Dieta na redukcje.

Perfumiarz

KSW
Lightweight
Panowie poszukuje sprawdzonej diety na redukcje, bez supli jedynie bialko.


Bede wdzieczny za propozycje.
 
Nie ma czegoś takiego jak "sprawdzona dieta na redukcje" Chyba że w Pani Domu albo innym śmietniku dla gopsodyń



Ustalasz sobie zapotrzebowanie swojego organizmu na podstawie swojej wagi, wzrostu oraz wieku. Potem ucinasz kalorie oraz węgle i tyrasz aeroby. Jeżeli będziesz się tego trzymał na wyniki nie będzie trzeba długo czekać
 
oczywiście że tak ,ale ważne także żeby te kalorie które sobie wyliczył nie robił na śmiecowym jedzeniu, tylko na odpowiednio dobranym w składniki odżywcze
 
A tu zgodze się z tobą tylko w połowie. Oczywiście najlepiej jak dieta ( szczególnie redukcyjna ) jest zbudowana na sensownym jedzeniu ale każdy kto przechodził przez redukcje wie jak ciężko jest z dnia na dzień odstawić słodycze, słodkie napoje czy chociaż pączka od czasu do czasu. Jednak ja wychodze z założenia, że na redukcji jem co chce i tego już od kilku tyg się trzymam. Nie raz do kurczaka zamaist ryżu jem sobie Lay's prosto z pieca czy wcinam batony bananowe w czekoladzie ( które uwielbiam ) a fat schodzi regularnie. Dlatego, że wszystko mam wliczone w bilans dzienny i tego się trzymam. Wyznaje bardzo ostatnio popularną zasade "jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz" <-- WK
 
Chris
Jeśli chodzi o weglowodany to faktycznie można niekiedy pojeść sobie śmieciowe jedzenie, ale już jeśli chodzi o białko to trzymał bym się tego by było conajmniej 2g na kilogram masy ciała ,aby mieśnie nie spadały podczas ujemnego bilansu kalorycznego.
 
Oczywiście, że tak. Ja jem co chce ale pilnuje przy tym makroskładników. To najważniejsza rzecz.
 
"Dlatego, że wszystko mam wliczone w bilans dzienny i tego się trzymam."



to tak nie działa. Każde posiłki inaczej działają na człowieka. To, że spada bf% to raczej sprawa tego, że jesz tak nie codziennie to raz a dwa łączysz jedzenie o dużym IG z innymi. Uwierz mi trzymając się w 100% ustalonych 'limitów' kalorycznych jedząc same węgle proste powiedzmy albo nawet złożone nie da takich efektów jak jedząc więcej tłuszczy i białek. Tutaj wchodzi efekt ?termiczny? jedzenia. To jak trawisz niektóre z typów żywności i to jaki mają IG. Dlatego oprócz kaloryczności przy diecie redukcyjnej ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji btw. Oczywiście na każdego działa co innego i ludzie potrafią jeść dużo węgli i gubić tluszcz. Ja wystarczy, że zjem trochę za dużo węgli i już się robię kluska.
 
Moim zdaniem psychoza niskiego IG u wielu ludzi poszla troche za daleko, Koncept warosci Indeksu Glikemicznego sam w sobie jest mocno abstrakcyjny i nie bierze pod uwage wielu zmiennych. Troche kulawy jest jednym slowem.
 
Ja próbowałem z IF i generalnie jest fajne (podoba mi się też fakt, że razem z pojawieniem się tej diety obalono kilka mitów odnośnie żywienia), tylko nie podchodzi akurat pode mnie. Jak długo nie jem, to często zaczyna mnie boleć żołądek, no i treningi na czczo owocują u mnie o wiele gorszymi osiągami i częstymi bólami/zawrotami głowy. Amen, jak u ciebie to wygląda, robiłeś kiedyś MMA bez żadnego jedzenia?
 
Ja jestem na IF od około roku, robiłem treningi MMA mniej więcej 3-4 razy w tygodniu po poscie. Na początku jadłem posiłek ok 1 godz przed ale po miesiącu byłem już tak przyzwyczajony, ze szło i bez. Jedynie treningi wytrzymalosciowe mnie dobijaly, wtedy muszę coś zjeść przed. System 18 postu 6 jedzenia
 
Na mnie IF bardzo fajnie działa ale mineło troszkę czasu zanim wyczułem swój organizm i zacząłem faktycznie zbijać fat. Jestem ciekawy jak IF wypaddłby robiąc masę z treningami mma 3x w tygodniu :)
 
Ja planowałem robić masę na IF no ale źle się czułem na treningach na czczo więc dałem spokój, głodówki nie są dla mnie, jeśli mam się wysilać.
 
dlatego przed treningami siłowymi, mma, grapling etc. trzeba podniesc węglowodany i zjesc posiłek godzinke/półtorej wcześniej. u mnie IF sprawdza się zajebiście, nie potrzebne aero :D chodź, pierwsze dni są cieżkie, jezeli chcesz zrobic redukację a pracę masz siedzącą to IF jest właśnie dla Ciebie, trzeba sie wspomagac kawą, pepsi light itp., duzo wody(2-4L)ale za to gdy przychodzi okno zywieniowe jestes mega szczesliwy, można jesc ogolnie wszystkie produkty które mają mało tłuszczy. Lays prosto z pieca/czipsy pop cool SONKO(świetna rzecz)/lody/płatki śniadaniowe(cheerios).



Także nie jest to katowanie jak na low carb czy innych tego typu dietach. Oczywiscie nie mozna przesadac z tymi produktami, podstawą powinny byc produkty nieprzetworzone. ale doładywanie weglowodanow z tych produktów w dni treningowe to sama przyjemnosc. Polecam obliczyc dzienne zapotrzebowanie, odjać -30% w dni bez trenigu, w treningowe mozna podniesc. Ja działam na -10% i to troche za duzo jedzenia jak dla mnie ok 2400kcl, a to ciężko wepchnąc w 4h. Odkąd zacząłem IF nie wyobrazam sobie innej diety na redukcję. Pociągne jeszcze miecha i sprobuje masowac na if, ale to bedzie chyba trudniejsze, ogoleni polecam w 100%.
 
Ja zrobiłem sobie podsumowanie na tym kalkulatorze tego co jem i brakuje mi 1000 kcal ciekawe gdzie ja to zmieszcze ...







Ma ktoś pomysł na bombę weglowodanową?
 
Pita XXL







A tak na poważnie to szejk z płatków owsianych i bananów może być dobrym pomyslem. Ewntualnie możesz zainwestować w jakiś gainer jeżeli masz już konkretną michę w ciągu dnia
 
Dukanówka + rower (dziennie jeżdzę zwykle kilkanaście kilosów) to dobre połączenie? Obecnie ważę ok 78 kg, a moim celem jest 70. Opłaca się w ogóle w coś takiego brnąć?
 
Back
Top