IMG_20190917_231225.jpg

Ogólnie chyba najsłabszy produkt Komesa, niepotrzebnie dodane płatki, albo zbyt dużo słodu, piwo wyszło zbyt delikatne, bez klasycznej goryczy IPY. Raczej to słód, którym się jeszcze chwalą, bo piwo jest kurła słodkawe... :waldeklaugh: Ale co tam, będzie bania. :brainoverload:
 
O chuj, Nepomucen chciał zaszaleć, a stworzyli piwo smakujące, jakby do kadzi wpadła kostka toaletowa o zapachu lasu :suchykarol:


IMG_20190917_233705.jpg


Cóż. Eksperyment ciekawy, ale nieudany. Z tego typu piw polecam za to Koniec Świata od Pinty, jeśli kiedykolwiek traficie. :iamdone:
 
Zaś Kolo od Dwóch Braci spoko, dobrze skomponowany, mógłby mieć jeszcze więcej chmielu i alko, niemniej wjeżdża naprawdę dobrze. Nie ma lipy, są stejki :bleed:

IMG_20190917_234854.jpg
 
View attachment 18369
Ogólnie chyba najsłabszy produkt Komesa, niepotrzebnie dodane płatki, albo zbyt dużo słodu, piwo wyszło zbyt delikatne, bez klasycznej goryczy IPY. Raczej to słód, którym się jeszcze chwalą, bo piwo jest kurła słodkawe... :waldeklaugh: Ale co tam, będzie bania. :brainoverload:
Jakim slodem sie chwala? Slodkosc pochodzi raczej od temperatury zacierania a nie samego slodu. Poza tym im wiecej slodu tym wiecej %. Dali za malo chmielu a nie za duzo slodu.
 
Jakim slodem sie chwala? Slodkosc pochodzi raczej od temperatury zacierania a nie samego slodu.
No słodem się chwalą, chyba o ilość im chodzi,bo raczej nie o fakt, że to słód pszeniczny... :suchykarol:

Edyta - słodka IPA. Czaisz żart kutafonów? Co ja pytam, jakbyś nie czaił to byś nie warzył :putinlaugh:
 
Ja pierdole, wszystkie polecenia @Evo poszly się jebać i wszystkie degustacje @Baasteek również
:childcry:
Ja praktycznie niepijący - jak widać - kilka postów w dziale wino i w sumie to by było na tyle. Nikt już nie będzie mnie szufladkował jako forumowego pijaka. Nowe Cohones, nowy ja.
A tak w ogóle, to ten nowy "outfit" forum strasznie odrzuca, więc póki się to nie zmieni, to pewnie od święta człowiek coś napisze.
 
Ja praktycznie niepijący - jak widać - kilka postów w dziale wino i w sumie to by było na tyle. Nikt już nie będzie mnie szufladkował jako forumowego pijaka. Nowe Cohones, nowy ja.
A tak w ogóle, to ten nowy "outfit" forum strasznie odrzuca, więc póki się to nie zmieni, to pewnie od święta człowiek coś napisze.
Zgadzam się z końcówką, odechciewa się wchodzić.
 
  • Like
Reactions: Evo
Coś z aktualnej oferty Lidla warte polecenia?



Z tańszych to pił ktoś to i może się wypowiedzieć?:

@Evo @Baasteek @respect
 
Coś z aktualnej oferty Lidla warte polecenia?



Z tańszych to pił ktoś to i może się wypowiedzieć?:

@Evo @Baasteek @respect
Teraz jest też promocja na alkohole w MP.
Wrzucam Ci link do katalogu z cenami promocyjnymi:

Moim zdaniem tam ciekawsze rzeczy można wypatrzyć niż teraz na tym Lidlu, tylko pytanie do jakiej kwoty bo to też mogłoby być istotne.
Jakbyś się sprecyzował, to z tego linka może coś bym wypatrzył ciekawszego niż w tej winnicy.

Co do tego co wrzuciłeś, to tego Ben Brackena nie piłem, ale za takie pieniądze to w sumie nie kupisz żadnego innego torfowego single malta (może poza Glengarry Peated), więc można wziąć - ot po prostu jakiś młody dymny destylat, prawdopobnie da się wypić, jak ktoś lubi sączyć torfowe, to czemu nie.

