By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Tu akurat kolega chyba żartował,ale moim zdaniem psychologia potrafi zryć beret,ponieważ są w niej wąskie ramy szufladkujące ludzi,a zazwyczaj nie jest to takie proste,bo nie jesteśmy czarno-biali.
Obejrzałem pare jej filmików, przeczytałem twittera. Na twitterze pustą laską, na YouTube chyba bardziej przygotowuje.
Z psychologia jest tak jak ze statystyką. Jest nawet jakaś strona wyśmiewająca pseudostatystki typu: im częściej Nicolas Cage gra w filmach tym więcej ludzi topi się w basenach w USA :korwinlaugh:

Panowie, mam problem z niezapłaconymi fakturami przez klientów, co z tym fantem zrobić?
To nie małe kwoty, porozsyłałem już wezwania do zapłaty. Coś można jeszcze z tym zrobić nie licząc sądu?
Zawsze warto najpierw próbować się dogadać np. jakaś płatność w ratach, bo sprawiedliwość sprawiedliwością, ale klimat w Polsce jest jaki jest...
Jak marchewka nie zadziała to kij -iść do prawnika, niektórzy są posrani jak widzą pismo z napisem kancelaria.
Niestety jak ktoś jest cwaniakiem to musi bać nawet firmy windykacyjnej chociaż one zajmują się czesto skupowaniem frajerskich długów a nie poważnymi sprawami np. mandat za jazdę bez biletu sprzed 14 lat itp....
 
jebać maczetami, zamieniłem na 5 lat na stały procent, mogą się pierdolić tymczasowo
Ja stwierdziłem że nie zmieniam.

Banki już marże obniżają. Poczekam pół roku aż będę miał dużą różnice w stosunku do obecnej marży I zmienię bank.
Długofalowo większy zysk, ale każdy ma inną sytuację.
 
Ja stwierdziłem że nie zmieniam.

Banki już marże obniżają. Poczekam pół roku aż będę miał dużą różnice w stosunku do obecnej marży I zmienię bank.
Długofalowo większy zysk, ale każdy ma inną sytuację.
czuję się spokojniejszy, obniżą to obniżą kit z tym nie będę płakać. Portfel mnie bardziej nie zaboli ale przynajmniej wiem że jak coś odpierdolą w najbliższych miesiącach to nie pójdę pod most
 
czuję się spokojniejszy, obniżą to obniżą kit z tym nie będę płakać. Portfel mnie bardziej nie zaboli ale przynajmniej wiem że jak coś odpierdolą w najbliższych miesiącach to nie pójdę pod most
W każdej chwili możesz zmienić bank.
Kwestia tylko momentu i wyboru najkorzystniejszej oferty.
 
Polecam się pobawić zakredytowanym https://www.hiponet.pl/kalkulator/harmonogram-oszczednosci .
Fajnie otwiera oczy, jeśli wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy z oszczędności za wczesniejsza spłatę.

Przykładowo u mnie jak nadpłacę 100000 to zyskuje 375000 na odsetkach i skracam kredyt o 16 lat,
jak nadpłacę tylko 10000 to jestem do przodu 85000 i skracam kredyt o 5 lat. Oczywiście nie uwzględniając kolejnych podwyżej stóp procentowych.
Dlatego zmierzam do jak najszybszego pozbycia się tego balastu, bo czezko o inwestycję dającą lepszy zwrot.
 
Polecam się pobawić zakredytowanym https://www.hiponet.pl/kalkulator/harmonogram-oszczednosci .
Fajnie otwiera oczy, jeśli wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy z oszczędności za wczesniejsza spłatę.

Przykładowo u mnie jak nadpłacę 100000 to zyskuje 375000 na odsetkach i skracam kredyt o 16 lat,
jak nadpłacę tylko 10000 to jestem do przodu 85000 i skracam kredyt o 5 lat. Oczywiście nie uwzględniając kolejnych podwyżej stóp procentowych.
Dlatego zmierzam do jak najszybszego pozbycia się tego balastu, bo czezko o inwestycję dającą lepszy zwrot.
Tylko to nie uwzględnia spadku wartości pieniądza i inflacyjnego pomniejszania wagi kredytu
 
Polecam się pobawić zakredytowanym https://www.hiponet.pl/kalkulator/harmonogram-oszczednosci .
Fajnie otwiera oczy, jeśli wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy z oszczędności za wczesniejsza spłatę.

Przykładowo u mnie jak nadpłacę 100000 to zyskuje 375000 na odsetkach i skracam kredyt o 16 lat,
jak nadpłacę tylko 10000 to jestem do przodu 85000 i skracam kredyt o 5 lat. Oczywiście nie uwzględniając kolejnych podwyżej stóp procentowych.
Dlatego zmierzam do jak najszybszego pozbycia się tego balastu, bo czezko o inwestycję dającą lepszy zwrot.
Ja to samo mam w planie.

Głupie nadpłacanie po 1000 zł miesięcznie daje całościowo kolosalne zyski.
Do tego zmniejszasz pojedynczą ratę co też dobrze na psyche działa, bo glapa ma :gdzie:
 
Polecam się pobawić zakredytowanym https://www.hiponet.pl/kalkulator/harmonogram-oszczednosci .
Fajnie otwiera oczy, jeśli wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy z oszczędności za wczesniejsza spłatę.

