w związku z czym zaczynają się dziać dziwne rzeczy, łącznie z przybyciem członków sekty, którzy sterczą pod oknami w ulewie...

Sceny z twojego filmu mi przypomniały tamten, ale to chyba dwa różne filmy.
Kojarzy mi się też, ale nie pamiętam tytułu xD
 
Kurde, albo to mój film z dzieciństwa, albo szukam czegoś bardzo podobnego - jest jakaś ekipa w budynku (szkoła czy kościół), próbują jakiś eksperyment przeprowadzić (związany z religią), w związku z czym zaczynają się dziać dziwne rzeczy, łącznie z przybyciem członków sekty, którzy sterczą pod oknami w ulewie...

Sceny z twojego filmu mi przypomniały tamten, ale to chyba dwa różne filmy.
To nie to
 
Jeżeli myślisz, że nie da się już niebanalnie zrobić horroru o wywoływaniu duchów przez głupią młodzież, to "Mów do mnie" ("Talk to me") z 2022 sprawi, że zmienisz zdanie. Niskobudżetowy, ale świetnie nakręcony i zrealizowany film. Pod względem klasy i wysmakowania nie jest to może "Hereditary" ale autentycznie bałem się - a przecież o to chodzi gdy włączasz horror. 6,5/10.

talk-to-me.jpg
 
Last edited:
Kurde, albo to mój film z dzieciństwa, albo szukam czegoś bardzo podobnego - jest jakaś ekipa w budynku (szkoła czy kościół), próbują jakiś eksperyment przeprowadzić (związany z religią), w związku z czym zaczynają się dziać dziwne rzeczy, łącznie z przybyciem członków sekty, którzy sterczą pod oknami w ulewie...

Sceny z twojego filmu mi przypomniały tamten, ale to chyba dwa różne filmy.
 

Lekki horror, ogólnie w przyjemny sposób spędzone dwie godzinki. Mogę polecić. Film miło zaskoczył. Dodam tylko, że na film poszedłem bez konkretnego nastawienia. Jedynie co czytałem to artykuł, w którym fani/widzowie oceniali film jako dobry a krytycy jako kiepski. Należy zaznaczyć, że fabuła jest bardzo prosta (na podstawie trzech pierwszych części gry. Osobiście jej nie znałem i polecam udać się do kina bez jej znajomości). Mimo wszystko fabuła jest łatwa do przewidzenia i już od początku domyślasz się co się wydarzy. Efekty wizualne przyjemne, na duży plus gwiazdy filmu animatroniki. Kilka fajnych jumpscareów oraz z dwie komediowe wstawki. Polecam oglądać również po scenie końcowej, po pierwszych krótkich napisach jest dodatkowa scena. Ogólnie 7/10 fajny przyjemny horror/komedia, krytycy jak zwykle przesadzają i dają zawyżone oceny woke filmom a typowo rozrywkowe oceniają krytycznie.
 
Back
Top