Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@Keylock po czym tak stwierdzasz po urywku 50sekundowym?? to jestes dobrym krytykiem :) co do miecza to tez srednio mi sie podoba lecz jest o jakas swiezosc w stylu dartha maula i sadze ze tylko tez ziomek bedzie mial taki.

Nie jest jedyny. Przy oglądaniu tego trailera czuje się, jakbym oglądał zwykłą zapowiedź kolejnego blockbustera, a nie kolejnej części kultowej serii.
 
Trailer mocno sredni (niestety obawiam się że sugeruje pójście w stronę filmu dla dzieci - piłka do gry, dużo efekciarstwa i machania kamerą). Ale gorzej niż części 1-3 się nie da więc niech robią co chcą.
Co do miecza mnie aż tak to nie razi - można nawet powiedzieć że poszli w stronę realizmu bo to jest garda na ręce, właściwie to brak tego był czymś dziwnym bo szybko by nie mieli palców. Może to nawet sugerować zmianę w choreografii walk na bardziej realistyczną ale kto ich tam wie.
 
@aqua Chronologicznie to tak: Mroczne Widmo, Atak Klonów, Zemsta Sithów, Nowa Nadzieja, Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi. Pierwsze 3 to te"nowe" a ostatnie "stare"
 
@Mojso a wytłumacz mi sprawę odnośnie starych filmów w lepszej jakości (blu -ray) czy one zostały w jakiś sposób zmienione fabularnie? czy tylko wizualnie, bo chce sciągnać ale w komentarzch dużo ludzi piszę, że "to nie ta wersja filmu z 1980 roku" itp
 
Hmmm w tym niestety nie mogę Ci pomóc, bo ja akurat mam totalnie oldskulowe wydanie na VHS :) kupiłem płyty z filmem, ale jeszcze nigdy ich nie otworzyłem, i leżą w folii zawinięte. Pamiętam tylko, że w ostatniej części (Powrót Jedi) w ostatniej scenie dodali Anakina, z tych nowych części zamiast tego ze starych (trochę zakręciłem ale nie chcę za bardzo spojlerować, mniej więcej o to chodzi):

Pmm1s.jpg


A czy są jeszcze jakieś zmiany to niestety, nie wiem.
 
No nic, pozostaję mi ściągnać odświeżone wersję i się tym nie przejmować po prostu, jak i tak tych starszych prawie nie pamiętam;)
 
Trochę pogrzebałem w necie i jest kilka zmian, ale nie wnoszących za bardzo nic, a ni strasznie nie zmieniających odbiór. Np. niektóre dialogi troszkę pozmieniane, pojedyncze sceny, że Han Solo spotyka się z kimś, ale w oryginalnej starej wersji w tej samej scenie spotkał się z kim innym itp. Takie pojedyncze zmiany :)
 
Gyllenhall to jest kozak, do Nightcrawlera schudł ponad 10 kg

xnightcrawler-3-1417256799.jpg.pagespeed.ic.Rz1xts6WNs.webp


a następnie wrócił do normalnej wagi i nabrał ponoć 15 kg czystej masy mięśniowej przygotowując się do roli boksera w Southpaw (reżyseruje koleś od Dnia próby, scenariusz - Sutter, ten od SoA)

xdf-00493-1417256742.jpg.pagespeed.ic.7UVdZVrj8t.webp


Za Nightcrawlera pewnie będzie nominacja bo koleś robi ostatnio tak zajebiste role, że chyba nikt obecnie w Holly nie może się z nim równać.
 
Muszę się właśnie wybrać na Nightcrawlera do kina. Na Interstellar też, chciałem iść jeszcze na Furię ale się spóźniłem.
 
No to szkoda, Furia to idealny film do kina gdzie masz wrażenie że siedzisz w czołgu do którego napierdalają niemcy :D
 
O kurwa, z tym mieczem świetlnym ala GDZIE JEST KRZYŻ to troche do pieca dorzucili. Jestem wielkim psychofanem Star Warsów, obejrzałem po miliard razy, multum książek przeczytałem i narazie jak na ten trailer patrze, to nic nie można powiedzieć, ale też jakiejś dupy nie urywa, żeby jakoś niesamowicie czekał.

Screen-Shot-2014-11-28-at-11.27.07-AM-640x266.png


Najlepsze jest to, że z takim mieczem gościu walczący szybciej pozbył by się własnych nadgarstków niż zdołałby zranić przeciwnika. Straszna pierdoła byle tylko "upgrade'ować" miecz po swojemu. Matko.
 
