Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Na "Ambassadzie" byłem sam na sali, ale była tak niewygodna, że nawet filmu oglądać się nie chciało, a co dopiero fapać ...
 
Jeśli już pojawiam się w kinie to raczej w godzinach porannych, więc prawie nigdy nie ma więcej niż 10 - 20 osób. Choć czasem i tak się pojawią jakieś pacany.
 
"Wędrówki z dinozaurami" zaliczone, ale przyznam, że spore rozczarowanie. Młodemu się podobało co prawda, jednak żadne cuda - takie jakieś bez emocji. I do tego strasznie krótkie! Na Filmweb pisze, że 1:28 min - chyba razem z reklamami. Film zaczął się jakoś 15:25 a końcowe napisy pojawiły się o 16:30.
 
Co do "Mroczny Rycerz Powstaje" to byłem w ubiegłym roku na pokazie premierowym w Ostrołęce. Na sali było 15 osób...
 
Oglądałem właśnie "Celda 211". Bardzo fajny film o tematyce więziennej .


Fakt, film nie był zły, ale ten temat był już okelpany.



Lubisz takie filmy więzienne? Polecam Skazany na Shawshank kozacki film, jeden z najlepszych w tym typie. Pozycja obowiązkowa do zobaczenia.
 
Hobbit 3D HFR-super jakość, żadnych problemów z bólem oczu itd. Do tego leciutkie okularki i tylko efekty przypominają że to 3D. Film ok, choć nie jestem wielkim fanem tej "trylogii" i uważam że za dużo tam chodzą.







Trylogia jest jedna <jedi>
 
Trylogia jest jedna <jedi>


Stara Trylogia RULEZ !



Ja ostatnio oglądam stare filmy z motywem zemsty. Póki co: Darkman, Życzenie Śmierci i Życzenie Śmierci 2. Wczuwam się w klimat. Możecie polecić podobne ? 2 wymogi - stare, dobre filmy z motywem zemsty.
 
Jest jakaś osoba , która nie widziała tego filmu ?
smile.gif
KLASYK


Na cohones? Na pewno :). Swoją drogą Skazani to nic specjalnego. Dobra rzemieślnicza robota, nic poza tym.







@Logan



Razorback :)
 
Kruka znam, świetny, ale sobie przypomnę. Razorback mam na celowniku już po tym jak ostatnio polecałeś lugasek, więc też sprawdzę.
 
Kruk wymiata.







Ben-Hur daję radę, ale raczej nie o takie klimaty Ci chodzi :).







Krwawa Pani Śniegu
może?
 
Ostatnio w kinie jakiś typek ze wsi podczas reklam na cała pizdę : "DAWAĆ FILM" i wszyscy w beke haha



Co do filmów dziś oglądałem Elizjum, napewno przypadnie do gustu fanom Mass Effect :D
 
Polowanie na łowcę - 7/10. Nicolas Cage w formie, a film oparty na faktach i to ciasno. Amator polowań uprowadza i gwałci młode laski(głównie dziwki), potem leci z nimi do lasu gdzie puszcza wolno, później bang bang i ukrywa ciała. Jedna ucieka... Mogliby z tego zrobić komercyjny mega hit ze względu na obsadę: Cage, Cussack, 50 cent i prawdziwą historię ale debiut reżysera więc nikt nie wpompuje milionów w promocję. Ja polecam.
 
Open Grave z Sharlto Copleyem. Podobał mi się, ciekawa historia, niezły klimat, trochę debilnych zachowań jak to w tego typu filmach. Wbrew opisom to nie jest horror, przed obejrzeniem nie czytać opisów - 6/10



Carrie to większa wtopa od nowego Evil Dead - 4/10



Dzisiaj na warsztat idą You're Next i Lone Survivor - Hang, poważnie taki słaby?
 
Własnie, nowe Evil Dead, tak bardzo czekałem, ale jak się obudziłem to już było kilka dni po ostatnich seansach w okolicznych kinach. Wiadomo że nie ma mocnych na oryginał, ale aż tak źle wypadło ?
 
Dla mnie to profanacja oryginału. Campbell zamiast palnąć nieadekwatną bzdetę po napisach, powinien wystawić gołą dupę i powiedzieć: cmoknijcie mnie w stare ujście, bo ja i reżyser mocno was wyruchaliśmy :(
 
Obejrzałem Wilka z Wall Street - trochę mi się nie podoba przekaz jaki ten film za sobą niesie - czyli ćpaj i chlaj ile tylko możesz, a będziesz bogaty, ale tak to ok. Dużo śmiechu. :)
 
@Gambit: dokładnie, nowy Evil Dead nie jest godny tego tytułu bo to zwykły slasher i to jeszcze nienajlepszy.



