Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Ciekawe, czy da się włączyc oryginalną ścieżke dzwiękową? Niby piszą, że można, ale ludzie w komentach piszą, że nie działa.


Nie wiem jak na TVP, ale na TVN do większości filmów można włączyć oryginalną scieżke dzwiękową. Jeszcze jakby nie było reklam w trakcie to byłoby spoko.



Dziś Avatar na polsacie. Może ktoś będzie zainteresowany.
 
Napisy byłyby najlepszym rozwiązaniem, ale niektóre tłumaczenia (zdaża to się coraz częściej) są kiłowe, ktoś się wyuczył samych słówek i nie jarzy gry słów to przetłumaczy dennie niestety
 
W Niemczech czy rosji praktycznie mało który film w tv nie jest dubingowany, przynajmniej ja się z takim nie spotkałem ;d Raz na jakimś rosyjskim kanale widziałem też coś takiego, że był dubbing nałożony na niezbyt wyciszony dźwięk orginalny, to dopiero musi się fajnie oglądać ;d
 
Dubbing to porażka. Jeszcze lektora przeboleję, sle skrzeczące głosy naszych aktorów to już dla mnie za wiele. Trochę dziwne, bo np. w dubbingowaniu gier wideo jesteśmy całkiem nieźli.
 
Naprawdę uważasz, że jesteśmy nieźli w dubbingowaniu gier wideo? Ja uważam, że było tylko kilka przypadków, kiedy to nam się udało np. Wiedźmin, który wyszedł genialnie i jakieś stare rpg. Niestety większość obecnych dubbingów, zwłaszcza w grach akcji jest tragiczna i całkowicie psuje klimat z gry. Właśnie gram w Crysisa 3,eh....Ja tam uważam, że Polacy nie potrafią robić dubbingu. Mam wrażenie, że nie traktują serio swoich ról. Jak słucham aktorów udzielających głosów to wydaje się, jakby oni podkładali głos do jakiejś chujowej bajki dla dzieci, a nie do filmu. Efekt jest zawsze infantylny i tak jak napisałem pozbawia gry klimatu.
 
Ostatnio czytałem dobry komentarz na temat dubbingu w Life on Pi, który w pełni oddaje moje zdanie na ten temat.:-)




Wie ktoś może jak można sie załapać do takiej pracy jak obsadzanie dubbingów?? bo widać fajna praca musza dużo tego czegoś palic, bo inaczej ich decyzji nie potrafie uzasadnić. Widzę te zadymione pokoje gdzie uśmiechnięci siedzą i śmiejąc sie mówią

-hihihihi mamy hindusa, dajmy mu glos białego faceta o cieńkim głosie, hihihih aaa bedzie lepsza beka jak pozostali aktorzy beda mieli identyczny głos hihihihi
 
Highlander tak, jest coraz lepiej. Uważam, że w takim GoW 3 dubbing wypadł lepiej niż w oryginale, w zasadzie cała obsada poza Gają byłą mega dobra (zwłaszcza Linda, czy Żebrowski jako Herakles). Gry od Nauty Dogs podobnie - Boberek mistrz. Nie grałem jeszcze w nowego Hitmana ale z tego co patrzyłem na YT też jest dobrze! Może Małaszyński nieco nie pasuje (za młody głos jak na 47) ale nie jest i tak źle, a z tego co widziałem postacie drugoplanowe mega dobrze podłożone. Battlefield 3 też spoko, Kilzone najnowszy podobnie.



Jasne że zdarzają się crapy, ale jednak myślę, że w dubbingu gier jesteśmy całkiem nieźli i ogólnie wychodzimy na plus.
 
W bajkach i grach głosy są jako tako dobrane i różnorodne. Ale w filmach to jest porażka, każda dziewczyna mówi tym samym piskliwym głosem, a każdy chłopak ma problem z 10 kg kamieniem na jajach.
 
Bardzo fajnie słucha się też audibooków z wydawnictwa SuperNova. Dwa tomy opowiadań o wiedźminie wyszły im po mistrzowsku wręcz, co do dubbingu w Życie Pi nie będę się wypowiadał, chociaż miałem wątpliwą przyjemność obejrzeć film w tej własnie wersji, co pewnie bardzo mi popsuło seans, który totalnie mi się nie spodobał...
 
