De Longhi - jaki model ekspresu do kawy wybrać ?

Woda tu jest git, a we Wrocławia co jest z wodą? Tak źle?
Jak dostałem z ekspresem tester twardości to zamknąłem skalę.
Tu jest dramat. Ale to problem chyba większości dużych miast.
Ale akurat w Starbkuksie kawy smakują tragicznie…


:fjedzia:
To jest kwestia gustu, ale na pewno nie można ich nazwać pseudokawami jednocześnie chwaląc chemiczne, aromatyzowane gówno. O to się rozchodzi.
 
te opinie nie sa nic warte

kawa crema jest po prostu kwaśna co raczej malo komu bedzie smakowalo no chyba ze ktos pije kawe z mlekiem ciagle to mu bedzie smakowalo, bo do mlecznych to sie kazda kawa nada, ale espresso na takim crema jest tragiczne, nie nadaje sie do picia
Jeszcze niedawno pedrosa pił, a teraz wszystkie kwaśne
 
W bierze tą błękitną kupiłem. Wypiłem jedną "zalewajkę", czyli łyżką do kubka i zalałem wrzątkiem.
1/3 wypiłem zwykłą, 1/3 z cukrem i 1/3 dodatkowo z mlekiem. Więc w sumie jakbym 3 wypił, a to już czyni ze mnie eksperta.
Jest ok. Nie jest kwaśna. Generalnie "cremy" nie są kwaśne. Przynajmniej tak mi się wydaje.

P.s. kupiłem od razu 3 kg. Wyszła chyba taniej niż najtańsze biedronkowe:
-"Parana", która smakuje jak asfalt i nie jest to komplement)
-Tchibo esuscho, która jest po prostu niesmaczna (kwaśna, ale nie chodzi o taką kwasowość o której pisze @respect tylko bardziej wali zwykłym kwasem niż kwasowością kawy). Wiem, że eksperci Cohones wiedzą o co mi chodzi i rozumieją lepiej niż ja tłumaczę.

Ta kawa to się nieźle rozeszła. Przed 10:00 na niedużej osiedlowej Biedronce były tylko 4kg błękitnej, popołudniu i wieczorem byłem w dwóch innych biedrach i tam puste kartony stały. Podobnie zresztą z promocyjnymi ptasimi mleczkami (widocznie ludzie do kawy brali :-) ).
 
Jak dostałem z ekspresem tester twardości to zamknąłem skalę.
Tu jest dramat. Ale to problem chyba większości dużych miast.

To jest kwestia gustu, ale na pewno nie można ich nazwać pseudokawami jednocześnie chwaląc chemiczne, aromatyzowane gówno. O to się rozchodzi.
To jak w starej hucie w Krakowie.. wodę z kranu to sobie możesz pogryźć :werdum:
 
Zaprosiłbym Cię na kawę, skoro już jesteś we Wrocławiu, ale trochę się cykam
:werdum:

5 minut po przyjściu..

comment_7pgJpDgpn4BJIkhiN7yXulv8Wh7dbcn2.gif
 
Back
Top