Btw obejrzałem Hobbita 2 i jest bardzo dobry. Nawet kurczę się zastanawiam czy to nie jest najlepszy film z dotychczasowych Petero- Jacksono- Tolkienowskich. Wtf, w tym filmie przez trzy godziny nie ma żadnej kiepskiej sceny, a jest sporo naprawdę zacnych (zajebisty smok! gandalf vs. czarnoksiężnik! kung - fu bitwy z udziałem legolasa!). Nawet ten romantyczny wątek z elfką ujdzie, nie popsuł filmu a jest na czym oko zawiesić :)
 
a ostatnio oglądam stare filmy z motywem zemsty. Póki co: Darkman, Życzenie Śmierci i Życzenie Śmierci 2. Wczuwam się w klimat. Możecie polecić podobne ? 2 wymogi - stare, dobre filmy z motywem zemsty.


Życzenie śmierci 3 (poza jedynką napewno najlepsza czesc), Straw Dogs 1971 (chyba tez mozna go zaliczyc), Ms 45, I Spit on your Grave 1978, Thriller a cruel picture.......... Więcej niestety nie kojarze, ale jak ktos wie niech podaje bo tez szukam tego rodzaju filmów ;]
 
Z życzeń śmierci to mi się właśnie dwójka podobała bardziej niż jedynka. W jedynce Paul zabijał przypadkowych ziomków, którzy i tak napadali na niego z kosą, wiec normalka, a główni sprawcy nie zostali nawet ukarani. Dwójka to już natomiast pełne polowanie i karanie sprawców, jakiś mocniejszy klimat.
 
jedynka imo własnie pod tym wzgledem jest bardziej realistyczna, ze gosc nie potrafił złapać sprawców tego co sie stało ale pomimo tego, to skłoniło go do wymierzania sprawiedliwosci takim samym jak tamci, którzy pewnie tez mieli takie czyny na koncie. a trójka to już niezły rozpierdol, Bronson z widley 475 w ręce walczy z całym miastem, kultowy film.
 
Wczoraj obejrzalem Carrie i troche sie zawiodlem, sadzilem ze bedzie lepszyl. Jesli komus sie nudzi to moze obejrzec ale szalu nie ma :-)
 
też widziałem Carrie i podobnie jak alosh uważam, że średni ten film był natomiast wczoraj widziałem Lone Survivior i polecam serdecznie, dobrze przedstawiona historia, która wydarzyła się na prawdę i trzyma w napięciu
 
Ja co do opinii na temat remake'u Evil Dead się nie zgodzę. Jestem fanem trylogii Raimiego i po obejrzeniu filmu Alvareza byłem zadowolony. Może jest słabszy od oryginału, ale to wciąż dobry film. Jeżeli ktoś się spodziewa tego samego, co było u Raimiego, to może poczuć się zawiedziony. Alvarez miał inny koncept niż twórca oryginału i myślę, że wyszło to na dobre. Nie wiem, czy ktoś byłby w stanie powtórzyć to, co zrobił Raimi. Największe plusy remake'u to montaż, zdjęcia i efekty gore. Dla mnie jest to chyba najlepiej technicznie zrealizowany horror ostatnich lat, a na pewno jeden z najlepszych w tej kategorii.
 
Przejrzałem internety i oprócz wymienionych filmów, mogę polecić jeszcze:

The Great Silence Corbucci'ego

Death and the Maiden Polańskiego

Źródło Bergmana

Zły śpi spokojnie Kurosawy

Yabu no naka no kuroneko 1968

Revenge 1990

The Big Heat
1953

True Grit
1969

Rolling Thunder
1977

Point Blank
1967

Obsession
1949

Moby Dick
:)

Z trochę nowszych, polecam

Titus (1999) - uwielbiam :).

Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę.

Kolejność zupełnie przypadkowa.




No chyba, że interesują was typowe b-movies, to mogę wymienić jeszcze z 1000 tytułów :).


____________

Ten nowy Evil Dead zbiera na imdb, albo same jedynki, albo same dziesiątki :). Muszę sprawdzić. Obejrzeć czasem jakąś nowość, chyba nie zaszkodzi.
 
Back
Top