Dla mnie to zbrodnia grac w gry z polskim dubbingiem (wyjatek to wiedzmin), ogladac filmy rowniez. Nigdy nikt mnie do niego nie przekona.
 
Ja jak sobie kupiłem tego nowego Baldura to jestem załamany tym, że trzeba grać po angielsku. IMO w ogóle nie umywa się do polskiej wersji. Natomiast Wiedźmin 2 i po polsku i po angielsku daje radę.
 
No dubbing w "Misja Kleopatra" i w "Rrrrr" był przekozacki ;d dobry był jeszcze w "Kosmiczne jaja : zemsta świrów" i "But Manitu".
 
Wszystko zależy od lektora, są naprawdę świetni którzy nie są robotami tylko wczuwają się w tekst oryginalny, akcentują, idealnie trafiają w punkt itd., Ja takie hity jak Zielona Mila czy Skazani na Shawshank oglądałem w TV i tak jak Wy daję im najwyższe noty. Clerks 2 miał takiego lektora, że turlałem się ze śmiechu, a dubbing jest dobry do bajek/kreskówek jak Shrek.
 
Generalnie dubbing w filmach to nieporozumienie bo jak wogole mozna po czyms takim oceniac gre aktora. Jesli chodzi o polskie dubbingowanie gier to jest jeden chlubny wyjatek, co prawda sprzed wielu lat. Mianowicie cala trylogia Baldur's Gate. Polska wersja jezykowa to poprostu mistrzostwo swiata i bije oryginalna na glowe.



 
"Obława" zgarnia Polskie Nagrody Filmowe
W poniedziałek wieczorem w Warszawie wręczone zostały Orły, czyli Polskie Nagrody Filmowe. Najwięcej statuetek powędrowało do twórców "Obławy". Obraz uznano za najlepszy film roku. Doceniono go również za kostiumy, zdjęcia i dźwięk.

Po dwie statuetki otrzymały "Pokłosie" i "Drogówka". Największym przegranym okazał się obraz "Jesteś Bogiem", który dziewięć nominacji zamienił tylko na jedną statuetkę. Na pocieszenie reżyserowi filmu przypadła nagroda publiczności.

Laureatką Orła za Osiągnięcia Życia jest w tym roku Danuta Szaflarska.

Poniżej lista nagrodzonych.

FILM
"Obława"

REŻYSERIA
Roman Polański - "Rzeź"

SCENARIUSZ
Wojtek Smarzowski - "Drogówka"

AKTORKA
Agnieszka Grochowska - "Bez wstydu"

AKTOR
Maciej Stuhr - "Pokłosie"

AKTORKA DRUGOPLANOWA
Joanna Kulig - "Sponsoring"

AKTOR DRUGOPLANOWY
Arkadiusz Jakubik - "Drogówka"

ZDJĘCIA
"Obława"

SCENOGRAFIA
"Pokłosie"

KOSTIUMY
"Obława"

MONTAŻ
"Jesteś Bogiem"

MUZYKA
"Komeda, Komeda..."

DŹWIĘK
"Obława"

ODKRYCIE ROKU
Michał Urbaniak - "Mój rower"

FILM DOKUMENTALNY
"Wirtualna wojna"

FILM EUROPEJSKI
"Miłość"

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
"Jesteś Bogiem"
www.filmweb.pl
 
Orzeł za kostiumy w obławie ? :) No bez jaj. Po pierwsze przez cały film przewija się może z 15 osób i większość jest ubrana w swetry/ciuchy z rumuńskich domów mody. Nie widziałem wszystkich nominowanych filmów jeszcze to się nie wypowiadam kto powinien dostać, ale mimo wszystko śmieszy mnie ten wybór.
 
Obława wygrała? Nie widziałem Pokłosia, tylko słabe Jestem Bogiem, ale Obława to strasznie spi....a robota. Z fajnego pomysłu, zawiłej historii zrobili nudny film, w którym nawet zrobienie garnizonowej dziwki z Rosati nie poruszyło.
 
Ostatnio miałem trochę więcej czasu i obejrzałem kilka wartych polecania filmów:



-Siedem dusz,



-Lot,



-Bogowie ulicy,



-Siła spokoju,
 
Hitchcock (2012), film ukazujący życie AH w okresie kręcenia przez niego Psychozy ( swoją drogą polecam ). Tytułową rolę gra Anthony Hopkins. Kulisy powstawania filmu, a także wątki osobiste, fajny film.
 
Back
Top