Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Obejrzałę z Żonko „Munfail”
Jest to mix produkcji „Kontakt” z filmami puszczanymi na puls 2 typu „Anakonda kontra Gigarekin”. Dominuje spójność logiczna na poziomie Atomówek i Krowa i Kurczak.

Guwny bochater słaby, zarówno jako postać jak i aktor.
Zydogrubas potomek jajokradzieja z dinoparku, sygnowany na bohatera naszych czasów groteskowy i żałosny.
Swięta jagoda dawno po prime time. Cycki wyschły na jajka sadzone przez co wychodzą braki w warsztacie aktorskim.
Efekty specjalne nielepsze niż w pofutrze czy dniu niepodleglosci z Gilem Smifem.
Najlepszy mudzin jerenał, twarz reklamy na środki przeciwzaparciowe. Wiecznie napięty, polecam zobaczyć.
Ogólnie omijać. 2/10
Podszedłem to tego raz i skończyłem na przesłuchaniu przed komisją ;) Po tych kilku, kilkunastu minutach zgadzam się z powyższą oceną jak najbardziej:P
 
Polecicie jakieś filmy na netflixie/hbo go, które są naprawdę zajebiste i pozostają na długo w pamięci, dają do myślenia? Może byc thriller, może być akcja, dramat itp. Po prostu szukam czegoś "głębszego" niz klasyczne "zabili go i uciekł". :D
Napisz może które widziałeś i będzie wiadomo jakie filmy uważasz za "coś głębszego", w przeciwnym razie z pewnością będziemy polecać m.in filmy już przez Ciebie widziane, bo chyba Full Metal Jacket, Mechaniczna Pomarańcza, Bez Przebaczenia, Braveheart, Rob Roy, JFK, Piękny Umysł, Sin City i Joker już widziałeś?
 
Last edited:
@Thai - No Country For Old Man, Gran Torino, Escape From Alcatraz, Natural Born Killers, Inception, Gladiator, Constantine, Matrix - też pewnie widziałeś? Wszystkie na HBO, Netflixa nie posiadam ale tam pewnie będzie Zielona Mila, Podziemny Krąg, Człowiek z Blizną, Forrest Gump, dawno Temu w Ameryce, Bękarty Wojny, Przekręt, Uśpieni, Taksówkarz, Adwokat Diabła, Lśnienie, Siedem Dusz...
 
Last edited:
I co się dziwić, że dziś casting jest strasznie wymieszany w Netflix,HBO czy Amazon , skoro dziś filmy jedno rasowe już budzą kontrowersje o rasizm.

Ciekawe jakby dziś wyglądała obsada trylogii Lotr z 2000 roku.
Ja ostatnio obejrzałem "Rzym" od HBO i można tylko się cieszyć, że to w połowie dwutysięcznych a nie 2022 kręcono.
 
Ja ostatnio obejrzałem "Rzym" od HBO i można tylko się cieszyć, że to w połowie dwutysięcznych a nie 2022 kręcono.
Rzym, Deadwood, Carnivale, Sopranos złote czasy HBO. Obecnie to pewnie mój ulubiony serial wszech czasów The Wire miałby pewnie połowę obsady czarną.
:roberteyeblinking:
 
Rzym, Deadwood, Carnivale, Sopranos złote czasy HBO. Obecnie to pewnie mój ulubiony serial wszech czasów The Wire miałby pewnie połowę obsady czarną.
:roberteyeblinking:
the-wire-reunion-paleyfest-cast.jpg


:jjsmile:
 
Kiedyś to się nie patrzyło na kolor skóry tylko próbowano zrobić po prostu dobry film czy serial. Obecnie to często najpierw trzeba się upewnić że jakaś produkcja jest wystarczająco "zróżnicowana", a jej jakość czy autentyczność świata przedstawionego schodzą na dalszy plan. Poprawność polityczna niszczy wszystko.
 
Kiedyś to się nie patrzyło na kolor skóry tylko próbowano zrobić po prostu dobry film czy serial. Obecnie to często najpierw trzeba się upewnić że jakaś produkcja jest wystarczająco "zróżnicowana", a jej jakość czy autentyczność świata przedstawionego schodzą na dalszy plan. Poprawność polityczna niszczy wszystko.
No i właśnie kiedyś 99% aktorów była biała, 1% zarezerwowałam dla Samuela l Jacksona, mój ulubiony czarnuch, który też lubi poganiać innych czarnuchów.
 
Ruszac?
 
Ruszac?
Filmozy na podstawie gier… czy to się kiedykolwiek udało?
 
Ruszac?
Bardzo dużo odniesień do gier z uniwersum. Nie jest to najnowszy Batman a bardziej przypomina filmy marvela. Zobaczyć można.
 
Ruszac?
Młody i nowoczesny Indiana Jones. Wahlberg kompletnie nie pasuje do roli sulliego.
 
Obejrzałem Chappie z 2015 zrobione w RPA. Policjanci-roboty czyli klimaty Robocopa, efekty specjalne bardzo dobre jak w District 9. W głównych rolach ludzie z Die Antwoord. Fabuła prosta i dziecinna. Taka sobie guma do żucia na wczesny wieczór, do wspomnianego District 9 nie ma startu. 4/10

chappie  6.jpg
 
Ruszac?
Dla mnie dobre, lubię Hollanda i Wahlberga, takie lekkie kino przygodowe, nic więcej się tutaj nie spodziewałem.
 
Ktos cos?
 
Ktos cos?
Można przyczepić się do pary głupotek scenariusza, ale ogólnie świetny film.
 
Obejrzałem Chappie z 2015 zrobione w RPA. Policjanci-roboty czyli klimaty Robocopa, efekty specjalne bardzo dobre jak w District 9. W głównych rolach ludzie z Die Antwoord. Fabuła prosta i dziecinna. Taka sobie guma do żucia na wczesny wieczór, do wspomnianego District 9 nie ma startu. 4/10

View attachment 37508
Ta sama ekipa robiła chappie i dystrykt dlatego jest dużo podobieństw.
 
O kurde to jest więcej części? Pamiętam że jedynka kosztowała 35 tysięcy zielonych i byłem pełen podziwu jak fajnie im to wyszło.
No Andrzej mnie uświadomił o tym
Chyba pora na rewatch jedynki i obejrzenie sequela. @Mes_ oglądałeś?

Można prosić w oryginale?
Jakaś dobra dusza?



 
Back
Top