Co do tej drugiej nie potrafię nic powiedzieć, nie piłem i nie znam, recenzji na WB też niewiele. Żytnia whisky, 12lat (żytnie smakują trochę inaczej, jak nie piłeś wcześniej), w sumie tania, więc za tyle można spróbować w ciemno.

Sprawdziłem co tam teraz mają w tej winnicy i szczerze mówiąc nic ciekawego. W dodatku tylko 10% rabatu na te pozycje z Lidl Plus, wiec szału nie ma. Jakby były promki po 25-30% to wtedy by coś wybrał. Teraz większość pozycji też nie jest drogo, ale żadnych okazji tu nie ma i w sumie też niewiele ciekawego.
 
Ale co konkretnie? Bo @defthomas trochę już upodobnił nową wersję do starej.
Jak klikam "odpowiedz" i np. chcę wrzucić jakiś spoiler, to nawet nie widzę na to opcji (dziś wpisywałem ręcznie :crazy:). Kiedy dodaję emotkę, te zasłaniają nagle cały ekran i nie widać tekstu. Sporo elementów dodatkowych jest w tych kropkach - ikony są nieintuicyjne - nie mam pojęcia co do czego. Opcja "zapisu tekstu" w rozwijalnym chociażby. Ogólnie gorzej też się wertuje newsy i czyta wiadomości - wszystko się to zlewa podczas czytania. Na starej wersji było zupełnie inaczej. Spadła zdecydowanie intuicyjność tych rozwiązań, trzeba więcej rzeczy przeklikać, korzysta się zwyczajnie niewygodnie. Na plus chyba tylko to, że już nie ładuje tak mozolnie tych twittów.

Przykład z głupimi emotkami poniżej.

Screenshot_2021-03-19-22-39-49-483_com.android.chrome.jpg
 
Przekreslone oko. Wyciagnalem to w bardziej widoczne miejsce na mobilnych.


To tez wyciagnalem.

Z reszta to niech walczy @defthomas @Cloud tez :) ja jeszcze w sprawach okoloserwerowych mocno siedze
Nikt nie pospiesza, wiadomo jaka sytuacja. Jak już się uporacie z tym co najistotniejsze, to pewnie będziemy męczyli o zmiany (sądzę, że nie tylko ja, hehe).
 
Coś z aktualnej oferty Lidla warte polecenia?



Z tańszych to pił ktoś to i może się wypowiedzieć?:

@Evo @Baasteek @respect

z aktualnej oferty lidla to po beczkach sherry irlandzki Redbreast 12 i szkocki Aberlour 12
 
@Chujcew
O radę bym prosił.
Kojarzysz producentów? Czego się spodziewać? Zastanawiam się nad tymi 6-cioma butelkami. Hit czy kit?

P.S. Temat o winach chyba zniknął.
 

Attachments

  • IMG_20210323_154615.jpg
    IMG_20210323_154615.jpg
    347.9 KB · Views: 7
  • IMG_20210323_154602.jpg
    IMG_20210323_154602.jpg
    239.3 KB · Views: 10
  • IMG_20210323_154547.jpg
    IMG_20210323_154547.jpg
    204.4 KB · Views: 6
  • IMG_20210323_154524.jpg
    IMG_20210323_154524.jpg
    245.1 KB · Views: 6
  • IMG_20210323_154500.jpg
    IMG_20210323_154500.jpg
    259 KB · Views: 5
  • IMG_20210323_154442.jpg
    IMG_20210323_154442.jpg
    286.6 KB · Views: 7
@Chujcew
O radę bym prosił.
Kojarzysz producentów? Czego się spodziewać? Zastanawiam się nad tymi 6-cioma butelkami. Hit czy kit?

P.S. Temat o winach chyba zniknął.
A szukasz na słodko czy na wytrawnie czy wszystko jedno? Producentów nie znam, Colheita wygląda zacnie, reszta to raczej wstępne sherry różnych typów - jak na moje warto spróbować, żeby ogarnąć różne typy sherry, ich produkcję i styl.
 