Przykładowo u mnie jak nadpłacę 100000 to zyskuje 375000 na odsetkach i skracam kredyt o 16 lat,
jak nadpłacę tylko 10000 to jestem do przodu 85000 i skracam kredyt o 5 lat. Oczywiście nie uwzględniając kolejnych podwyżej stóp procentowych.
Dlatego zmierzam do jak najszybszego pozbycia się tego balastu, bo czezko o inwestycję dającą lepszy zwrot.
samo nadpłacanie 100 zł miesięcznie czy nawet 50 zł to kilka tysięcy zł zaoszczędzone na odsetkach, a to piechotą nie chodzi, nawet przy inflacji, a przecież no drugiej Turcji nie będziemy mieli -chyba :korwinlaugh:
Jeszcze jest ciekawy kalkulator kredytowy na stronie UOKiK
 
Ja to samo mam w planie.

Głupie nadpłacanie po 1000 zł miesięcznie daje całościowo kolosalne zyski.
Do tego zmniejszasz pojedynczą ratę co też dobrze na psyche działa, bo glapa ma :gdzie:
Zdecydowanie bardziej opłaca się skracać czas kredytu, niż zmniejszać ratę. Różnica jest znaczna.
 
Zdecydowanie bardziej opłaca się skracać czas kredytu, niż zmniejszać ratę. Różnica jest znaczna.
Tak tak, ale patrzę też na aspekt psychologiczny.
Mniejsze kwoty na obniżenie rat, a większa nadpłata pójdzie na skrócenie okresu.
 
Akurat historia lubi sie powtarzac i ma ku temu powody, niech jeszcze jakis zamet zasieja w mediach to zobaczycie co sie bedzie dzialo :beczka:
No nie wiem. Analiza techniczna indeksu giełdowego nijak ma się do rzeczywistości. Co było powodem tego krachu?
 
mają rozmach, ponad 400 m2 w Złota44, jak sobie wyobrażę ten kurz i walkę z nim :brainoverload:
Napewno Zaorski będzie tam całe dnie z odkurzaczem popierdalał.
A ten Cezary to ładnie odklejony. Swoją drogą kiedyś podawał, że jest licencjonowanym doradcą, licencjonowanym przez kogo bo na liście KNFu go nie ma.
 
Napewno Zaorski będzie tam całe dnie z odkurzaczem popierdalał.
A ten Cezary to ładnie odklejony. Swoją drogą kiedyś podawał, że jest licencjonowanym doradcą, licencjonowanym przez kogo bo na liście KNFu go nie ma.
To tak jak z trenerem personalnym.

Dobra reklama, dobra gadka i nikt Cie o papier nawet nie zapyta.
Z tym że "dobra gadka" i Graf to mi nie pasuje, bo on w kółko mieli wyuczone regułki od amerykańskich kołczów.

@Bezimienny Zaorski teraz żeby być mistrzem w trolowaniu. powinien udostępnić to mieszkanie na jakiś czas jakiemuś żulowi, żeby podkurwić lokatorów.
:antonio:
 
To tak jak z trenerem personalnym.

Dobra reklama, dobra gadka i nikt Cie o papier nawet nie zapyta.
Z tym że "dobra gadka" i Graf to mi nie pasuje, bo on w kółko mieli wyuczone regułki od amerykańskich kołczów.

@Bezimienny Zaorski teraz żeby być mistrzem w trolowaniu. powinien udostępnić to mieszkanie na jakiś czas jakiemuś żulowi, żeby podkurwić lokatorów.
:antonio:
Eksperyment społeczny: milion PLN i apartament na start dla Bastka i rok na rozkręcenie biznesu lub inwestycje.

Ale by się kurwa zdziwił jakby po miesiącu @Baasteek przejebał cały hajs na carlo rossi i żarcie w kuchni marche, a cały apartament byłby w bobkach krolika.

I wszystko transmitowane na yt :antonio:
 
Eksperyment społeczny: milion PLN i apartament na start dla Bastka i rok na rozkręcenie biznesu lub inwestycje.

Ale by się kurwa zdziwił jakby po miesiącu @Baasteek przejebał cały hajs na carlo rossi i żarcie w kuchni marche, a cały apartament byłby w bobkach krolika.

I wszystko transmitowane na yt :antonio:
Może mi ktoś wytłumaczyć kim jest ten Bastek i dlaczego mnóstwo ludzi robi sobie z niego jaja?

BTW w tej Złota44 niezła patola mieszka :iamdone:
 
No Stanowski odleciał. Midel w poniedziałek w Hejtparku: dźwignia, zawsze będzie się opłacać, stopy procentowe nie mają znaczenia :muttley:

Napewno Zaorski będzie tam całe dnie z odkurzaczem popierdalał.
A ten Cezary to ładnie odklejony. Swoją drogą kiedyś podawał, że jest licencjonowanym doradcą, licencjonowanym przez kogo bo na liście KNFu go nie ma.
Jasne, tylko ja bym np. nie wytrzymał jakby przez dłuższy czas mi ktoś obcy chodził po mieszkaniu, nawet sprzątając.
BTW mój znajomy pracował jako pośrednik nieruchomości premium, też przy mieszkaniach ze Złota44. Opowiadał ilu dziwnych ludzi tam spotkał od bananów z tekstami ,,lokator chce zapłacić za pół roku z góry (20 tys. x 6) w zamian za 4 tys. zł zniżki ,,stać mnie, nie potrzebuje zastrzyku kasy, odrzucaj go" (do czasu jak lokatorzy się częściej zmieniają), aż po ludzi, którzy dla szpanu kupili tam mieszkania a później kłopoty finansowe.
Oczywiście mieszkań +1,5 mln zł nie sprzeda się szybko, a z wynajmu mniejsza stopa zwroty niż za małą kawalerkę, bo mnóstwa osób nie stać na płacenie 20 tys. zł co miesiąc.
Co ciekawe w Nowym Jorku często mieszkania premium +40 mln $ stoją puste mimo, że zostały sprzedane. Nikt nie wynajmuje tak drogich mieszkań, tylko lokata kapitału, mimo płacenia co roku podatku od mieszkania.
 
Back
Top