Ja czuje smutek. Pimpowanie Star Warsow to nie to czego oczekiwałem. Juz kiedyś ktoś wrzucał tu film z radami dla Disneya i wszystko w zasadzie opierało sie na tym ze to ma być "Stara Galaktyka" = brud, rdza itp. A nie ekrany dotykowe i statki prosto z salonu mercedesa.
 
Mi się zapowiedź SW podobała właśnie do tego krzyża :D Normalnie siadł mi bonner momentalnie czy jak to się tam mówi w USA
 
The Raid 2: Infiltracja - dobra napierdalanka, ta finałowa walka wymiata. Trudno mi ocenić czy ta część jest lepsza od jedynki, tamta także miała swój mroczny klimat. Nieporozumieniem jest to, że aktorzy, którzy "gineli" w jedynce pojawią się w dwójce, tu również "gineli" pytanie czy w trójce kończącą trylogie znajdą angaż. Szybko zleciał film, zabawa przednia natępna-ostatnia część za 2 lata, a w trójce ponoć ma wystąpić Tony Jaa #IndonezjavsTajlandia
 
Last edited:
Romper Stomper - zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale przynajmniej dobrze ilustruje podludzizm bohaterów.
 
The Raid 2: Infiltracja - dobra napierdalanka, ta finałowa walka wymiata. Trudno mi ocenić czy ta część jest lepsza od jedynki, tamta także miała swój mroczny klimat. Nieporozumieniem jest to, że aktorzy, którzy "gineli" w jedynce pojawią się w dwójce, tu również "gineli" pytanie czy w trójce kończącą trylogie znajdą angaż. Szybko zleciał film, zabawa przednia natępna-ostatnia część za 2 lata, a w trójce ponoć ma wystąpić Tony Jaa #IndonezjavsTajlandia

Mi się jedynka podobała bardziej i bardziej ją pamiętam, ale druga część to nadal zajebiste kino akcji. Film rodem z lat VHS, przynajmniej tak mi się kojarzy. Sieka w kuchni niesamowita :)
 
Mi się jedynka podobała bardziej i bardziej ją pamiętam, ale druga część to nadal zajebiste kino akcji. Film rodem z lat VHS, przynajmniej tak mi się kojarzy. Sieka w kuchni niesamowita :)

Jedynka miała cudny klimat, wszystko było rozgrywane w jednym bloku, to napięcie aż ktoś gdzieś zza drzwi wyskoczy, klimat niepowtarzalny. Ja również jedynke lepiej pamiętam, zwłaszcza że kilka razy obejrzałem. Sieka w kuchni konkretna, do takiego efektu dluugo musieli trenować, ale opłaciło się. W pierwszym poście chciałem tą serie DUOLOGY 1,2 określić mianem Wejscia Smoka XXI wieku, ale niewiem czy nie na wyrost, choć trudno o konkurencje może poza Ong-bak czy Obrońca, Raid to czołowka obecnych filmów o sztukach walk
Trójka z Tony Jaa to będzie konretne zwieńczenie trylogii
 
Właśnie obejrzałem Boyhood. Szczerze mówiąc jestem oczarowany projekt który trwał 12 lat, opowiada o sytuacjach z życia które przeżywa/przeżywało wielu z nas. Na prawdę niesamowity film 8/10.
 
Koleś z kanału na YT który subuję dot. HEMA (historic european martial arts) omawia gardę w mieczu z trailera Star Wars:



Generalne odczucie tak jak u mnie - że to jednak nie taki zły pomysł jak się wydaje.
 
Dzięki @Wujek właśnie nie wiedziałem czy się brać za ten film czy nie.

Ja właśnie wróciłem z Nightcrawlera. Meeega :D Jake jak zawsze w formie hehe i ta czerwona fura ech miód :D

 
Wczoraj widziałem połowę, aż mnie choroba nie zmogła i nie usnąłem - do połowy całkiem interesujący film.
 
Fajna ciekawostka, chociaż autor wpisu popłynął z tą "fenomenalną grą aktorską"

 
Last edited:
ostatnio ogarnalem:

Fury - dobry film wojenny, szalu nie ma, spodziewalem sie wiecej. do obejrzenia.

Predestination - ciekawy, troche zamotany, z zagadka w tle. polecam!

St. Vincent - przekozak, Murray w formie! dobry film motywacyjny, zajebiscie zagrany , swietny klimat i muzyka. MUST SEE!

The Babadook - mieszane uczucia, koncepcja ciekawa, troche straszny troche smieszny. musicie ocenic sami - Ba Ba Baaaa Doooooook ;)

Lucy - do polowy daje rade potem staje sie plytki i hollywoodzki. do obejrzenia
 
Back
Top