Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Vortex , Gaspar Noe.


O, tak. No i to taki Noe, który może przypasować nawet tym, którzy go nie znoszą.





@MrRoshi
Od siebie dodam jeszcze:
Titane- jeżeli masz ochotę na groteskowe, piękne kino przemocy, o kobiecie zgwałconej przez samochód, która zachodzi z nim w ciążę. Brzmi dziwnie- lecz jest to piękne kino. I piękne wizualnie też.


Szef Roku- dla samego Bardema warto, ale cały film to kawał dobrej, obyczajowej roboty z ciekawą obserwacja społeczna i dobrymi nutkami humorystycznymi.

Najgorszy Człowiek na swiecie- o takie filmy romantyczne nic nie robiłem. Tak gorzko słodko potrafią tylko Skandynawowie. Dobre do obejrzenia z kuzynka.


I to polecam każdemu fanowi kina:

https://www.filmweb.pl/film/La+civil-2021-875577


Niedocenione kino o matce która postanawia na własną rękę odnaleźć porwana w Meksyku córkę. Jeden z najwybitniejszych filmów ostatnich lat. Nietuzinkowy. Realistyczny, cudownie dozuje poziom brutalności. Która pojawia się nagle. Dostajesz ta meksykańska rzeczywistością łopata w ryj.


Polski dramat rapem śpiewany, czyli Inni Ludzie. Już wcześniej zachwycałem i zachęcałem do tego filmu. Trzeba.


Jeszcze polecam dokument
Film Balkonowy, polsko meksykański thriller psychologiczny Słabsze Ogniwo, Ajda o masakrze w Srebrenicy,
 
Film balkonowu byl zabawny , Najgorszy czlowiek tez calkiem zacny, polecam. Ja bylem w zeszlym tyg na good luck to you Leo Grande. Przyjemnie sie zaskoczylem. Bardzo wyluzowana spokojnie komedia .

Ale moj film dekady to zdecydowanie Light house.
 
:crazy:
 
Back
Top