IMG_20230129_194300.jpg
Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.
 
View attachment 55432Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.
jaka cena tego po prawej? :lizoremotmaly2:
 
View attachment 55432Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.
Jak to sie pije?

Swoja droga, co polecasz z rumow? Mi Kraken strasznie podszedl na zaglach, ale jak wzialem na imprezke to byl zdecydowanie za slodki (na dworze cialo jednak kalorie ssie jak dzikie, a nasiadowa przy stole w ciepelku to co innego).

Hej ha kolejkę nalej!
9ZsUCEZ.png
 
Last edited:
View attachment 55432Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.
Szanuję, mezcal top alkohol :antonio: Generalnie bardzo podoba mi się cała ta otoczka wokół obróbki agawy i produkcji tequilii/mezcalu, małe rodzinne plantacje, które wciąż funkcjonują i zaopatrują lokalną społeczność etc. To jest niesamowite, że człowiek potrafi odjebać %%% z tak różnych składników niezależnie od szerokości geograficznej.
Ja się przymierzam powoli do przygody z calvadosem. Brandy pijam bardzo okazyjnie, ale brandy z jabłek jeszcze nigdy nie degustowałem. Ktoś ma tu doświadczenie?
 
View attachment 55432Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.
 
Jak to sie pije?

Swoja droga, co polecasz z rumow? Mi Kraken strasznie podszedl na zaglach, ale jak wzialem na imprezke to byl zdecydowanie za slodki (na dworze cialo jednak kalorie ssie jak dzikie, a nasiadowa przy stole w ciepelku to co innego).
Kiedyś piłem Barbancourt 8 i był swietny
 
Jak to sie pije?

Swoja droga, co polecasz z rumow? Mi Kraken strasznie podszedl na zaglach, ale jak wzialem na imprezke to byl zdecydowanie za slodki (na dworze cialo jednak kalorie ssie jak dzikie, a nasiadowa przy stole w ciepelku to co innego).
Z tego co wiem , choc ekspertem nie jestem to otwierasz ryj I wlewasz do srodka. ;).

A tak serio to jesli dobry gatunek to po prostu samo, zagryzajac limonka jesli chcesz. Naprawde gladki I przyjemny alkohol. Ten real minero ma 50% ponad a wogole nie czujesz pieczenia , wykrecania itp, wrecz odwrotnie chce sie wiecej . A gorsze z drinkami. Generalnie to samo co tequila , choc ostatnio zrobilem z papryczka chilli I ta dymnosc lekka I ostrosc zrobily mega ciekawe polaczenie .



Co do rumow to jesli byl za slodki to pewnie trafiles na spiced. Fajne ale dla mnie juz troche jak drink. A co moge polecic hmmm to tez kwestia w jaka strone chcesz pojsc . Niestety nie ma u nas szalu pod wzgledem wyboru , nie uswiadczysz wogole rumow agricole ( czyli tych z soku z trzciny cukrowej , wszystkie tylko z melasy ) poprawka , zajrzalem na Dom whisky I maja troche. Spoko jest z tanich Clement , lepszy Ruhm JM. Tylko nie kupuj najtanszego bo to co u nas stoi za 80zl to na karaibach jest za 5-8€ I to taki tani mozgojeb. Biale do drinkow , ciemne shoty tak z grubsza. Ostatnio wyrwalem na promce matusalem grand reserva 15yo. Zacny polecam. Diktator tez dobry z lekkich I przyjemnyh. Zacapy sa spoko takie bardziej kwiatowe . Ron Christobal, wysmienite, pilem kiedys w pubie 3 rozne , kazdy pyszny ale najlepszy Santa Maria z beczki po tokaju . Mowa o takich do picia Bez niczego. Polecam co najwyzej zagrysc plasterkiem pomaranczy posypanej lekko cynamonem . A co do drinkow to kupuje cokolwiek taniego , byle z rejonow typu karaiby, antyle francuskie, Guyana fr, Filipiny. Dom whisky ma spoko oferte jak tak patrze teraz . Nie najtansza ale wybor duzy .
Szanuję, mezcal top alkohol :antonio: Generalnie bardzo podoba mi się cała ta otoczka wokół obróbki agawy i produkcji tequilii/mezcalu, małe rodzinne plantacje, które wciąż funkcjonują i zaopatrują lokalną społeczność etc. To jest niesamowite, że człowiek potrafi odjebać %%% z tak różnych składników niezależnie od szerokości geograficznej.
Ja się przymierzam powoli do przygody z calvadosem. Brandy pijam bardzo okazyjnie, ale brandy z jabłek jeszcze nigdy nie degustowałem. Ktoś ma tu doświadczenie?
Tu masz super dokument o tym jak powstaje mezcal , kto go robi I o obecnych problemach z nazwa.
Business insider film.
 
View attachment 55432Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.
Zaintrygowałeś mnie, nigdy nie piłem. Będę miał na uwadze od dziś.
 
View attachment 55432Ja ostatnio odkrywam zaczarowany swiat mezcali . I musze powiedziec ze to obecnie moj ulubiony alkohol. Tak jak od zawsze jestem beergeekiem plus kocham rumy tak kurka chyba nie ma nic ciekawszego , bardziej zlozonego I przyjemniejszego niz mezcal dla mnie obecnie. Choc mozliwe tez ze trafilem na mega dobre przyklady tego malo znanego u nas gatunku.

Zaintrygowałeś mnie, nigdy nie piłem. Będę miał na uwadze od dziś.

Od 16:45

 
Back
Top