Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

O kurde, nawet nie sprawdzalem kursow.

Ja w tym roku nie mam zbytnio faworytow, choc nie ogladalem Zjawy ani Bigshort - reszte widzialem (oceny 7-8). Wiec, podchodze dosc obojetnie do dzisiejszej gali, choc nie przecze, ze nagrody dla Mad Maxa czy Ex-Machiny ucieszylyby mnie. W kategoriach technicznych chyba Gwiezdne Wojny pozamiataja.

@Gambit Wiedzmina nie ogladales?:lol: Ja rowniez 19/20 (Figurze nie dalem rady) - mam slabosc do celebrytek :shy:
 
dla mnie do kitu, niby pewniak, ale zwieksza ryzyko, gra niewarta swieczki
Ale chyba zdecydowanie większy pewniak niż Hardy. Więc jak już ktoś chce grać Toma to moim zdaniem i tak ryzyko jest samo w sobie wielkie. Ale rację też masz im więcej opcji w zakładzie tym ryzyko wyższe.
 
Ale chyba zdecydowanie większy pewniak niż Hardy. Więc jak już ktoś chce grać Toma to moim zdaniem i tak ryzyko jest samo w sobie wielkie. Ale rację też masz im więcej opcji w zakładzie tym ryzyko wyższe.
Ja po prostu sie kilka razy na takich podbitkach kursu sie przejechalem i tego bledu nie popelnie. Spotlight poleci raczej za kilkadziesiat zlotych, trzydniowka (:D) chyba tez. Do tego jakies drobne na Hardy'ego i to tyle
 
leonardo_dicaprio.jpg
 
Ja po prostu sie kilka razy na takich podbitkach kursu sie przejechalem i tego bledu nie popelnie. Spotlight poleci raczej za kilkadziesiat zlotych, trzydniowka (:D) chyba tez. Do tego jakies drobne na Hardy'ego i to tyle
Imo Big Short, Spotlight to przyzwoity fabularyzowany dokument, ale po pierwsze jeśli chodzi o wykonanie dużo gorszy od Big Short, poza tym zrobiony o dekadę za późno, żeby mógł jechać na tematyce.
 
Imo Big Short, Spotlight to przyzwoity fabularyzowany dokument, ale po pierwsze jeśli chodzi o wykonanie dużo gorszy od Big Short, poza tym zrobiony o dekadę za późno, żeby mógł jechać na tematyce.
No wlasnie mnie ta tematyka kusi najmocniej. Dla mnie najlepszy jest Big Short, ale to akademia, wiadomo.
 
No wlasnie mnie ta tematyka kusi najmocniej. Dla mnie najlepszy jest Big Short, ale to akademia, wiadomo.
W Ameryce już dawno wiedzą, że ksiądz=pedofil, stąd tematyka dla nich wtórna. Sprawa pedofilów został przykrócona, wypłacono kilkaset milionów odszkodowań, KRK nie może już przenosić pedofilów z parafii na parafię. A amerykańska gospodarka nadal jest w dupie po 2007. Paradoksalnie film ten jest chyba bardziej odbierany w Polsce jako szokujący niż w stanach. Plus chłodny, paradokumentalny sposób prezentowania tematu w Spotlight vs świetne role Bale'a i Carella w Big Short.
EDIT: Plus Spotlight skupia się na ofiarach molestowania w niewielkim stopniu, w większości świetnie pokazując śledztwo i mataczenie wokół niego
 
  • Like
Reactions: mat
W Ameryce już dawno wiedzą, że ksiądz=pedofil, stąd tematyka dla nich wtórna. Sprawa pedofilów został przykrócona, wypłacono kilkaset milionów odszkodowań, KRK nie może już przenosić pedofilów z parafii na parafię. A amerykańska gospodarka nadal jest w dupie po 2007. Paradoksalnie film ten jest chyba bardziej odbierany w Polsce jako szokujący niż w stanach. Plus chłodny, paradokumentalny sposób prezentowania tematu w Spotlight vs świetne role Bale'a i Carella w Big Short.
EDIT: Plus Spotlight skupia się na ofiarach molestowania w niewielkim stopniu, w większości świetnie pokazując śledztwo i mataczenie wokół niego
No i mi zrobiłeś mały mętlik :-D
Będzie ktos na żywo oglądał?
 