A szukasz na słodko czy na wytrawnie czy wszystko jedno? Producentów nie znam, Colheita wygląda zacnie, reszta to raczej wstępne sherry różnych typów - jak na moje warto spróbować, żeby ogarnąć różne typy sherry, ich produkcję i styl.
Celowo dobór pod "sherry", bo z tymi chciałbym się lepiej zapoznać. Słodkich zasadniczo niewiele pijam, aczkolwiek dwie butelki jakoś przełknę, po prostu tak ma być ;)
Na te akurat mam promocje aktualnie, dlatego pytam o te butelki. Tyle, że to żaden temat co mnie pali, więc jak nie warto lub wina będą po prostu słabe, to na siłę brać nie będę "bo promo". Z drugiej strony chciałbym właśnie spróbować testowo porównać różne butelki po sherry w jakichś akceptowalnych cenach (powiedzmy kilkadziesiąt PLN butelka).

W cenach promocyjnych wygląda to tak mniej więcej tak:
Colheita 85 PLN
Manzanilla i Madeira 40
Reszta po 35

Czyli 270 za 6 butelek.
 
Celowo dobór pod "sherry", bo z tymi chciałbym się lepiej zapoznać. Słodkich zasadniczo niewiele pijam, aczkolwiek dwie butelki jakoś przełknę, po prostu tak ma być ;)
Na te akurat mam promocje aktualnie, dlatego pytam o te butelki. Tyle, że to żaden temat co mnie pali, więc jak nie warto lub wina będą po prostu słabe, to na siłę brać nie będę "bo promo". Z drugiej strony chciałbym właśnie spróbować testowo porównać różne butelki po sherry w jakichś akceptowalnych cenach (powiedzmy kilkadziesiąt PLN butelka).

W cenach promocyjnych wygląda to tak mniej więcej tak:
Colheita 85 PLN
Manzanilla i Madeira 40
Reszta po 35

Czyli 270 za 6 butelek.
 
  • Like
Reactions: Evo
Celowo dobór pod "sherry", bo z tymi chciałbym się lepiej zapoznać. Słodkich zasadniczo niewiele pijam, aczkolwiek dwie butelki jakoś przełknę, po prostu tak ma być ;)
Na te akurat mam promocje aktualnie, dlatego pytam o te butelki. Tyle, że to żaden temat co mnie pali, więc jak nie warto lub wina będą po prostu słabe, to na siłę brać nie będę "bo promo". Z drugiej strony chciałbym właśnie spróbować testowo porównać różne butelki po sherry w jakichś akceptowalnych cenach (powiedzmy kilkadziesiąt PLN butelka).

W cenach promocyjnych wygląda to tak mniej więcej tak:
Colheita 85 PLN
Manzanilla i Madeira 40
Reszta po 35

Czyli 270 za 6 butelek.

6 buteleczek winka, no no, nie spierdol tego :awesome:
 
  • Like
Reactions: Evo
Celowo dobór pod "sherry", bo z tymi chciałbym się lepiej zapoznać. Słodkich zasadniczo niewiele pijam, aczkolwiek dwie butelki jakoś przełknę, po prostu tak ma być ;)
Na te akurat mam promocje aktualnie, dlatego pytam o te butelki. Tyle, że to żaden temat co mnie pali, więc jak nie warto lub wina będą po prostu słabe, to na siłę brać nie będę "bo promo". Z drugiej strony chciałbym właśnie spróbować testowo porównać różne butelki po sherry w jakichś akceptowalnych cenach (powiedzmy kilkadziesiąt PLN butelka).

W cenach promocyjnych wygląda to tak mniej więcej tak:
Colheita 85 PLN
Manzanilla i Madeira 40
Reszta po 35

Czyli 270 za 6 butelek.
Dla celów poglądowych w tej cenie na pewno warto przejść przez wszystkie typy sherry. Pedro Ximenez jest ultrasłodką sherry, reszta jest wytrawna. Tawny Port też fajnie słodki i głęboki, ja uwielbiam styl tawny, więc jeśli masz Colheitę (Single Vintage Tawny) za 85 ziko to bez zastanowienia. Jeśli się zdecydujesz i będziesz chciał szerszego wytłumaczenia o Sherry to się polecam, jest to dość skomplikowane :P

