Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@D&G



Gdzieś przeczytałem fajną wypowiedź, że Cooper (scenarzysta/reżyser) chciał chyba wszystkim pokazać, że z jego umiejętnościami i TAKĄ obsadą nawet z najgorszej historii można zrobić dzieło. Niestety nie udało się :D dla mnie 5/10 max, za super grę całek trójki (Bale, Affleck, Harrelson).



Inne filmy jakie oglądałem ostatnio:



12 Years a Slave - Fassbender oskarowa rola. Niestety główna zagrana nieprzekonywująco. Historia ciekawa, można było z całego filmu więcej wycisnąć. 7/10



Rush - rewelacyjna historia (aż nie mogłem uwierzyć i po seansie googlowałem wszystkie wydarzenia), świetnie nakręcony, przyzwoicie zagrany (w szczególności jak wspominał Gambit <font color="#555555" face="Verdana, BitStream vera Sans, Helvetica, sans-serif" size="2">- Bróhl). Polecam wszystkim, nawet laikom F1 jakim jestem ja. 8/10



Riddick - początek obiecujący, końcówka słaba i przewidywalna. Aktorsko słabo (Diesel jedynie trzyma poziom), wizualnie i dźwiękowo też kiepsko. Nie umiera sie z nudów, ale widać brak rozmachu i krok w tył z serią. 5/10



Don Jon - nie podobał mi się. Niby JGL stara się pokazać wiele ważnych problemów typowego singla/człowieka w wieku ~25lat czyli wygląd, pieniądze, seks, życie pełne schematów, zaspokajanie podstawowych pragnień etc i że są ważniejsze rzeczy w życiu, ale robi to trochę nieudolnie i jedynie pod sam koniec filmu. Po prostu to przesłanie w takiej formie do mnie nie trafiło. Dobrze zagrany, brawo JGL za podjęcie takiego tematu w debiucie za kamerą. 5/10



The Family - Besson już nie czaruje tak jak kiedyś. Film leży pod względem sceniariusza. Szkoda niewykorzystanego potencjału i obsady (De Niro, Tommy Lee Jones, Pfeiffer) 4/10



Kick Ass 2- o ile część pierwsza była w miarę świeżym podejściem do koncepcji superbohaterów etc to tutaj poszli po najprostszej linii oporu. Film jest baznadziejnie słaby pod każdym względem. 2/10



Być jak Kazimierz Deyna - całkiem zabawny, bardziej w lekkim czeskim stylu niż "naszym" (kurwa, chuj w co drugim zdaniu by było śmiesznie). Przyjemnie spędzony czas. 7/10



Pranoia - dobra obsada (oprócz nieprzekonywującego młodego Hemsworhta), kiepski scenariusz i reżyseria. Bez napięcia, bez emocji, a to najgorsza recenjza dla dramatu/thrilerra. 3/10
 
Hang, Rush to kolejny dowód na to, że najfajniejsze scenariusze pisze życie. Wielkie propsy za niesamowicie dobry casting, szczególnie wizualny:

1383319918-1880893426.jpg




@kamilos, w którym miejscu pozwoliłem sobie na żarty?
 
@Hang, to wszystko wyjaśnia bo jak widzę nazwiska Bale, Whitaker, Dafoe, Harrelson, Affleck i Saldana to chcę zobaczyć 11/10. Nie fajny eksperyment, zmarnowany hajs i potencjał.



Jeśli chodzi o casting do Rush to należy się Oscar. Film ma klimat ale nie jest zaskakujący, natomiast czerpanie z autentycznej historii totalnie to tłumaczy.



@down



To jest już chyba klasyk
 
@Tomasz Chmura: jeszcze a propos mortala - ja rozumiem tą decyzję z biznesowego punktu widzenia, ale to nie wpływa to na moją ocenę. Swoją drogą to śmieszne że jako 10 latek możesz grać w gry gdzie się wyrywa głowy albo rozjeżdża ludzi, ale broń boże żeby w filmie na podstawie gry była taka scena.



W ogóle MPAA to jest twór ktorego istnienie woła o pomstę do nieba - grono losowo dobranych matek Amerykanek które jakiemuś Kubrickowi albo Scorsese każe usuwać "nieprzyzwoite" sceny na podstawie widzimisię, bez uzasadnienia i prawa do odwołania. Wszystko to pod rygorem nieprzyznania ratingu co równa się praktycznemu braku możliwości dystrybucji w USA. Kto wie ile genialnych scen nas ominęło.
 
Ziggy: Jednak pixele wygladaja mniej realistycznie niz zywe postacie w filmie.



Jestem po 30 minutach Najlepszych z najlepszych 3, nie widzę za duzo powiazania z poprzednimi czesciami, ale nie bylo nic przypalowego jak dotad.
 
Dallas.Buyers.Club.2013.DVDSCR.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8 :-)



McConaughey przez ostatnie dwa lata strasznie się "wyrobił" jako aktor + Leto wraca po czterech lata i ma pewną nominację.



 
Najlepsi z najepszych 3 - to jest taki nie do konca film Karate. 6/10 bo nie ma kretynskich i niedorzecznych motywowo jak w 1dynce, ale tez jest slabszy od 2ki. Dzieciak z filmu nie irytuje tak jak ten z 2giej czesci. Ogolnie moze byc, dobre kopy, dobra bajka dla dzieci.
 
Najlepszym filmem Karate w dziejach pozostaje chyba BLOOD SPORT (Krwawy Sport) Ktoś ma inne typy ?



AXL: Dzięki, z pewnością obejrzę!
 
