Grodziskie Apa w bierdronce nadaje to się do czegoś? Ostatnio próbowałem dwa piwka z Pinty i w porównaniu z żapą niezły sztos.
oczywiście, że tak. Polecam, podobnie jak kwasy na te upały. Na przykład ten...

f15a9aa7f8364.jpg


Maryensztadt Sourtime Agrest
 
@marcinos

a to info na etykiecie whisky ile ma lat to np. na moim jacku danielsu badz jim beam bourbonie nie ma nic

to znaczy ze maja przynajmniej 4-5 lat ?

bo np. na Grantsie na ulotce po polsku napisane ze stalo 3 dni w beczce
ale juz na takim Black Labelu to jest WYRAZNIE widoczne ze ma 12 lat i producent sie tym chwali na odleglosc i slusznie ;)
 
@Baasteek nie wiem ile stoja i czy wogole stoja takie whisky jak ty mowisz, na etykietach whisky w wiekszosci masz podane od 12y, chociaz zloty walker teoretycznie 18y nie mial ostatnio podanego, ze jest 18y. Na rumach masz podane duzo mniejsze liczby jak kilka lat.
 
@marcinos

a to info na etykiecie whisky ile ma lat to np. na moim jacku danielsu badz jim beam bourbonie nie ma nic

to znaczy ze maja przynajmniej 4-5 lat ?

bo np. na Grantsie na ulotce po polsku napisane ze stalo 3 dni w beczce
ale juz na takim Black Labelu to jest WYRAZNIE widoczne ze ma 12 lat i producent sie tym chwali na odleglosc i slusznie ;)

Jeśli chodzi o whiskey to ilość lat odpowiada ile leżakowała. O ile w Single Maltach wiadomo z tego prawie wszystko, natomiast w blendach ta data odpowiada dacie leżakowania najmłodszego składnika, inne mogą być starsze.
 
Whisky

Prosze Panstwa oto lista 12-letnich whiskaczy i jednego 15-sto, ktore sa dostepne u mnie w kauflandzie.

Zwracam sie abyscie wskazali te ktore sprobowac jako pierwsze, bo na pewno chce sprobowac kazdego, a jutro bedzie pierwsze z nich, a wlasciwie kolejne, bo Black Labela mam już za soba.

Chcialbym zaczac od tych lagodnych, a konczac na najostrzejszych.
@marcinos @respect @Orest

° Kaufland 12yo
Aberfeldy --- 0.7 --- 159zl (w opak.)
Ballantines Gol. --- 0.7 --- 99zl
Black Label --- 0.7 --- 95zl
Chivas Regal --- 0.7 --- 95zl
Glenlivet --- 0.7 --- 129zl (w opak.)
Singleton sin. Malt --- 0.7 --- 115zl

° Kaufland 15yo
Dimple de Luxe --- 0.7 --- 117zl (w opak.)

Byly jeszcze jakies za 100zl lecz nie podali lat :
Bulleit Rye i Bulleit Bourbon.
 
Whisky

Prosze Panstwa oto lista 12-letnich whiskaczy i jednego 15-sto, ktore sa dostepne u mnie w kauflandzie.

Zwracam sie abyscie wskazali te ktore sprobowac jako pierwsze, bo na pewno chce sprobowac kazdego, a jutro bedzie pierwsze z nich, a wlasciwie kolejne, bo Black Labela mam już za soba.

Chcialbym zaczac od tych lagodnych, a konczac na najostrzejszych.
@marcinos @respect @Orest

° Kaufland 12yo
Aberfeldy --- 0.7 --- 159zl (w opak.)
Ballantines Gol. --- 0.7 --- 99zl
Black Label --- 0.7 --- 95zl
Chivas Regal --- 0.7 --- 95zl
Glenlivet --- 0.7 --- 129zl (w opak.)
Singleton sin. Malt --- 0.7 --- 115zl

° Kaufland 15yo
Dimple de Luxe --- 0.7 --- 117zl (w opak.)

Byly jeszcze jakies za 100zl lecz nie podali lat :
Bulleit Rye i Bulleit Bourbon.
Bierz Red labela, szkoda przeplacac jak i tak zalejesz colą.
 
Whisky

Prosze Panstwa oto lista 12-letnich whiskaczy i jednego 15-sto, ktore sa dostepne u mnie w kauflandzie.

Zwracam sie abyscie wskazali te ktore sprobowac jako pierwsze, bo na pewno chce sprobowac kazdego, a jutro bedzie pierwsze z nich, a wlasciwie kolejne, bo Black Labela mam już za soba.