A co do tego czy wina będą słabe czy nie - nie każdy lubi smak sherry, jest dość specyficzny, więc może być tak, że po prostu nie smakują, nie wiem jakie masz obycie w próbowaniu sherry, ale chyba nikt nie lubi za pierwszym podejściem ;)
 
  • Like
Reactions: Evo
Dla celów poglądowych w tej cenie na pewno warto przejść przez wszystkie typy sherry. Pedro Ximenez jest ultrasłodką sherry, reszta jest wytrawna. Tawny Port też fajnie słodki i głęboki, ja uwielbiam styl tawny, więc jeśli masz Colheitę (Single Vintage Tawny) za 85 ziko to bez zastanowienia. Jeśli się zdecydujesz i będziesz chciał szerszego wytłumaczenia o Sherry to się polecam, jest to dość skomplikowane :P

A co do tego czy wina będą słabe czy nie - nie każdy lubi smak sherry, jest dość specyficzny, więc może być tak, że po prostu nie smakują, nie wiem jakie masz obycie w próbowaniu sherry, ale chyba nikt nie lubi za pierwszym podejściem ;)
Obycie z sherry mam raczej pod kątem whisky leżakujących w beczkach po nich, całkiem spore, pewnie z 200+ różnych butelek (a może i więcej, nigdy dokładnie nie liczyłem pod kątem tego w czym akurat leżakowane lub finiszowane).
Wina raczej celem wyrobienia sobie jakiejś opinii, może posmakują bardziej, może mniej, na pewno poszerzy horyzonty i da jakiś większy ogląd :)
Jakąś tam teorię też się czytało odnośnie produkcji takich, np.:

Tyle, że już w temacie tego jakie wina po sherry warto kupić w przystępnej cenie, to zupełnie nie moja bajka, piłem może kilka różnych w życiu - i tak jak jeśli chodzi o większość popularnych szczepów i win w przystępnych cenach zwykle radzę sobie na tyle, że rzadko trafię na coś paskudnego, tak tutaj zwyczajnie brakuje mi obycia.
 
Last edited:
Obycie z sherry mam raczej pod kątem whisky leżakujących w beczkach po nich, całkiem spore, pewnie z 200+ różnych butelek (a może i więcej, nigdy dokładnie nie liczyłem pod kątem tego w czym akurat leżakowane lub finiszowane).
Wina raczej celem wyrobienia sobie jakiejś opinii, może posmakują bardziej, może mniej, na pewno poszerzy horyzonty i da jakiś większy ogląd :)
Jakąś tam teorię też się czytało odnośnie produkcji takich, np.:

Tyle, że już w temacie tego jakie wina po sherry warto kupić w przystępnej cenie, to zupełnie nie moja bajka, piłem może kilka różnych w życiu - i tak jak jeśli chodzi o większość popularnych szczepów i win w przystępnych cenach zwykle radzę sobie na tyle, że rzadko trafię na coś paskudnego, tak tutaj zwyczajnie brakuje mi obycia.
Tym bardziej nie ma co przepłacać, jeśli chcesz spróbować co jest pięć z sherry. Nawet jeśli jakościowo nie będzie rewelacji to dostaniesz osąd mniej więcej jaka jest sherry każdego typu. Na pewno potrzebujesz oloroso i fino spróbować - to są dwa różne bieguny. Między nimi masz amontillado, które dojrzewa na oba sposoby (część czasu jak fino na florze, a część czasu z tlenem w beczce jak oloroso). Manzanilla jest jak fino, ale dojrzewa w Sanlucar de Barrameda, czyli dostaje więcej morskich naleciałości jak słoność + z klimatu grubszy flor przy dojrzewaniu - ciut delikatniejsza od fino. Jest jeszcze palo cortado to taka manzanilla z głębią i ciałem oloroso, bo naturalnie w maturacji straciła flor i dostaje trochę oksydacyjnego dojrzewania. Wspomniane Pedro Ximenez warto spróbować dla kontrastu, jak mocno słodkie i bogate może sherry być.
Ogólnie sherry to bardzo ciekawy temat i kwestia gustu czy się lubi czy nie, na pewno jest to dziwne wino :P ja lubię od czasu do czasu i chętnie łyknę każdy styl
 
  • Like
Reactions: Evo
Back
Top