Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Predistination z Ethanem Hawk. Coś dla fanów rozkmin o podróżach w czasie. Czegoś mi brakowało ale rozkminka do połowy filmu jest zajebista. Oczywiście niemożliwa, ale pobudza wyobraźnię niesamowicie.
 
Obejrzałem Donnie Darco bardzo spoko i muzyka też fajna.

Dziwne bo w nocy zanim obejrzałem śniło mi się, że jeździłem na takim samym rowerze jak Donnie WTF :)
 
Ja dzisiaj obejrzałem polecanego Zodiaka...
nie jestem zachwycony tym filmem. Jest dokładnie taki jak przedstawione śledztwo- długi, żmudny i bez zwrotów akcji.
Niestety jak dla mnie, to nie ma on ani krzty klimatu jaki miało np. Se7en albo Labirynt, a czegoś takiego się spodziewałem.

Na jutro na podróż naszykowalem sobie Nightcrawler'a. Mam nadzieję, że spisze się lepiej.

Dla mnie to powolne tempo, kolorystyka i niemal namacalna, surowa "faktura" scenerii robia mnostwo klimatu w Zodiaku. Podobnie sie czulem z powodu estetyki obrazu przy "Gone Girl" i "To nie jest kraj dla starych ludzi." (gdzie tempo także jest powolne).

Nightcrawler jest wg mnie słabszy.
 
Last edited:
Byłem na Hobbicie - dupy nie urywa, ale może być 6/10. Najgorsze rzeczy jak dla mnie - brak krwi i przekombinowany wyczyn Legolasa... rodem z "Matrixa". :confused:

Szukam filmu Panowie - "Mary's Land" z 2013 roku. Usłyszałem opinię, że to może być coś ciekawego. Jakieś działające torrenty dacie mi radę ogarnąć? Albo jakąkolwiek wskazówkę co ściągnięcia?
 
@Mess Pamiętaj że u Tolkiena elfy były "lekkie" w LOTR np nie zapadał się w śnieg jak pozostali (w filmie widać to w górach przed wejściem do Morii) więc można to jeszcze wybaczyć.
 
Dzisiaj jak tylko nie zmienią mi się plany zamierzam obejrzeć dwa filmy, które zebrały tu dość dobre opinie mianowicie "Bez litości" i "Gość" ;)
 
The Drop - 5/10. Średniawa w każdym calu. Scenariusz prostu jak budowa cepa.
Swearnet: The Movie - 3/10. Słabo. Niestety tylko momentami śmieszny, często żenujący. Najgorszy film związany z Trailer Park Boys.
 
The Drop - 5/10. Średniawa w każdym calu. Scenariusz prostu jak budowa cepa
To mnie zaskoczyłeś, ja cały czas czekam aż to obejrzeć. Dennis Lehane jak dla mnie świetnie pisze i każdą jego książkę uwielbiam, z filmami różnie, bo "Mystic River" zajebiste, ale "Shutter Island" mi się nie podobał.
 
Nom też jestem zdania , że ,,The Drop,, dupy nie urywa . Oceniłem film 7/10 , ale zasługuje na 6 ...
Po obejrzeniu ,,Głowy Byka,, ( polecam ten film ) tego samego reżysera liczyłem na podobny film z podobnym mrocznym klimatem . Niestety się trochu zawiodłem .

Figter (2010 ) 7/10

Historia Micky Warda, który znany jest przede wszystkim z bokserskiej trylogii z Arturo Gattim ... O samym filmie mogę powiedziec - dobra gra aktorska i tyle ... Nienawidzę filmów o boksie , bo po pierwsze pisza , że historia jest na prawdziwych faktach, a i tak koloryzują niektóre rzeczy i przedstawiają je w zupełnie innym świetle . A po drugie to sceny walk są po prostu komiczne !!! . Jako dramat film dobry , ale jako sportowy to kpina !

The Guest - 6/10

Dla mnie dobry był do momentu , gdy główny bohater okazał się wojskową maszyną do zabijania, bo potem absurd gonił ( mimo , że i tak do końca dobrze się oglądało )

A z kina azjatyckiego mogę polecic jak większośc ,,Trylogie zemsty ,, ( Oldboy, Pan Zemsta i Pani zemsta ) . Pani Zemsta mi nie przypadła do gustu w porównaniu ze wcześniejszymi dwoma częściami, ale też daje radę , oraz bardzo polecam w miarę luźny film z gatunku thiller/akcja :
Hwa-i
 
Leci wlasnie"Sperminator 1" na TVN-ie Jedna z lepszych rol Arniego,jego morda poprostu ma cos z jakies maszyny/robota ;)
 
Mad Max leci na TCM. Znając życie będzie milion powtórek. A tymczasem foty z Czarny Szlak Ebonitu

1450330_1528133774122736_869096404242108180_n.jpg


10896394_1528133977456049_2264087806045857566_o.jpg

10869456_1527543900848390_2713030378300317450_o.jpg


10364132_1525283284407785_3329902205596381720_n.jpg
10863945_1524931614442952_636145180407310438_o.jpg

Nie mogę się doczekać:) Tym bardziej,że kolejną częścią tryptyku "CSE" będzie Metro2033 a potem Fallout :D Ekipa jest obeznana, mają dobry sprzęt, kaskaderów, więc nie jest to taki fanowski film, kręcony przez zajaranych małolatów :)

Ba, będę w końcu w napisach końcowych wymieniony jako darczyńca :D a i dostanę jeszcze plakat, podpisany scenariusz, autorskie wersje popularnych postapo utworów oraz co najważniejsze, płytę z filmem :)
 


Jako fan Chan'a to czekam w sumie na jego kazdy film. Ten dodatkowo ma całkiem dobrych zachodnich aktorów.
 
Kilka dni temu w końcu obejrzałem film "Rzeka tajemnic". Clint Eastwood dał radę :D
Szczerze polecam fanom thrillerów.
 
Poszukuję jakiegoś filmu podobnego do "Constantine'a", "Anioły i demony", czy "Kodu da Vinci".
Thriller, może być z lekką domieszką fantasy, fajnie jakby zawierał wątek religijny :D
Ach te wymagania :rolleyes:
 
@Masu
Nie mogę znaleźć tego "Apartitons". Resztę ogladalem (oprócz "Kac Wawy").
"Dziecko Rosemary" oraz "Omen" perełki jak dla mnie :)
Tak, czy siak wielkie dzieki!

@mahonek
Polecam cokolwiek ze Stathamem.
Np. "Angielska robota"

EDIT:
Aaaa "Appartitions". Ale kasztan ze mnie. Dzięki raz jeszcze :D
 
Back
Top