De Longhi - jaki model ekspresu do kawy wybrać ?

poki co ma ciagle inne zdanie niz ja :eddieconspiracy:

ale i tak jest fajnie

gosc zabrania uzywac miekkiej wody, mowi ze twarda, przelana przez jakies Dafi/Britta jest najlepsza @respect
A jak ktoś ma miękką to co ma kurwa zrobić? Przestać pić kawę bo Jurek z jutuba zabronił? Teraz w co drugiej chacie założony zmiękczacz wody.
A czuc chociaż roznice miedzy zwyklymi sklepowymi?
Smak, zapach i aromat?

Koledze z pracy powiedzialem o tej kawie i wczoraj mowil ze znalazl ja w kauflandzie i kupil po podobnej cenie jak na allegeo, jeszcze nie otwieral, sadzisz ze ta sama kawa kupiona w kauflandzie bedzie rownie świeża?
Jak już sprzedają w Kauflandzie to pewnie chujnia całkowita. Była po prostu ok, nic nadzwyczajnego.
 
jak ktoś ma miękką to co ma kurwa zrobić? Przestać pić kawę bo Jurek z jutuba zabronił? Teraz w co drugiej chacie założony zmiękczacz wody.

Z ciekawości sprawdziłem o co chodzi i dlaczego miękka niewskazana. Smak i wyrazistość kawy po pierwsze i najważniejsze. Oprócz tego na stronie producenta uzdatniaczów czy uzdatniaczy? wody takie informacje:

Screenshot_2023-11-30-22-13-25-097-edit_com.android.chrome.jpgScreenshot_2023-11-30-22-13-52-492-edit_com.android.chrome.jpg
 
Z ciekawości sprawdziłem o co chodzi i dlaczego miękka niewskazana. Smak i wyrazistość kawy po pierwsze i najważniejsze. Oprócz tego na stronie producenta uzdatniaczów czy uzdatniaczy? wody takie informacje:

View attachment 85374View attachment 85375
No tak, ale tak jak pisałem, teraz zainstalowany zmiękczacz wody jest na porządku dziennym. Ta woda smakuje inaczej, jest słodka ale ja nie odczułem żeby kawa od niej była jakaś chujowa. Może jakbyś miał zrobione dwie kawy jednocześnie ze zwykłej wody i tej zmiękczonej to byś wyczuł jakąś różnicę, ale jak jeżdżę do brata to kawa u niego normalnie mi smakuje. To są raczej już takie kurwa farmazony dla ultra „pojebów” kawowych.

A te kwestie wpływu takiej wody na sam ekspres to już inny temat. Tylko co w takiej sytuacji zrobić? Kawę z żywca zdroju? :lol:
 
Last edited:
No tak, ale tak jak pisałem, teraz zainstalowany zmiękczacz wody jest na porządku dziennym. Ta woda smakuje inaczej, jest słodka ale ja nie odczułem żeby kawa od niej była jakaś chujowa. Może jakbyś miał zrobione dwie kawy jednocześnie ze zwykłej wody i tej zmiękczonej to byś wyczuł jakąś różnicę, ale jak jeżdżę do brata to kawa u niego normalnie mi smakuje. To są raczej już takie kurwa farmazony dla ultra „pojebów” kawowych.

A te kwestie wpływu takiej wody na sam ekspres to już inny temat. Tylko co w takiej sytuacji zrobić? Kawę z żywca zdroju? :lol:
Herbatę z miękkiej wody z miejsca wyczuję, bo nie smakuje jak herbata, nie jest "rześka". Kawy nie piję, więc nie powiem.

Ale ja mam smak mocno rozwinięty, piwo z puszki wyczuwam za każdym razem, co pokazuje że jeden wyczuje takie detale, a drugi powie że to ściema.
 
Od pewnego czasu jak chce mleczna kawe to nalewam do szklanki najpierw mleka z lodowki odmierzajac 50ml na wadze kuchennej a na ekspresie klikam pozycję "kawa"
Dodaje do tego 1 lyzeczke cukru.

Takim sposobem mniej roboty i nie mecze fizycznie tak ekspresu ;p

Wiem... ale taki sposob tez jest fajny, a i napoj mleczny niczego sobie.
(bo we Wloszech kawy z mlekiem nie mozna nazywac kawa a jedynie napojem mlecznym he he)
 
Od pewnego czasu jak chce mleczna kawe to nalewam do szklanki najpierw mleka z lodowki odmierzajac 50ml na wadze kuchennej a na ekspresie klikam pozycję "kawa"
Dodaje do tego 1 lyzeczke cukru.

Takim sposobem mniej roboty i nie mecze fizycznie tak ekspresu ;p

Wiem... ale taki sposob tez jest fajny, a i napoj mleczny niczego sobie.
(bo we Wloszech kawy z mlekiem nie mozna nazywac kawa a jedynie napojem mlecznym he he)

Wiesz co?
Jeszcze prościej by było jakbyś zalewał Prime wrzątkiem.
 
Ten trolling jest metr poniżej mułu w wstawie w którym za PRL-u topili krowy.

Wagę jebany kuchenna wyciąga i odmierza 50 ml żeby mniej roboty było, chłopie weź kurwa poczytaj jakąś książkę, wziął ekspres żeby mu wyliczać proporcje, i wy się łapiecie na to, to już zaczyna być irytujace, gość pisze takie wysrywy by jego gownotemat nie zniknął na 3 stronie.
 
widze odkad kupiles ekspres non stop mi tu smaka na mleczne napoje robisz, kiedy ja konsekwentnie chcialem ich zaprzestać :płacz:
To po co kupiłeś ekspres? zalewaj prime wrzątkiem z czajnika jak ktoś wyżej wspomniał
:kis:
 
Ta karafka mnie wkurza - bo jak zostaje mleko a nastepna mleczna mi sie zachce za tydzien to co potem z tym robic
No widzisz. Za te Twoje 2800 byś kupił Siemensa Èq.6 serii 700 chyba i byś miał problem z głowy :antonio:
 
@Baasteek przecież Ty do tej pory używałeś taki sam ekspres. I poszedłeś do sklepu, kupiłeś drugi taki sam i cały czas narzekasz, co się zmieniło? :lol:
 
Takim sposobem mniej roboty i nie mecze fizycznie tak ekspresu ;p

A co, po ostatniej kawie powiedział że się zmęczył?

To po kiego wała brałeś ten ekspres,
żeby się na niego patrzeć?

Najlepiej to w ogóle nie rób w nim kawy, włącz go raz na jakiś czas żeby się tylko przepłukał i przetrzyj szmatką.

:tiphatb:
 
Back
Top