Chcialbym zaczac od tych lagodnych, a konczac na najostrzejszych.
@marcinos @respect @Orest

° Kaufland 12yo
Aberfeldy --- 0.7 --- 159zl (w opak.)
Ballantines Gol. --- 0.7 --- 99zl
Black Label --- 0.7 --- 95zl
Chivas Regal --- 0.7 --- 95zl
Glenlivet --- 0.7 --- 129zl (w opak.)
Singleton sin. Malt --- 0.7 --- 115zl

° Kaufland 15yo
Dimple de Luxe --- 0.7 --- 117zl (w opak.)

Byly jeszcze jakies za 100zl lecz nie podali lat :
Bulleit Rye i Bulleit Bourbon.
co to za syf?
 
Whisky

Prosze Panstwa oto lista 12-letnich whiskaczy i jednego 15-sto, ktore sa dostepne u mnie w kauflandzie.

Zwracam sie abyscie wskazali te ktore sprobowac jako pierwsze, bo na pewno chce sprobowac kazdego, a jutro bedzie pierwsze z nich, a wlasciwie kolejne, bo Black Labela mam już za soba.

Chcialbym zaczac od tych lagodnych, a konczac na najostrzejszych.
@marcinos @respect @Orest

° Kaufland 12yo
Aberfeldy --- 0.7 --- 159zl (w opak.)
Ballantines Gol. --- 0.7 --- 99zl
Black Label --- 0.7 --- 95zl
Chivas Regal --- 0.7 --- 95zl
Glenlivet --- 0.7 --- 129zl (w opak.)
Singleton sin. Malt --- 0.7 --- 115zl

° Kaufland 15yo
Dimple de Luxe --- 0.7 --- 117zl (w opak.)

Byly jeszcze jakies za 100zl lecz nie podali lat :
Bulleit Rye i Bulleit Bourbon.
Sebix jeżeli tak bardzo chcesz to kup sobie Chivasa. Jest naprawde bardzo dobry za swoją cenę. Ja na Twoim miejscu nic droższego bym nie kupował. Jeżeli nie będziesz czuł wyraźnej różnicy pomiędzy nim a resztą wypitych przez Ciebie trunków to nie przepłacaj i kupuj sobie jakieś zwyklaki za 60-70zł. O, mam pomysł! Ty lubisz słodkie. Idź do Lidla albo do żabki bo tam bardzo często jest promocja na Tullamore Dew. Myślę, że idealnie Ci przypasuje. W Kauflandzie powinieneś też znaleźć bardzo przyzwoitego Jamesona w podobnych pieniądzach za 0,7l.
 
Sebix jeżeli tak bardzo chcesz to kup sobie Chivasa. Jest naprawde bardzo dobry za swoją cenę. Ja na Twoim miejscu nic droższego bym nie kupował. Jeżeli nie będziesz czuł wyraźnej różnicy pomiędzy nim a resztą wypitych przez Ciebie trunków to nie przepłacaj i kupuj sobie jakieś zwyklaki za 60-70zł. O, mam pomysł! Ty lubisz słodkie. Idź do Lidla albo do żabki bo tam bardzo często jest promocja na Tullamore Dew. Myślę, że idealnie Ci przypasuje. W Kauflandzie powinieneś też znaleźć bardzo przyzwoitego Jamesona w podobnych pieniądzach za 0,7l.

Przy black labelu odczulem wyrazna roznice i to on wlasnie przekonal mnie do 12-letnich whiskaczy.
 
@Baasteek bulleit buorbon jak lubisz burbony jest ciekawy, ma 45% ja nie jestem fanem burbonow, ale nawet mi smakowal. Za @respect kup chivasa albo jamesona, ktory jest tez bardzo smaczny, a jak nie to zwykly ballantines tez jest delikatny, bylem nie red label, dla mnie najgorsza whisky:) glenlivet chyba moja ulubiona whisky, ale na razie pocwicz kubki smakowe na czyms tanszym;) singleton za to dobry na prezent, ciekawa butelka i nieodkrecana, tylko z korkiem jak wino, tez spoko whisky.
 
@Baasteek bulleit buorbon jak lubisz burbony jest ciekawy, ma 45% ja nie jestem fanem burbonow, ale nawet mi smakowal. Za @respect kup chivasa albo jamesona, ktory jest tez bardzo smaczny, a jak nie to zwykly ballantines tez jest delikatny, bylem nie red label, dla mnie najgorsza whisky:) glenlivet chyba moja ulubiona whisky, ale na razie pocwicz kubki smakowe na czyms tanszym;) singleton za to dobry na prezent, ciekawa butelka i nieodkrecana, tylko z korkiem jak wino, tez spoko whisky.
Z bourbonu również ciekawy z cytrusowym finiszem Wild Turkey.
 