No retreat, no surrender - bardzo dobre sceny walki, szczegolnie jak na tamte czasy. Jestem w połowie, jaram się ;-) Jak na film Karate jest dobrze.
 
No reterat, no surrender - 7/10 i nawet moglbym dac 8/10 gdyby nie naiwne zakonczenie, czego brakowalos w tym filmie.Jednak w porownaniu do Najlepszy z najlepszych 1 to arcydzielo.



Blood Sport 2 - co myslicie? Moim zdaniem duzo gorsza czesc niz jedynka. 6/10
 
The Onion. Pewnie wszyscy znają już, ale dla tych którzy nie znali to polecam! 10/10! Chyba TOP 3 komedii jakie widziałem:-)
 
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead (2006) - chyba najbardziej popierdolone coś co kiedykolwiek w zyciu widziałem. Chyba polecam. :-)
 
Arlovsky: Mam już 30 minut Ip Mana (2008) za sobą, jestem w szoku, mam nadzieję że film będzie trzymał taki poziom do końca. Dzięki za ten typ.
 
Ip Man ma chyba jeszcze drugą i trzecią część. Z tego co pamiętam oglądałem właśnie jedynkę i dwójkę, które bardzo polecam. Trójka to chyba wydarzenia wcześniejsze albo późniejsze niż dwie wcześniejsze częśći i tegonie oglądałem. lbo coś mi się pomyliło.
 
A co polecacie z dobry horrorów?
Problwm jest taki, że większość dreszczowcow to zwykłe gnioty. Z tych lepszych widzialem Obecność, Rec, BWP, Sinister, Jestem legendą, World War Z, większość wszelkich Egzorcyzmow też. Słyszałem, że niezły jest Naznaczony. Coś jeszcze polecacie?
 
A co polecacie z dobry horrorów?
Problwm jest taki, że większość dreszczowcow to zwykłe gnioty. Z tych lepszych widzialem Obecność, Rec, BWP, Sinister, Jestem legendą, World War Z, większość wszelkich Egzorcyzmow też. Słyszałem, że niezły jest Naznaczony. Coś jeszcze polecacie?
:-)
 
Ip Man : 9/10 - najlepszy film Karate jaki kiedykolwiek widzialem ! 1 punkt odjęty za brak realizmu, oprócz tego wszystko pięknie.
 
Horrory i film o zombie z Pittem i "Jestem Legendą" :D? Ostatnio co oglądałem horroropodobne to "Mama". Przeciętny film ale ja ogólnie nie lubię takich klimatów.



Karateka - no mam podobne zdanie. Pozytywnie się zaskoczyłem podczas oglądania Ip mana ale brak realizmu? To nauczyciel Bruca Lee więc mógł tak wymiatać na żywo;)
 
Nie są to do końca horrory, ale jednak są Zombie. I były niezłe, bo wyjątkowo jak na filmy z zombiakami, efekty były na wysokim poziomie. Poza tym bardzo lubię postapokaliptyczny klimat. Nie patrzę na Pitta, bo jego rola była żałosna. Jednak porównując WWZ do Czarnobyla:Reaktora Strachu (widziany wczoraj), to ten pierwszy jest naprawdę znosny. Nie moja wina, że w ostatnim czasie nie zdarzają się filmy w stylu np. Klątwy czy Ringu.
Lugasek jeśli znasz dobry horror (dlatego użyłem słowa dreszczowiec odnośnie do filmów o zombie), to się podziel, a nie walisz głupie emoty. Ew. Nie odzywaj się wcale.
 
Masz na myśli "Narodziny legendy"? Najgorsza ze wszystkich części moim zdaniem.
 
Kilka kadrów z Razorback'a.







cc884bf652db1934d2b1c6c0572d257d.jpg




b63d5a514adc3372eb920a647987768f.jpg




9e40475141e98510f698adb7ca8c0331.jpg




48621bfe1dbad77ec9c2ff96ee9cd0f0.jpg








Klimat i strona wizualna po prostu miażdżą. Piękniejszej pocztówki z Australii nie zobaczycie chyba nigdzie indziej.
 
The Way Way Back aka Najlepsze najgorsze wakacje - 6/10. Ciężki przekaz. Myślałem, że jak Carell gra to będą jaja ale jego rola niewdzięczna i niekomediowa. Chyba nie polecam, jest refleksja ale czy warto na nią czekać ~90min? nie jestem przekonany.



Ja na wszelkie horrory mam wyje*ane od Domu woskowych ciał, Hotelu zła i innych Dróg bez powrotu
.



Pewna liczba osób od 2 wzwyż przemieszcza się z punktu A do punktu B. W drodze z jakiegoś powodu muszą się gdzieś zatrzymać, tam gdzie się zatrzymują grasuje potwór/duch/psychopata itp. który zabija aż nie zostanie 1-2 osoby na koniec które go eliminują. Tak to wyglądało latami więc nie nabieram się już ale może luknę Carrie
bo już jest.
 
Ja ostatnio widziałem Hobbita: Pustkowia Smauga i polecam każdemu kto jest fanem serii, Wilka z Wall Street, dobry film aczkolwiek dosyć długi bo 3h także w kinie się trochę wysiedziałem. Super rola DiCaprio, klimat momentami podchodzi pod Wielkiego Gatsby'ego. Dzisiaj oglądałem Grawitację - spoko film ale bez fajerwerków z mojej strony, świetne ujęcia, zabawny Clooney, dobre zagrania muzyką bo są momenty gdzie jest zupełnie cicho co wprowadza fajny klimat
 
Back
Top