Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Wreszcie w Cannes wygrało coś, co chyba warto będzie obejrzeć, tj. "Anatomia upadku". Cieszy też ponoć wysoka forma Scrorsesse i jego "killers of the flower moon" -- książka może nie była jakaś wybitna, ale stanowiła solidną postawę do intrygującego filmu. Choć to będzie raczej kino mocno psychologiczne -- tyle wnioskowałem z wywiadów z reżyserem. Recenzje "na ekranie" są z reguły daremne.

Obiecałem sobie, że więcej filmów Nolana nie obejrzę, ale dla "Oppenheimera" zrobię wyjątek.

Tymczasem macie ochotę na coś lekkiego od francuzów? Na połączenie serii "Taken" (uprowadzona) z "człowiekiem w ogniu" i domieszką "Johna Wicka"? To obejrzyjcie netfliskowy "Alias" (AKA) z 2023 Naprawdę solidna robota, fajny akcyjniak. Bez typowego, męczącego netliksowego lgbt i feministycznego przesłania. Nawet polityczny przekaz można przełknąć. W znacznej mierze robota w starym stylu. Niby nic wielkiego a naprawdę cieszy. Plus Eric Cantona w dużej, niezłej roli szefa mafii.

1685344133315.png
 
Dwa filmy ostatnio widziałem, które mogę polecić.

Apokawixa
Dawno nie oglądałem polskiego filmu zrobionego na takim luzie z tak fajną bezpretensjonalną energią. Komediohorror o przygotowaniach do wielkiej imprezy z wątkiem zombie w tle. Świetny Fabijański jako zdziwaczały preppers. Wielu pewnie się od filmu odbije, ale mi się oglądało całkiem dobrze. O dziwo dźwięk jest ok i dialogi są słyszalne normalnie.

Aftersun
Dramat w bardzo niepozornym sielankowo/wakacyjnym klimacie. Młody ojciec zabiera swoją córkę na wakacje do tureckiego kurortu. Film głównie o depresji i zagubieniu, rodzicielstwie oraz próbie przywrócenia i zrozumienia czasu.
 
Wick 4
Zdecydowanie lepsza czesc od trojki, calkiem dobrze dobrana muza, no i Dzony coraz wolniejszy ale sprytniejszy :fjedzia:

Mnie w kinie trochę zaczął już męczyć. Po części 3 zorientowali się, że poza scenami akcji przydałyby się może jeszcze jakieś sceny z dialogami, ale pomimo tego i tak za dużo strzelania a za mało rozwoju postaci.
 
Back
Top