Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Zawód gangster ci się nie podobał, dlaczego? chciałbym poznać opinie. Ja byłem podjarany, oglądając to dzieło, jeden z najlepszych brytyjskich filmów dla mnie. Ten temat przestawiony w filmie powstał w 3 wersjach, z czego ta jak czytałem opinie była najlepsza
 
Przepraszam, że post pod postem, ale właśnie dostrzegłem że dziś na TVP1 o 22 puszczą film Pianista kto może to polecam obejrzeć. Najlepszy film Polańskiego
 
Montaż doprowadzał do mnie do szewskiej pasji, nienawidzę "teledyskowatości" w filmach i rwanej kamery, do tego sposób w jaki wykonano efekciarską retrospekcję był żenujący (mówię o tej po dostaniu w łeb na ustawce, nie tych początkowych będących jedyną zaletą filmu). Dysonans między bohaterem zza kadru (wygadany, jakiś intelekt ma) z naszprycowanym debilem a la kibolski Rambo na ekranie. Każdy wątek ma 10 minut, film przypomina kilka luźno powiązanych i absolutnie nieangażujących scen. Nie wierzę, że ktoś kto kieruje nawet małą, ale jednak grupą przestrzępczą może być tak skrajnie głupi jak główny bohater. Film nie sprawdza się ani jako dramat (UH AH JESTEM ZŁYM BANDYTĄ A MOI BLISCY ŻYJĄ Z POTWOREM) i filmem akcji (WKLEPIĘ KOMUŚ HIHI). One linery mnie drażniły. Później nibyśmieszne scenki z życia postaci na przyjęciu w knajpie - ten gość co zwiał do Hiszpanii i ten co mu ojca kochanek matki zabił - w stylu Tarantino aż bolesne w swojej pseudofajności do oglądania. Dalej nie wiem, bo po godzinie wyłączyłem. Do tego absurdy w stylu powbijania w przesłuchiwanego gwoździ, pokazania mu twarzy (a i z filmu wynika, że główny bohater to znana persona i być może ofiara kojarzyła także imię) i zostawienia przy życiu, z czego wynika... no właśnie, nic, mimo, że jeża znajdują policjanci, którzy chyba jednak powinni go zapytać kto mu to zrobił. Naprawdę, ten film mnie bolał przy oglądaniu, mimo, że sam temat wydaje się bardzo interesujący i "Muscle" zamierzam kiedyś przeczytać.
 
Oba filmy pod tytułem The Purge, polecam.



Jednak jakoś 1 odsłona tej serii ( jak mniemam po obejrzeniu 2 filmu ) przypadła mi bardziej do gustu. Całkiem ciekawa wizja niedalekiej przyszłości.



https://www.youtube.com/watch?v=R7GMcgL2nro
 
Dupy nie urywa ale koncepcja jest całkiem ciekawa. Głównie chodzi o motyw czystki. Może dlatego pierwsza część uważam za lepszą bo w drugiej "czyściciele" przedstawieni sa głównie jako totalni psychole :D
 
Mahon wejdź sobie na portal filmweb.pl, tam masz odowiedzi na wszystkiego Twoje "trudne" pytania i oszczędź nas.
 
Nie ma, dopiero za miesiąc jest premiera na itunes więc w po 20 września jakiegoś WEB-DL czy WEBRIPa 1080p będzie można wyhaczyć xD
 
@Yagiel



Oglądałem "X-Men Days of Future Past 2014 KORSUB 720p HDRip x264 AC3-JYK" i kopia była bardzo "watchable". Także zdobądź sampla i sprawdź, moim zdaniem film przeciętny więc nie ma co czekać na BR.
 
Oglądał ktoś kapitana amerykę - winter soldier? Daje radę? Recki ma niezłe i podobno gra GSP ale coś mam ostatnio przesyt tych komiksów.
 
@ziggy123



Oglądane. Film daje radę

film przeciętny


Może inny film oglądaliśmy, bo mi się strasznie "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" podobał.