Whisky

Prosze Panstwa oto lista 12-letnich whiskaczy i jednego 15-sto, ktore sa dostepne u mnie w kauflandzie.

Zwracam sie abyscie wskazali te ktore sprobowac jako pierwsze, bo na pewno chce sprobowac kazdego, a jutro bedzie pierwsze z nich, a wlasciwie kolejne, bo Black Labela mam już za soba.

Chcialbym zaczac od tych lagodnych, a konczac na najostrzejszych.
@marcinos @respect @Orest

° Kaufland 12yo
Aberfeldy --- 0.7 --- 159zl (w opak.)
Ballantines Gol. --- 0.7 --- 99zl
Black Label --- 0.7 --- 95zl
Chivas Regal --- 0.7 --- 95zl
Glenlivet --- 0.7 --- 129zl (w opak.)
Singleton sin. Malt --- 0.7 --- 115zl

° Kaufland 15yo
Dimple de Luxe --- 0.7 --- 117zl (w opak.)

Byly jeszcze jakies za 100zl lecz nie podali lat :
Bulleit Rye i Bulleit Bourbon.
Bier Chivasa!
Z łagodnych w smaku poszukaj irlandzkich whiskey np. Jameson, Bushmills.
 
@Baasteek bulleit buorbon jak lubisz burbony jest ciekawy, ma 45% ja nie jestem fanem burbonow, ale nawet mi smakowal. Za @respect kup chivasa albo jamesona, ktory jest tez bardzo smaczny, a jak nie to zwykly ballantines tez jest delikatny, bylem nie red label, dla mnie najgorsza whisky:) glenlivet chyba moja ulubiona whisky, ale na razie pocwicz kubki smakowe na czyms tanszym;) singleton za to dobry na prezent, ciekawa butelka i nieodkrecana, tylko z korkiem jak wino, tez spoko whisky.

Z tej mojej listy tylko singleton ma korek? Bo nie chcialbym takiej przypadkowo kupic, wole nakretke, z korkiem mialem rozne doswiadczenia jak jeszcze pilem wino.
 
Z tej mojej listy tylko singleton ma korek? Bo nie chcialbym takiej przypadkowo kupic, wole nakretke, z korkiem mialem rozne doswiadczenia jak jeszcze pilem wino.
nie znam tych kauflandow co oznaczyles, aberfeldy i dimple de luc, reszta razem z bulletami jest otwierana, w singletonie jest korek, ale nie taki typowy jak w winie, ciezko wytlumaczyc, ale normalnie sie zamyka butelke, gdzie w winach tych tanszych zaczeli robic korki z jakiejs gumy, gdzie nie chcialy wchodzic, pewnie o to ci chodzi.
 
@marcinos
nie moge znalezc zadnych info czy w tych butelkach jest zakretka czy korek, pomoglbys sie upewnic?

° Aberfeldy 12yo --- 0.7 --- 159zl (w opakowaniu)

° Glenlivet 12yo--- 0.7 --- 129zl (w opakowaniu)

° Dimple de Luxe 15yo --- 0.7 --- 117zl (w opakowaniu)
 
3 x korek

:facepalm::facepalm::facepalm:

Korek pewnie lepiej zabezpiecza whisky ale nakretka o wiele praktyczniejsza dla ludzi...

Po tym jak musialem raz wpychac korek do srodka, bo nie chcial wyjsc z Carlo Rossi to podziekuje, potem sie jakos tak niesmacznie pilo to wino, szczegolnie, ze dac ponad 100zl i miec niesmaczne wrazenia z korkiem jesli nie wyjdzie otwarcie.
 
:facepalm::facepalm::facepalm:

Korek pewnie lepiej zabezpiecza whisky ale nakretka o wiele praktyczniejsza dla ludzi...

Po tym jak musialem raz wpychac korek do srodka, bo nie chcial wyjsc z Carlo Rossi to podziekuje, potem sie jakos tak niesmacznie pilo to wino, szczegolnie, ze dac ponad 100zl i miec niesmaczne wrazenia z korkiem jesli nie wyjdzie otwarcie.
Kurwa Bastek nie załamuj mnie. Przyjadę do tego śmierdzącego Sanoka w końcu i Ci wykręcę ucho za takie głupoty. Idź do sklepu i przyjrzyj się jak ten korek wygląda i nie ośmieszaj się bo już czasami naprawde mi Ciebie żal.
 
Back
Top