U znajomego widziałem takie fajne kostki do whiskey których się używa zamiast lodu i nie psujesz sobie smaku wtedy. Najpierw je mrozisz w zamrażarce a potem chlup do łychy. Mi pasowało i sam planuje teraz takie kupić.
 
podobno whisky mozna pic z schlodzona woda, samo lub jeszcze z wieksza iloscia whisky. Reszta psuje smak. Ja uwielbiam samo wiec na szczescie nie mam problemow.
 
Come on, jak pijecie jakieś zajebiste whisky to jeszcze rozumiem, ale ja pijąc Granta albo Passporta z biedronki nie będę się snobował że to tak zajebiste że wszystko poza lodem psuje mi smak. Mieszam z colą i jest git. Wódkę też łoicie na szklanki twiedząc że tylko dziewczyny popijają?
 
przez ten temat co jakis czas kupuje sobie do sprobowania jakies nowe "wynalazkowe" piwo miodowe, ponizej krótka opinia:



5905689301170.jpg




jak dla mnie nic nadzwyczajnego, miód słabo czuć "przy koncu " łyka, niby słodkawe, ale mnie nie przekonuje



DSC00241.JPG




tak samo jak poprzednik, tez mnie nie zachwycil, cos tam przy koncu czuc, jednak od piwa miodowego wymagam, zeby ten smak byl bardziej wyrazisty i miodowy



0_20111010-212444-64820300.jpg




wygladowo piwo prezentowalo sie fajnie, metne, osad na dnie, liczylem, ze moge sie mile zaskoczyc. . . jednak pomylilem sie o 180 stopni- najgorsze piwo miodowe jakie pilem, kwasno-slodkie, ciezko o znalezienie w nim smaku miodu, smakuje jak jakas przeplukana butelka po miodzie napelniona piwem dosc niskiej jakosci







podsumowujac- najlepsze piwo miodowe jakie pilem do tej pory to: piwo na miodzie gryczanym



IMG_7796.JPG




wyrazny smak i bez problemowo mozna wyczuc w nim miod- jak ktos szuka browara o takim smaku to smialo moge polecic ;]
 
ziggy1234 tylko że jest różnica między wódką a whiskey hehe Co do Grantsa to mam go na półce i niedługo będę testował bo dochodzą do mnie sprzeczne opinie typu lipa / bardzo fajny Ale zgadzam się, każdy niech pije co i jak lubi :) Nie o taką polskę nasi rodzice walczyli żeby nam ktoś mówił teraz jak pić !



2.jpg
 
Heh jak mnie będzie stać na lepsze whiskacze to też się będę pił "on rocks". Ale póki co pijąc tanie whisky nie mam wyrzutów sumienia że je zmieszam. Tak jakby ktoś pił wódkę parkową i uważał że jakieś dodatki psują mu smak :)
 
Piwo na miodzie gryczanym jest przezajebiste. Nie lubie słodkich piw, ale to jest zupełnie inna bajka, bo pachnie miodem, smakuje miodowo, ale kompletnie nie mdli i wchodzi genialnie gładko: 5/5



Co do łiskaczy to w ten weekend podczas swoistego tour de pologne, piłem wiele gatunków tego trunku z USA i szczerze, to róznica pomiedzy kieliszkiem bourbona za 20zł i za 6zł jest znikoma - kompletnie nie opłaca się wydawać dużej kasy, bo jasny Jim Beam IMO nic nie traci do takich smakołyków jak Marker's Mark czy Evan Williams. Przesadne krecenie nosem w tym przypaku to snobizm i świetną whiskey można mieć już za te 32zł (0,5L Jim Beam White w Biedrze).



Szkocka whisky i irlandzka to mogą być zupełnie odrębne historie, ale najzwyczajniej w świecie, gorzej mi podchodzą...
 
Właśnie wlałem porterówke na spirytusie do butli. Dwutygodniowy countdown czas zacząć:-)
 
@Masutatsu Pan z tobą :D Ja piję piwo specjał Tomasza czyli na miodzie gryczanym ;) Wczoraj Corona Extra
 
Grand Imperial Porter zakupiony w kauflandzie za 4 zł dobre ciemne piwko z przyjemną goryczką, zawiera aż 8% alk jednakże w ogóle tego nie czuć, no ale ekstrakt znacznie wyższy bo 18,1%



grand_imperial_porter.jpg




:-)
 
Ciepły grand smakuje jak jakiś deser. Kawa wypasiona czy coś.







Nie polecam Brackiego Rauchen Bock=wędzony. Dla mnie za duże ekstremum smakowe.
 
Potwierdzam, piwo na miodzie gryczanym jest świetne, podchodzi mi o niebo lepiej niż inne miodowe browary. Szkoda tylko że w moim mieście cholernie ciężko jest je dostać, w ogóle to w jakich sklepach najłatwiej jest je kupić?



Zdarzyło mi się zobaczyć je w Alcie, ale to naprawdę rzadko.
 
http://www.sklep.piwaswiata.com/piwo-na-miodzie-gryczanym-p-298.html


Ja zamówiłem stąd, bo w sklepach w Świnoujściu próżno szukać...
 
W LeClercu i w sieci Piotr i Pawel, tez widywalem. Nie wiem czy od 20 maja w Lidlu nie bedzie.
 
Panowie niedługo będę w Polsce i muszę przyznać że ze smakiem śledze ten wątek hehe :) Oj będzie testowane w kraju ojczystym
 
Ja proponuje sprawdzic wam te piwko



brok.jpg




Od kiedy perła się zepsuła to głownie to pije i Lecha pils
 
Piłem, fajne dobre ciemne piwko ale musisz się pogodzić niestety ze słodyczą hehe Dla mnie jedno to maks
 
Ja lubię słodkie, wszelkiego rodzaju miodowe, wisnia, śliwka w piwie, warka strong, tyskie klasyczne.



Ale też podchodzą mi niefiltrowane :)



Sommersby tylko odpada, tfu...
 
No to na pewno ci posmakuje. Sommersby nie piłem ale z tego co czytałem o tym trunku to nie piwo jest :D



Przy okazji dla ludzi z trójmiasta, ktoś bywał już w tym miejscu ?



http://www.degustatornia.pl/index.php?id=glowna



Planuje się tam wybrać i widziałem na necie dużo dobrego na temat piwa które tam leją
 
Back
Top