W Ameryce już dawno wiedzą, że ksiądz=pedofil, stąd tematyka dla nich wtórna. Sprawa pedofilów został przykrócona, wypłacono kilkaset milionów odszkodowań, KRK nie może już przenosić pedofilów z parafii na parafię. A amerykańska gospodarka nadal jest w dupie po 2007. Paradoksalnie film ten jest chyba bardziej odbierany w Polsce jako szokujący niż w stanach. Plus chłodny, paradokumentalny sposób prezentowania tematu w Spotlight vs świetne role Bale'a i Carella w Big Short.
EDIT: Plus Spotlight skupia się na ofiarach molestowania w niewielkim stopniu, w większości świetnie pokazując śledztwo i mataczenie wokół niego
Właśnie wypożyczyłem, może dziś zdołam obejrzeć:))
 
Właśnie wypożyczyłem, może dziś zdołam obejrzeć:))
Film jest bardzo dobry, tylko odnosi porażkę na froncie wywoływania emocji u widzów. Setki dzieci zostało zgwałconych a statystyczny widz, bardziej będzie się przejmował Willym z "Uwolnić orkę".
Ma też tę wadę, że śledztwo nigdy tak naprawdę nie jest zagrożone. Oczywiście wszyscy wiedzą, jak się skończyło, natomiast na ekranie zawsze wszystko idzie w dobrym kierunku, krok po kroku.
 
Dodam, że z każdą kolejną rolą Ruffalo ma coraz większego fana. Propsuję Infinitely Polar Bear.

W kategoriach technicznych chyba Gwiezdne Wojny pozamiataja.

Właśnie tutaj liczę na Mad Maxa, TFA dostanie za efekty.
 
Dodam, że z każdą kolejną rolą Ruffalo ma coraz większego fana. Propsuję Infinitely Polar Bear.
Zabawne toto ?
Fury Road zaorze montaż, produkcje plus efekty oraz obydwa dźwięki (może się podzielić ze Zjawą)
 
Film jest bardzo dobry, tylko odnosi porażkę na froncie wywoływania emocji u widzów. Setki dzieci zostało zgwałconych a statystyczny widz, bardziej będzie się przejmował Willym z "Uwolnić orkę".
Może to tak trochę na zasadzie stalinowskiej: jeden gwałt - tragedia, setki - statystyka.
 
Może to tak trochę na zasadzie stalinowskiej: jeden gwałt - tragedia, setki - statystyka.
Raczej masowy mord i film zrobiony o ekshumacji i pochówku ofiar. Jest ciekawa, poruszająca historia o dużym wydźwięku emocjonalnym, a film jest o pobocznych sprawach. Sama historia śledztwa nie jest jakoś szczególnie zajmująca (to nie "Wszyscy ludzie króla" czy "Pola śmierci"). Jeśli miałbym do czegoś porównać to do książki "Mgły Avalonu" MZ Bradley. Wielka historia tworzy się poza głównymi bohaterami opowiadania, a bohaterowie muszą sobie radzić z wynikami tego co się wydarzyło.
 
  • Like
Reactions: JB_
Pokoj poczatek wydawal mi sie banalny, ale jak juz wyszli z "pokoju" to mnie bardzo zaciekawilo i jak zobaczylem, ze juz prawie dwie godziny zlecialy to bylem w szoku, myslalem, ze jeszcze zostanie rozwiniety jakos ten watek, a tu koniec
bardzo fajny film 9/10
 
Zdobycie przez Stallone Oskara będzie tym co zdobycie pasa przez Bena Rothwella.
Pewnie dostanie. Jako takie uhonorowanie jego kariery. Może jako aktor nie jest wybitny :lol: ale dla światowego kina wiele zrobił. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie zna "Rambo" albo "Rocky". Jakby nie było, Sylvester jest mega gwiazdą.
 
Pewnie dostanie. Jako takie uhonorowanie jego kariery. Może jako aktor nie jest wybitny :lol: ale dla światowego kina wiele zrobił. Chyba nie ma na świecie osoby, która nie zna "Rambo" albo "Rocky". Jakby nie było, Sylvester jest mega gwiazdą.
Pewnie, ale za Creeda na rany Chrystusa:D

Aż sobie Rambo zapuszczę heh
 
Pewnie, ale za Creeda na rany Chrystusa:D

Aż sobie Rambo zapuszczę heh
Nie oglądałem jeszcze więc nie mam zdania, ale nominacja mnie rozbroiła :D
Nie spodziewałem się zupełnie.

Z tym Rambo dobry pomysł. Chyba w tygodniu wciągnę całą serię.
 
Nie oglądałem jeszcze więc nie mam zdania, ale nominacja mnie rozbroiła :D
Nie spodziewałem się zupełnie.

Z tym Rambo dobry pomysł. Chyba w tygodniu wciągnę całą serię.
Ja bym sie spodziewałw kategorii parodia lub Złote Maliny :D

A Rambo zajebisty klimacik.
 
Back
Top