@mahonek



http://www.filmweb.pl/search/film?q=&startYear=2014&endYear=2014&startRate=7&endRate=10&startCount=&endCount=&sort=COUNT&sortAscending=false&page=
 
A są w takim razie jakieś nowsze filmy gangsterskie godne polecenia? Najlepiej od 2012 roku wzwyż.
 
Według mnie Gangster Squad to dość dobry film. Bez rewalacji, ale jak się ma ochotę na "gangsterskie" filmy, to można rzucić okiem.
 
Kapitan Ameryka i zimowy żołnierz - 7/10. Dobry, jak nie lepszy od pierwszej części. Dość długi, ale fajny. Polecam.



X-Men: Przeszłość która nadejdzie - 7/10. Po "pierwszej klasie" kolejna udana część, wymieszanie bohaterów z przeszłości i przyszłości naprawdę spoko, dla fanów superbohaterów pozycja obowiązkowa.



Blended aka Rodzinne rewolucje - 6/10. Fajna, śmieszna, lekka komedia na weekend. Sandler w przyzwoitej formie.



Pod mocnym aniołem - 6+/10. Nie zrobił na mnie wrażenia jak Requiem dla snu. Wóda wóda wóda i jej skutki, pokazane "uroki" życia, gdy przekroczymy granicę. Film wydaje się trochę chaotyczny, ale przekaz oczywisty. Wszyscy jesteśmy Chrystusami przy tym jest bardzo lajtowe. Warto zobaczyć, ale kultowy film to raczej nie będzie.



Non-stop - 6+/10. Podobny trochę do Lotu z Denzelem, gdyby nie Liam, to na pewno bym go nie obejrzał. Wielkiej akcji nie ma, thiller też średni, ale człowiek ciekawy jak się skończy.



Godzilla
- 6/10. Sam potwór dużo lepiej odwzorowany, ale ta wersja zrobiła na mnie dużo mniejsze wrażenie niż ostatnia. Tu Godzilla jest dobra i to fajne, bo się zgadza z bajką. Ogólnie jak ktoś lubi te klimaty to warto, jak nie, to nic się nie stanie jak odpuści.



Need for speed
- 6+/10. Akcja prawie cały czas na drodze się dzieje, kamery prawie non-stop w samochodzie, więc wielu może być zakochanych w tej produkcji. Mi też się podobał, ale dało się z tego zrobić superhit, gdyby zainwestowali w lepszych aktorów. Duży potencjał nie w pełni wykorzystany.



Brick mansion
- 6/10. Remake 13 dzielnicy
w skrócie. Nawet nie specjalnie się silili na zmiany w scenariuszu. Końcówka jest inna, fajnie zakończenie + ostatni film śp. Paula Walkera. Dało się to zrobić lepiej, czarny charakter jest tak przekonujący jak byłby Rowan Atkinson w roli Lorda Voldemorta(były takie plany). Walkr daje radę, reszta aktorsko kładzie większość scen.



Coldwater
- 6/10. Dość mocny i za to ocena. Ogólnie coś między Ostatnim bastionem
, Gangiem z boiska
, a Osadzonym
tylko gorszy od każdego z tych świetnych filmów. Ujdzie w tłumie.
 
http://www.filmweb.pl/film/Milion+sposob%C3%B3w%2C+jak+zgin%C4%85%C4%87+na+Zachodzie-2014-680870

Milion sposobów, jak zginąć na zachodzie.
Dużo klnięcia, pare gagów, ogólnie dupy nie urywa ale jest się przy czym pośmiać wieczorem. 6.5/10
 
Edge of Tomorrow bardzo fajne. Zasłużone 8/10 i gdyby nie końcówka to byłoby oczko wyżej. Nie spodziewałem się, nic mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło od dawna.
 
Jeśli ktoś jeszcze nie widział niech się nie zastanawia dłużej tylko odpala - The Wolf of Wall Street



Film zajebisty, może trochę za długi. Oglądając go, a przynajmniej początek, uświadamiałem sobie jaki ja jestem głupi :)



Polecam jest w necie wersja HD która waży prawie 5gb, do tego zapalić to co tygryski lubią najbardziej i jest gitara :D hłe hłe hłe
 
Back
Top