Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

"The Butler" (Kamerdyner) - po poście jednego z forumowiczów (że ten film zgarnie Oscara), spodziewałem się czegoś więcej. Mając na horyzoncie "Zniewolonego" i po obejrzeniu Butlera, w nagrodę nie wierzę. Mimo to, film dobry.
 
Film dostanie bo to "ważna" produkcja dla "poprawnych politycznie" merykańców. Film o czarnym, który usługiwał białym ?
 
"Kingdom Come" ("Królestwo Niebieskie") - Nie powalił mnie ten film. Dużo momentów które już gdzieś się widziało. Typowe filmidło które sprawdza się na świąteczny poranek, pomimo że tematyka iście pogrzebowa. Ocena filmu: 4/10

"Jarhead" ("Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej") - Nieco rozczarowujący, bowiem w przeciwieństwie do innych filmów typu "Full Metal Jacket", twórcy poszli nieco na skróty nie wykorzystując całego potencjału. Ocena filmu: 6/10

"Okolofutbola" ("Okolofutbola") - Rosyjska odpowiedź na trylogię "Hooligans". "Ameryki" nie odkryto. Film faktycznie oglądało się dobrze, jednak to co zostało tutaj ukazane, w kinematografii zostało pokazane już znacznie wcześniej. Ocena filmu: 6/10
 
Polecę coś, co ostatnio oglądałem a mnie zachwyciło: "Koneser" ("La migliore offerta"). Film G. Tornatore, coś typu kryminał - thriller psychologiczny, z fabułą może dla niektórych dosć przewidywalną, ale nie o nią w nim chodzi. Genialna rola Geoffreya Rusha (to ścisła aktorska elita, nie ma lepszych), wzmagające się napięcie, genialne odwzorowanie psychologicznych relacji między bohaterami. Sam nie wiem czemu, ale wciąż myślę o tym filmie (i o jednej z bohaterek) 5 dni po obejrzeniu. Dla mnie bezapelacyjnie jeden z najlepszych filmów od bardzo dawna.
 
Film dostanie bo to "ważna" produkcja dla "poprawnych politycznie" merykańców. Film o czarnym, który usługiwał białym ?


Na horyzoncie jest inna produkcja o czarnym ("Zniewolony"), która wyraźnie staje się faworytem przed Oscarami. Dla "Kamerdynera" może zwyczajnie zabraknąć miejsca.
 
Smerfy 2 - 6/10. Dla fanów animowanej serii na pewno pozycja bardziej obowiązkowa niż dla fanów komputerowych animacji, pozytywny, lekki, ciepły, przyjemny familijny film.
 
Panowie, śmigacie po torrentach i innych dobrodziejstwach - spotkał się już ktoś z jakimś ripem?
 
Hobbit: Pustkowie Smauga - dobrze oglądało mi się go dopiero po 3/5 filmu. Dawno żaden film nie podobał mi się tak pod względem techczninym.Fani serii i takich klimatów nie będą zawiedzieni, sam - ostatecznie - nie wyszedłem po seansie rozczarowany. 7/10


Ostatnio zapomniałem polecić film The Raid: Redemption (2011) - dobra fabuła, świetny klimat. Wystawiłem tej produkcji mocne 8/10, a w 2014 do kin wchodzi druga część:


6f6f_kfp1Z8[/media]/a/p
p a href=]
 
"Ostře sledovanó vlaky" ("Pociągi pod specjalnym nadzorem") - Liczyłem na znacznie więcej, jednak film specjalnie mi nie podszedł pomimo, że lubię kino Czechosłowackie. Chwilami niestety wiało nudą. Ocena filmu: 5/10

"Rush" ("Wyścig") - Zdecydowanie najlepszy film o Formule 1 jaki widziałem. Pełno emocji, tym bardziej, że całość oparta na faktach. Do tego kapitalna gra Bróhl'a. Ocena filmu: 7+/10
 
