De Longhi - jaki model ekspresu do kawy wybrać ?

Mój wewnętrzny icek chyba doczekał się w końcu satysfakcjonującej promocji :beczka:
 
Mój wewnętrzny icek chyba doczekał się w końcu satysfakcjonującej promocji :beczka:

Dobry jest, ale juz niedostepny :jarolaugh:
 
Wow to gruba promka by wjechała
Screenshot_20231123-191112-857.png
 
To jest akurat zależne od stopnia twardości wody jaki ustawił, w moim odkamieniałem po 1,5 miesiąca.
Ja mam ustawiony najtwardszy, Sebek pisał chyba, że też ma ustawiony najtwardszy. Jestem ciekaw kiedy się u mnie zaświeci bo tak jak pisałem, 8-10 kaw dziennie to u mnie idzie zawsze a ekspres kręci już 9 dzień chyba. A jak dostałem w zestawie z filtrem pasek do sprawdzania twardości to zamknął skalę :beczka:
 
Ja mam ustawiony najtwardszy, Sebek pisał chyba, że też ma ustawiony najtwardszy. Jestem ciekaw kiedy się u mnie zaświeci bo tak jak pisałem, 8-10 kaw dziennie to u mnie idzie zawsze a ekspres kręci już 9 dzień chyba. A jak dostałem w zestawie z filtrem pasek do sprawdzania twardości to zamknął skalę :beczka:
U mnie też po 8-12 kaw dziennie
 
Czyli Bastian ma kiepski ekspres pod tym względem albo coś namieszał

Mam w sumie prośbę.

Byłbyś w stanie, bo pewnie masz ta opcję u siebie w ekspresie włączyć zeby nalalo do kubka samą gorącą wodę i potem zrobić test twardości wody ?
Mowiles ze u Ciebie woda jest z kranu bardzo twarda, oraz ze instalujesz filtr w ekspresie (ja tego nie robie i uzywam tylko ten z dzbanka dafi przelewajac wode do ekspresu).
I jakby u Ciebie test twardości wskazał że ta woda nadal jest bardzo twarda mimo zainstalowanego filtra to bym to odkamienianie pie**** i pomijał i robił je z raz na 2 miesiace.
 
Mam w sumie prośbę.

Byłbyś w stanie, bo pewnie masz ta opcję u siebie w ekspresie włączyć zeby nalalo do kubka samą gorącą wodę i potem zrobić test twardości wody ?
Mowiles ze u Ciebie woda jest z kranu bardzo twarda, oraz ze instalujesz filtr w ekspresie (ja tego nie robie i uzywam tylko ten z dzbanka dafi przelewajac wode do ekspresu).
I jakby u Ciebie test twardości wskazał że ta woda nadal jest bardzo twarda mimo zainstalowanego filtra to bym to odkamienianie pie**** i pomijał i robił je z raz na 2 miesiace.
Nie mam testerów.
I tak pomijaj. Myślę, że raz na ok 1,5 miesiąca spokojnie wystarczy. Tak jak pisał @Shajs ekspres tej wody nie bada tylko ma zaprogramowaną ilość cykli. Pierdol to.
Poza tym w Sanoku woda raczej jest dobrej jakości. Tereny górskie, zazwyczaj mają bardzo dobrą jakość wody.
 
Nie mam testerów.
I tak pomijaj. Myślę, że raz na ok 1,5 miesiąca spokojnie wystarczy. Tak jak pisał @Shajs ekspres tej wody nie bada tylko ma zaprogramowaną ilość cykli. Pierdol to.
Poza tym w Sanoku woda raczej jest dobrej jakości. Tereny górskie, zazwyczaj mają bardzo dobrą jakość wody.

uwazasz ze to wina niezainstalowanego filtra czy siemens jest jakoś inaczej zaprogramowany po prostu ze sie rzadziej te komunikaty wyswietlaja ?
 
Pożałowałeś cebulaku 30 zł za filtr to teraz nie płacz.

Pierwszy dostałem w gratisie, ale nie instalowałem, bo się boję że znów pojawi się awaria i nie zrobię już ani jednej kawy bez oddania go do naprawy.
Naprawa wtedy trwala krótko, bo 1-2 dni i odeslali, no ale... niesmak pozostal.
A Siemensa nie wybrałem tylko ze względu na młynek ceramiczny :D
 
uwazasz ze to wina niezainstalowanego filtra czy siemens jest jakoś inaczej zaprogramowany po prostu ze sie rzadziej te komunikaty wyswietlaja ?
Shajs ma Delonghi a pisał, że spokojnie 1,5 miesiąca leci bez komunikatu. Zmień może w ustawieniach twardość wody na niska i zobacz. Nie ma sensu odkamieniac ekspresu co 2 tygodnie.
 
Pierwszy dostałem w gratisie, ale nie instalowałem, bo się boję że znów pojawi się awaria i nie zrobię już ani jednej kawy bez oddania go do naprawy.
Naprawa wtedy trwala krótko, bo 1-2 dni i odeslali, no ale... niesmak pozostal.
A Siemensa nie wybrałem tylko ze względu na młynek ceramiczny :D

Instalowanie filtra w ekspresie cię przerosło, a teraz płaczesz że każe ci odkamieniać co 15 kaw?

:mjsmile:
 
Last edited:
Widzę że dyskutujecie o wodzie, więc się wypowiem.

Całe życie pije wodę z kranu bez żadnych kurwa filtrów Dafi i nie szczam kamieniami ani nie mam ich na zębach, mam bardzo dobrą wodę prosto z rury, pozdrawiam.
 
Ten temat za sprawą Bastka jest lepszy niż kabaret Paranienormalni. Bastek bije na głowę ich Mariolkę. Zawsze tu wchodzę dla poprawy humoru i jeszcze nigdy nie poczułem się zawiedziony. On naprawdę tak ma, czy udaje, znaczy trolluje?
 
Back
Top