Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Dzień dobry - 36 urodziny Evy.

355878a7489db98d43d47da46ba51000.jpg
 
How High – Super zioło (2001)



Absolutny klasyk!

Zwariowana komedia z udziałem dwóch gwiazd muzyki hip-hop: Redmana i Method Mana. Jamal (Redman) i Silas (Method Man), dwaj całkiem zwyczajni uczniowie college’u, wchodzą w posiadanie pewnej magicznej substancji do palenia. Dzięki jej działaniu chłopcy uzyskują rewelacyjny, najlepszy w szkole, wynik egzaminów maturalnych, wskutek czego dostają się na bardzo prestiżową wyższą uczelnię – Uniwersytet Harvarda. Styl życia typowego studenta Harvardu nie do końca im odpowiada, ale dzięki magicznej substancji radzą sobie całkiem dzielnie. Jednak pewnego dnia zapasy tego specyfiku się skończą i trzeba będzie sobie radzić bez niej…
Ceech & Chong – Up in smoke (1978)



Cheech i Chong poznają się przez przypadek na autostradzie gdzieś w Kalifornii. Poszukują jakiegoś narkotyku i przypadkowo zostają deportowani do Meksyku. Aby dostać się do domu i wrócić w samą porę na swój koncert, zdesperowani zgadzają się pojechać z powrotem do USA vanem. Nie wiedząc, że furgonetka jest zbudowana z konopi, pokonują wyznaczoną sobie trasę zabierając różnych autostopowiczów i świetnie się przy tym bawiąc. Cały czas unikają policjantów, chociaż nie wiedzą nawet, że ci ich ścigają…


Half Baked – Żółtodzioby (1998)



Thurgood, Scarface, Brian i Kenny są przyjaciółmi. Prowadzą różne interesy, które mają im pomóc w życiu. Pewnego dnia jeden z nich zostaje aresztowany za spowodowanie śmierci policjanta. Pozostali przyjaciele postanawiają mu pomóc. Muszą jednak zebrać 100 ty. dolarów na kaucję. Nie jest im jednak łatwo. Interesy nie wychodzą, nie mogą zdobyć tak dużej ilości pieniędzy. Zaczynają więc handlować skradzioną marihuaną.


Soul Plane – Wysokie loty (2004)

tumblr_mpz1jgubiD1rome1po1_r1_400.gif


Po upokarzającym doświadczeniu w samolocie, Nashawn Wade oskarża linie lotnicze i ich załogę. Kiedy sąd pozytywnie rozpatruje jego sprawę, Wade dostaje duże odszkodowanie w postaci pieniędzy. Aby, dobrze je zainwestować postanawia stworzyć linie lotnicze swych marzeń. Na pokładzie mają się znajdować seksowne stewardessy, muzyka funky, pokładowa dyskoteka oraz dyżurny w łazience. Samolot “Soul” nadaje nowe znaczenie “lataniu” dając pasażerom podróże pełne niespodzianek i zabawy!


Jay i Cichy Bob kontratakują/Jay and Silnent Bob Strikes Back (2001)



Jay i Cichy Bob, znani jako postacie drugoplanowe ze z filmów Kevina Smitha, awansowali do rangi głównych bohaterów! Jay (naturszczyk Jason Mewes) jest chudy i gadatliwy, Bob (sam Kevin Smith) to grubas, który nic nie mówi. Obaj mieszkają w New Jersey i wystają całe dnie pod sklepem spożywczym handlując zielem; Jay zabija czas opowiadając sprośności, jest erotomanem-gawędziarzem. W filmie W pogoni za Amy Jay i Bob zostali bohaterami komiksu. Teraz dowiadują się przypadkiem, że komiks jest ekranizowany w Hollywood. Po dłuższej chwili do ich ospałych mózgów dociera idea, że ktoś powinien im za to zapłacić. Ruszają więc do Kalifornii, aby upomnieć się o swoje. Podróż przez całe Stany to dla nich wyzwanie nie lada, bo całe życie spędzili stojąc pod sklepem i nic nie wiedzą o bożym świecie. Wszystkie drogi prowadzą jednak do Hollywood, więc Jay i Bob w końcu tam dotrą – angażują się po drodze w mnóstwo filmowych sytuacji i poznają zastępy znanych postaci amerykańskiego kina.
Friday (1995)



Craig (Ice Cube) i Smokey (Chris Tucker) są najlepszymi kumplami i mieszkają w sąsiedztwie Compton, w Los Angeles. Jest tytułowy piątek. Craig nie idzie do pracy z powodu rzekomego rabunku magnetofonu w sklepie, w którym pracował. Teraz siedzi na bezrobociu i zaczyna swój kolejny monotonny dzień. Tymczasem Smokey ma kłopoty ze Stonogą, dla którego nie ma kasy za narkotyki. Akcja dzieje się przez jeden dzień. W ten dzień spotykają ich nie bywałe przygody, a wszystko dzieje się tylko w dzielnicy gdzie mieszka Craig i Smokey. Do filmu dobrano gustownie nie tylko aktorów, ale także muzykę, którego głównymi wykonawcami są między innymi: Snoop Dogg, Ice Cube i Dr. Dre.
 
