Żartuję oczywiście, po prostu dla mnie to lipa nigdy nie pić wódki ani więcej niż 3 piwa. Ja tam czasem muszę odreagować :)
 
To skoro przy wódce jesteśmy: Jak przechowywać wódę? Może ktoś ogarnia temat bardziej. Mam kilkuletnie wódki, które sobie postawiłem na regale i które czekają na lepsza czasy. Codziennie padają na nie promienie słoneczne, a temperatura jest pokojowa. Czy nie grozi to niczemu jeśli za powiedzmy 10 lat chciałbym którąś z nich wypić? Czy nie wypaczy to smaku, procentów, czy nie wywietrzeje? Czy wóda zawsze będzie taka sama? Nawet po kilkunastu latach?
 
otworz jedna teraz i zobacz, skoro sa kilkuletnie, to za 10 lat beda i tak takie same. ale zeby kolekcjonowac woode :D
 
cimg8538-13c1566.jpg




Salon Tomka, pewne info
 
Absolut jest bardzo dobry i delikatny jak dla mnie. Tylko bola ubywające przez nią plny. Dlatego jak juz pijam wódkę to konczy sie na zoladkowej de luxe albo bialej zubrowce. Jak sa zimne wchodza jak zloto.
 
ja jakis czas temu otworzylem ballantines, ktory stal ponad 4 lata w barku, temp pokojowa, ale bez promieni slonecznych, smakowal normalnie ;]
 
jakis czas temu byla rozmowa o czarnym smirnoffie, dzis w auchanie obczailem:



SMB-BOX-BLACK_2-4.jpg




za 39 zl 0,7 + 2 kielony (moim zadaniem niezla okazja), zwlaszcza, ze sama 0,7 byla po niecale 45 zl



jak bede po degustacji to zdam relacje :D
 
nikt nic nie pisze, to se jebne 3go posta :-)



pije własnie:



perla-miodowa.png




niestety, ale piwo bez szału, miod ledwo czuc, dopiero bo zlapaniu lyka i chwili "posmakowania". . . cos jakby do wyplukanej butele po miodzie wlano piwo
 
Ja jakoś za miodowymi nie przepadam, za to ostatnio zasmakowało mi to (nie mogę nigdzie znaleść Cydrów, w niedziele będę w Bonarce to może tam na alkoholowym dostanę;)



Somersby_butelka.jpg
 
@up: ohyda. Robiłem dwa podejścia i za każdym razem po wypiciu było mi niedobrze. Smakuje jak bardzo mocno rozwodniony sok.
 
Mam podobne zdanie jak Arlovski. Nie podszedł mi wcale Somersby. Ja dziś mam jedną puszkę Okocimia mocnego. Dlaczego? Bo tylko to udało mi się dorwać w sklepie na szybko :)
 
Jakub, całkiem niedaleko Bonarki na Kobierzyńskiej 61 masz Sklep Maria. Jeden z najlepszych w Krakowie.
 
@zoom Smirnoff Black : kot jak dla mnie i poszedl wlasnie cynk do siostry niech mi z 5 sztuk kupi



Nie znam Sommersby ale jezeli chodzi o cydry to Rekorderlig i Koppaberg wycinaja konkurencje w pień.
 
A widzisz Masutatsu, że dopiero teraz zajrzałem w ten temat. Kupiłem w Bonarce jedyny jaki dostrzegłem niejaki eXcite Cider. Całkiem ok, choć niestety dawno nie piłęm Cydru jako takiego więc nie mam za bardzo porównania.


herrflick dzięki. Będę wiedział czego następnym razem szukać.
 
komes.jpg




Palone słody, kawa, smoła, 9%, te sprawy.



Przy okazji wykupiłem Lwówki Ratuszowe po 2,69, szkoda żeby się zmarnowały :)
 
Po wielodniowych poszukiwaniach, gdy już zwątpiłem w sklepy na Śląsku, odnalazłem ! W najmniej oczekiwanym miejscu przez przypadek po pracy znalazłem Totalnego Hipstera branży piwowarskiej !

img20130426224628.jpg




W moim prywatnym doznaniu, piwo jest poprostu zajebiste, wart jest zdecydowanie swojej ceny ( 5,19 PLN w Tesco Extra ). Świetny i bardzo intensywny smak miodu, do tego przy końcu lekka nuta przepalonej kawy. Ambrozja.

W porównaniu z Ciechanem Miodowym wypada bardzo dobrze. Ciechan jest trochę bardziej słodki, zaś wyrób Browaru Jabłonowo ma w sobie lekką nutke goryczy ale bez przesady. Naprawdę Polecam !
 
W czasie moich studiów na rynek weszło dębowe mocne. Piłem z kumplami ogromne ilości tego piwa -wtedy nr 1 w prywatnym rankingu. Dzisiaj kupiłem, z sentymentu i braku wyboru, i albo mi się gust zmienił, albo piwo się zjebało;(
 
Raczej odardzał bym zamawiania piwa w internecie, kiedyś przy okazji wydania limitowanego Portera Grudniowego przez Ciechana zdażyło się że paczki mimo sporej zawartości foli bąbelkowej ulegały zniszczeniu. W Tesco Extra ( 24 ) jak zwał tak zwał powinno być ja widziałem tam jeszcze Ciechana Marcowego którego nie miałem okazji pić, więc poczekam na dostawe i napewno go zakupię.
 
Potwierdzam opinię o piwie na miodzie gryczanym. Też długo szukałem, i też trafiłem przez przypadek w Tesco, dzień przed wujkiem. A piw miodowych próbuję ostatnio wiele. Nuta goryczy, zapach, barwa, wszystko tutaj ładnie się ze sobą komponuje. Świetna alternatywa i odskocznia dla słodkich piw miodowych.



Spróbowałem też piwa "Miodne" browaru kormoran. Zawiodłem się ze względu na karmel w nim zawarty. Źle się komponuje z miodem, potem czuć dziwny posmak i nieprzyjemnie się odbija - ale może to też być fakt iż nie szczególnie przepadam za karmelem w takiej postaci.
 
Back
Top