Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Haute Tension niezłe, francuzi jeśli chodzi o gore przodują dzisiaj. OD razu obok Hause Tension należy postawić innego przedstawiciela tej sceny - Martyrs (Skazani na strach). Swojego czasu wśród mainstreamowej publiki spowodował niezły szok :D
 
dzięki, dzisiaj wezmę się za Haute Tension



Martyrs widziałem , bardzo dobry. coś jeszcze polecicie z francji , lub ogólnie z nie holyłódzkiego kina?
 
Kino azjatyckie lubisz (moje ulubione)? I saw the Devil, Ichi the Killer, i trylogię zemsty Chan wook-Park'a - Sympathy for Mr Vengeance, Old Boy (ten w szczególnosci), Sympathy for lady Vengeance.
 
dwa pierwsze widziałem. obejrzę trylogię, już ktoś chyba o niej wspominał wcześniej, pewnie Ty :)
 
Wczoraj zapuściłem sobie Warriora. Dobry film z treścią i całkiem niezłymi scenami walki. Troszkę taka bajeczka, ale dobrze się oglądało. Fajny motyw relacji w rodzinie między głównymi bohaterami czyli ojcem,byłym trenerem zapasów i dwoma synami z czego jeden to były marine a drugi nauczyciel fizyki i były zawodnik UFC;-)



 
@madafaka - kilka całkiem nietypowych "francuzów"



Calvaire (2004) - bez zdradzania fabuły, niesamowity, jedyny w swoim rodzaju, zagadkowy, szokujący 8/10



Hn3oba5HmH8[/media]/a/p
p
Dans ma Peau (2002) - Główna bohaterka po drobnym skaleczeniu zaczyna w bardzo nietypowy sposób fascynować się swoim ciałem. Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś img alt=]




Sheitan (2006) - Grupa znajomych poznaje na imprezie dziewczynę, która proponuje im spędzenie weekendu, w jej posiadłości poza miastem. Brzmi standardowo, ale to chyba wszystko, co można uznać za standardowe w tym filmie. W jednej z ról niezawodny Vincent Cassel. 6/10



XJ75UJ_v7fM[/media]/a/p
p
Ils (2006) - Młoda para, zamieszkująca dużą posiadłość zostaje obudzona przez dziwne dźwięki ... Film utrzymany w ciągłym klimacie niepewności i strachu. "The strangers" z Liv Tyler czerpał z tej produkcji garściami, ale niestety nie zdołał osiągnąc tego co francuska produkcja. 7,5/10/p
p
a href=]




A l'interieur (2007) - brutal, ale chyba wszystkim dobrze znany. 6/10
 
@Correy
"Kalwaria" jest zajebista. Dałbym nawet 10/10
Z francuzów oprócz "Haute Tension" "Martyrs" i "L'interieur" (mocny), polecam również "Malefique". Fajny klimat
 
Kot w butach - całkiem przyjemna bajeczka -szybka akcja, klimat jest, dzieciaki sie nie nudziły . Ode mnie 6/10 od nich 7



Listy do M - 5/10
 
Jak mogłem zapomnieć o francuskim filmie Inside... To przecież rzeź nie z tej ziemii, obok Martyrs chyba najokrutniejszy przedstawiciel tego gatunku :)
 
Kaczka jest jak łysy z poranku kojota hehehe, masz możę oryginalną plakietkę z Vanessy. Na straży o każdej porze.
 
Moneyball - świetnie sie ogląda, pewnie znajdą się malkontenci, że nudny, ale mi sie podobał. Dobra rola Pitta. Jestem na tak: 7,5/10
 
Widzę, filmik OK Go - Needing/Getting cieszy się popularnością w skórze :) Może nie wszyscy wiedzą, ale w szwecji rok temu powstał film opowiadających o takich akcjach:) Swoją drogą, dosć dobry - Sound Of Noise
 
Cały świat na to czeka,tym bardziej,że film mocno powiązany z Alien będzie :) Ale czy na miarę legendy? Nie wierzę w amerykańśkie kino,nie zależnie kto by nie był reżyserem,producentem itp, przynajmniej się nie zawiodę jak co:) Chyba najważniejsza dla mnie premiera w 2012.



Kaczka, a co myślisz o przygodach Riddicka? ;] W tym roku wychodzi trzecia część a poprzednie,okropnie od siebie różne, wgniatały mnie w fotel :)
 
Diesel - jak dla mnie zagrał tam świetnie (akurat jego charakter pasował do głównego bohatera idealnie).



Ps .Pisałem już w tym temacie ,że Pandorum też wgniata w fotel
 
Jeśli chodzi o Riddicka, to Pitch Black rozpierdala system. Film mógłbym oglądać w kółko :) Natomiast 2 czesc już jest taka sobie, bez szału. Grałeś Yagiel w gry o Riddicku? Jeśli nie, to szybko to nadrób, gdyż są jeszcze lepsze niż filmy. Zwłaszcza pierwsza część, Escape from Butcher Bay.
 
Back
Top