Byłem dzisiaj na Tarzanie w kinie. Po za kilkoma fajnymi ujęciami i dobrej grze Waltza film kiepski. Na trailerach produkcja wyglądała na dużo bardziej mroczniejszą etc, a tak na prawdę jest zlepkiem przewidywalnych banałów. Jak ktoś bardzo chce obejrzeć ten film to tylko w kinie, przed TV nie będzie takiego efektu. 5/10
 
@duubertowa dawno nie oglądałem takich filmów, ale z tego co pamiętam, a nie było wymienione: mrówki w gaciach, parcie na tarcie, ali g, chłopaki na ibizie, nie pamietam tylulu ale jest taki film co ziomek nie panuje nad swoja reką coś tam hand chyba w tytule :D
 
Tak w ogóle o co kaman? W niedziele @dssport zapytał się
Nie wiem ktory film ma dzisiaj wjechac.
1. McFarland
2. 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
3. W objeciach weza
4. Wstrzas
Mozecie tez polecic film w stylu Nieustraszony, Ip man
I zero odzewu, dzisiaj @duubertowa poprosiła o komedię i dwie strony tematu. Co je stulejarze?
safe%20Diora%20Biard%2058458.gif
 

Nie wiem co za głąb do tej listy wrzucił 9 żywotów Tomasza Katza - to naprawdę wybitne niszowe kino. Film w zasadzie pozbawiony przemocy , za to jedyny w swoim rodzaju. Dla wielbicieli surrealizmu. Mój osobisty TOP3, a być może nawet ulubiony film (widziałem kilkanaście razy :) ). Mocno eksperymentalny w formie, nasycony brytyjskim humorem, acz nie pozbawiony treści. Czytałem kiedyś wywiad z autorem, Benem Hopkinsem, że miała to być czarna komedia o nadejściu antymesjasza, ale dali się z Tomasem Fisherem (geniusz!) ponieść improwizacji i wyszło jak wyszło... Śmieszy, wzrusza, zadziwia i daje do myślenia - pełna gama emocji. Uwielbiam i polecam!

Na tej liście jest jeszcze jeden bardzo przeze mnie lubiany film - Mały Otik. Też odjazd, choć w inną stronę. Surrealistyczna baśń w oparciu o ludowe legendy, a przy okazji studium paranoi bezpłodnej pary. Mocno z przymrużeniem oka. Efekty specjalne rozwalają :D
 
Agent i pół - przyjemna komedia, typowy odmóżdżacz, można pójść do kina z dziewczyną czy znajomymi w celu pośmiania się, nie zawodzi w tej kwestii ale nic poza tym. 6/10

Idę dzisiaj na 'Noc oczyszczenia: czas wyboru' z ekipą bo nas przekonał trailer w kinie, napisze coś w nocy po seansie, zapowiada się spoko, mam nadzieję że się nie rozczaruję.
 
Agent i pół - przyjemna komedia, typowy odmóżdżacz, można pójść do kina z dziewczyną czy znajomymi w celu pośmiania się, nie zawodzi w tej kwestii ale nic poza tym. 6/10

Idę dzisiaj na 'Noc oczyszczenia: czas wyboru' z ekipą bo nas przekonał trailer w kinie, napisze coś w nocy po seansie, zapowiada się spoko, mam nadzieję że się nie rozczaruję.
Trailer w kinie też mi się mega podoba!
Jeżeli potwierdzisz, że film jest na dobrym poziomie to w poniedziałek uderzam do kina.
 
Trailer w kinie też mi się mega podoba!
Jeżeli potwierdzisz, że film jest na dobrym poziomie to w poniedziałek uderzam do kina.

Właśnie wróciłem z kina.

"Noc oczyszczenia: czas wyboru" - jeśli ktoś oczekuje filmu gdzie będą zabijać ludzi i na ulicach panuje totalna anarachia + względnie ciekawa fabuła to szczerze polecam. Film dla chorych pojebów, momentami można odnieść wrażenie że to opowieść o sekcie, ścinanie ludziom głowy itd. A to wszystko w zajebistych przebraniach. Takie halloween z przyzwoleniem na zabijanie, nie zawiodłem się, dostałem to czego oczekiwałem - totalnego rozpierdolu. Aha, w roli głównej fajny MILF. 8/10
 
Back
Top