Milo mi, ze ktos mnie uwaza za eksperta od win, ale ja tam zadnym ekspertem nie jestem. Wiem po prostu, ze w biedrze i lidlu sa tanie i dobra wina :D
Niestety @Orest mnie znielubisz, bo ja kupuje i pijam tylko wytrawne :( Ale podejrzewam, ze nie zawiedziesz sie jakiego bys nie wybral. BTW dzisiaj to akurat w biedrze i lidlu niczego nie kupisz, bo zamkniete :D
 
Milo mi, ze ktos mnie uwaza za eksperta od win, ale ja tam zadnym ekspertem nie jestem. Wiem po prostu, ze w biedrze i lidlu sa tanie i dobra wina :D
Niestety @Orest mnie znielubisz, bo ja kupuje i pijam tylko wytrawne :( Ale podejrzewam, ze nie zawiedziesz sie jakiego bys nie wybral. BTW dzisiaj to akurat w biedrze i lidlu niczego nie kupisz, bo zamkniete :D
Jedno w lidlu uwielbiam niemiecki resling półwytrawny, ale bym czegoś innego spróbował. Może masta coś doradzi.
 
Jedno w lidlu uwielbiam niemiecki resling półwytrawny, ale bym czegoś innego spróbował. Może masta coś doradzi.
Teraz w biedrze masz tydzien portugalski, wiec pewnie win jest jeszcze wiecej niz zawsze, na pewno soc wybierzesz. Tylko na Boga, nie polslodkie :D
 
DSC_0129.JPG

Welternburger Kloster "Urtyp Hell" - pierwsze co rzuciło mi się w oczy to chyba aldehyd octowy bo zarówno w smaku jak i zapachu była przeszywająca nuta zielonego jabłka. Nie powiem, mi akurat to pasowało bo dodało "koloru" temu piwu. Sama barwa delikatnie bursztynowa, ze średnim i znikającym lacingiem. W smaku oprócz wspomnianego jabłka, wyraźnie słodowe. Goryczka na niezłym poziomie, uderzająca zaraz po pierwszym łyku jednak nie na poziomie który mnie zadowala. Na tle chociażby Żywiec "Marcowe", Weltenburger wypada po prostu świetnie. Dobre piwo jak na styl w jakim zostało uwarzone. Mało skomplikowane.

DSC_0130.JPG

Hopf "Helle Weiße" - przystępując do picia tego weizena byłem ciekaw czy bardzo pochlebne opinie na jego temat nie były nieco na wyrost. Na szczęście nie, bo "Helle Weiße" jest świetnym weizenem! Niemcy pokazują jak się powinno warzyć przedstawicieli klasycznego stylu. Piwo wyraźnie zmętnione, w barwie nieco ciemniejszej słomki. Duża czapa piany, średnio pęcherzykowatej (szkoda, że nie zrobiłem fotki). W zapachu - atak bananów na pierwszym planie a potem goździk. Podobnie w smaku. Co więcej, piwo ma na prawdę niezłą goryczkę. Wydaje się pełne. Po części mogę nawet powiedzieć, że jest wytrawne. Co tu dużo mówić, jeżeli ktoś będzie miał okazję niech spróbuje. Polecam!
 
Jedno w lidlu uwielbiam niemiecki resling półwytrawny, ale bym czegoś innego spróbował. Może masta coś doradzi.
powiem Ci przyjacielu, ze dzis troche nieogarnięty jestem, a ogólnie to dawno nic nie kupowalem tam z win ale pomysle nad ta kwestia
 
@Orest a vinho verde piles kiedy? Jak jest portugalski tydzień w biedrze to pewnie jest, polwytrawne, białe, mineralne, portugalski tani klasyk i zawsze mieli tam znosny
Kiedyś coś pisałeś o jakimś winie z lidla, bodajże białym, że petarda:) ale nie umiem tego znaleźć. A wina nie piłem, spróbuję:)
 
Kiedyś coś pisałeś o jakimś winie z lidla, bodajże białym, że petarda:) ale nie umiem tego znaleźć. A wina nie piłem, spróbuję:)
Żebym to je pamiętał:) W lidlu możesz poszukać win z Alzacji, może trochę przekroczyć Twój budżet 20zł, ale zawsze trzymają poziom, szczególnie gewurztraminer polecam, ma zwykle cukier resztkowy (naturalnie z winogron, a nie dosładzane) więc są półwytrawna/półsłodkie. Może być też pino blanc alzacki.
 
Pił ktoś Milk Stouta z Tenczynka? Bo chyba zrobię sobie niepodległy marsz do Shota :)
 
Wziąłem sobie na miasto poszedłem .Wypiłem jedno piwo , tak na pusty tak jak post wyżej to inaczej działa , potem walnąłem 40 ml wódy , chciałem wracać , ale się zawróciłem , walnąłem 100 ml wina grzanego , łącznie kopnęło mniej niż 3 piwa .Stwierdziłem może jeszcze, ale pomyślałem nie ma nawet ziomów to w razie czego .Wróciłem sobie z buta z 40 minut .Jakoś lepiej się czuję, ale mogę trochę więcej walnąć
 
Jutro kolejny miły wieczór w dobrym towarzystwie w Targowej we Wro. Może oprócz piwek skusze się na coś do jedzonka, może.
12227564_450446345148431_4142531362071482814_n.png
 
Back
Top