Stary film, który większość osób na tym forum widziała ale może młodsze osoby nie. "Żółty szalik", w roli głównej Janusz Gajos. Historia człowieka, który przez alkohol z pozycji prezesa firmy spada na dno. Polecam
 
Grawitację rónież polecam. Oglądałem wczoraj i bardzo zapadła mi w pamięc, na tyle, że dziś zrobiłem powtórkę z synem w ramach edukacji - fajnie przedstawione to, o czym nieraz mu opowiadam. Naprawdę mu się podobało, mimo że musiałem często tłumaczyć co się dzieje i szczątkowe dialogi czytać.

<SPOILER> Końcówkę, czyli wchodzenie w atmosferę oglądał z przysłowiową opuszczoną koparą :D
Zresztą nawet ja złapałęm się na tym, że kiedy Sandra z zerową ilością tlenu wchodziła do kapsuły i zdejmowała skafander, to i ja wraz z nią łapałem głęboki oddech - LOL. <KONIEC SPOJLERA>

Kapitalne efekty, u mnie w osobistej oceniaczce mocne 8/10.
 
Na "Grawitację" czekam kiedy wyjdzie normalna wersja w 1080p. Grzechem byloby nie obejrzeć tego w takiej jakości :)
 
Ja czekam na Polską produkcję "Pod mocnym aniołem" , oglądałem zwiastun i to może być pierwszy dobry polski film od wielu lat .
 
Właśnie jestem po 2.5-godzinnym seansie z "Labiryntem" (Prisoners). Świetny thriller psychologiczny o dość gestym i brudnym klimacie. Świetne główne role i scenariusz. Może nie jest to film tak wybitny na "Siedem", ale w pewien sposób te filmy są do siebie podobne. Gorąco polecam, a z oceną waham się pomiędzy 9,5 a nawet 10/10.
 
Dzisiaj byłem na Hobbcie w końcu, seans 2d z napisami. Film wydawał mi się krótszy od poprzedniej części (równo dwie i pół godziny z napisami początkowymi), niektóre sceny biły po oczach oszczędnościami, no i jeden ciekawy smaczek w postaci osoby reżysera na początku filmu (koleś z marchewką wychodzący z gospody pod rozbyrkanym kucykiem). Ogólnie szału ni ma, ale obejrzeć można.
 
Polećcie mi najlepsze filmy w stylu Król Artur (2004) z Owenem. Czyli duże bitwy na miecze, wielkie armie, mała kontra duża itp. Jak efekty będą zarąbiste tym lepiej
 
@i.vu, troche fantastyki może być? Polecam wszystkie części "Władców Pierścieni", każdy kolejny film obfituje w dużą ilość akcji, i są walki na miecze, magię itp ;) Nie wiem, czy widziałeś trylogię, czy Cię nie interesują taki klimaty.
 
Jakie są wasze ulubione filmy tzw. Karate :D (np. Mortal Kombat, Blood Sport etc) ? Przymierzam się do Najlepsi z najlepszych, warto ?
 
Jakie są wasze ulubione filmy tzw. Karate :D (np. Mortal Kombat, Blood Sport etc) ? Przymierzam się do Najlepsi z najlepszych, warto ?
 
Rush zajebisty film 8+/10



BTW, parę dni temu wyszedł też DVD Screen Lone Survivor, czyli based on a true story film o amerykańskiej operacji Red Wings z 28 czerwca 2005 roku.



 
Wenus w futrze - nowy film Romana Polańskiego Mocne kino, ale nie takie burdelowo seksualne, jak moglo by się wydawać. Jeśli komuś podobal się Bronson, to i tu będzie się dobrze bawił.
 
Najlepsi z najlepszych 1 - gdy zobaczyłem jak trenują Amerykanie, a później jak trenują Ci źli - Koreańczycy, zacząłem kibicować Koreańczykom.
 
Back
Top