Wybiera się ktoś na te targi piwne? Bo ja jako mieszkaniec poznania od dwóch miesięcy, nie mogę nie skorzystać z takiej okazji ;) nigdy na takim "evencie" nie byłem, może być ciekawie.
Prawdopodobnie zjawię się tylko w piątek.
 
@rvd to źle świadczy o tym sklepie że tyskie stało przy kraftowych piwach.
Faktem jest, że dziwnie to wyglądało ale wybaczam. Gość okazał się bardzo miły i dosłownie chwilę z nim pogadałem na temat kraftu w Polsce. Czasu było jednak mało, bo mi się śpieszyło a poza tym za mną już byli ludzie w kolejce.
 
Faktem jest, że dziwnie to wyglądało ale wybaczam. Gość okazał się bardzo miły i dosłownie chwilę z nim pogadałem na temat kraftu w Polsce. Czasu było jednak mało, bo mi się śpieszyło a poza tym za mną już byli ludzie w kolejce.
powiedziałeś mu że Tyskie to polish syf?
 
powiedziałeś mu że Tyskie to polish syf?
Heh, nie :(
Generalnie krótka rozmowa krążyła wokół tego, że jestem z Polski i że w naszym kraju jest dużo browarów craftowych takich jak Ale Browar, Pinta czy Kraftwerk. Kończąc, powiedziałem, że fajnie by było jakby miał w ofercie coś browarów craftowych z Polski, bo u nas robi się dużo dobrego piwa.
 
i pewnie cały czas będą gloryfikować to gówno.
Wiesz, to było tylko jedno piwo, więc po tym co mu powiedziałem może pójdą w nasz craft (mam taką nadzieję). Niech mają na dobry początek chociażby dwa browary i będzie dobrze.

Za czas jakiś znowu zrobię wypad do Berlina, to się okaże czy coś się zmieniło. Aczkolwiek jak tak patrzyłem na półki zawalone piwem to oni i tak głównie promują rodzime piwowarstwo. Przykładem niech będą tacy Francuzi co byli przede mną w kolejce i chcieli dobrego weizena. Od razu został im polecony jakiś przedstawiciel niemieckiej myśli piwowarskiej.
 
Prawdopodobnie zjawię się tylko w piątek.
Ja dzisiaj się dowiedziałem, że lecę do Londynu 20.11 więc muszę podziękować. A tak się nakręciłem!
W takim razie będę się raczył lanym Guinessem w pobliskim pubie, lokalnymi Pale Ale i (wiem, że to trochę babskie) najlepszymi, smakowymi cydrami na świecie, które w Polsce chyba są nieosiagalne - Rekorderlig :)
 
Ja dzisiaj się dowiedziałem, że lecę do Londynu 20.11 więc muszę podziękować. A tak się nakręciłem!
W takim razie będę się raczył lanym Guinessem w pobliskim pubie, lokalnymi Pale Ale i (wiem, że to trochę babskie) najlepszymi, smakowymi cydrami na świecie, które w Polsce chyba są nieosiagalne - Rekorderlig :)
Cydry są wporzo:)
 
Ja dzisiaj się dowiedziałem, że lecę do Londynu 20.11 więc muszę podziękować. A tak się nakręciłem!
W takim razie będę się raczył lanym Guinessem w pobliskim pubie, lokalnymi Pale Ale i (wiem, że to trochę babskie) najlepszymi, smakowymi cydrami na świecie, które w Polsce chyba są nieosiagalne - Rekorderlig :)
Tylko nie cydr. Mam kumpla który jak idzie do pubu to zamawia cydr bo piwa craftowego delikatnie mówiąc nie trawi :o o: (chłop woli coś prostszego w swojej strukturze), więc wystarczająco zniechęca mnie do picia tego trunku, tj. cydru.
 
Tylko nie cydr. Mam kumpla który jak idzie do pubu to zamawia cydr bo piwa craftowego delikatnie mówiąc nie trawi :o o: (chłop woli coś prostszego w swojej strukturze), więc wystarczająco zniechęca mnie do picia tego trunku, tj. cydru.
Nie zrażaj się. Sam często pijam cydr po to, aby zaraz po nim napić się jakiegoś nowego kraftu.
 
Korzystam z wolnego wieczoru i piję właśnie Hopf "Helle Weiße". Tak na szybko, to bardzo dobry weizen. Troszeczkę za bardzo nasycony jak dla mnie ale nie jest źle. Więcej napiszę jutro.
 
Panowie, oświadczam że portugalski Super Bock z Biedronki ni jest Koźlakiem. Shiiiiiiiiiiiit
 
@rvd666
@Shajs

Mi w temacie Hoppy Queen raczej bliżej do Twego zdania. Za duża mieszanka chmieli. Ogólnie nawet nie są wymienione na etykiecie, lecz jest jedynie napisane, że użyto chmieli europejskich, amerykańskich, australijskich i nowozelandzkich. Mieszanka w cholerę i to za 8,50zł. Piłem lepsze piwa i tańsze. Wrażenia smakowe? Spoko piwo z wyczuwalną nutą owoców tropikalnych. Niskie IBU. Dobra, trwała piana. Jednak prędko nie powtórzę przygody z tym piwem... dorzucę 50gr i zakupię poraz kolejny Call Me simon lub Raj z rajs od Pinty.
 
Panowie winni eksperci, @mat01 @Masu @Masta Blasta i inni gieroje, jakie wina półwytrawne i ewentualnie półsłodkie polecacie z Lidla i Biedronki? Najlepiej białe i do 20 zl, ale czerwonym też nie pogardzę
 
Panowie winni eksperci, @mat01 @Masu @Masta Blasta i inni gieroje, jakie wina półwytrawne i ewentualnie półsłodkie polecacie z Lidla i Biedronki? Najlepiej białe i do 20 zl, ale czerwonym też nie pogardzę
Piwo do 20zł mogę Ci polecić. Komes porter korkowane...
10818810_10203234555533260_1169323914_n.jpg
 
Hoppy Queen - zajebiste piwko na lato, nie sugerujcie się tymi chmielami, bo i tak poczujecie 3-4 :D
 
Nie pierdol @Masu tylko rób listę i to szybciutko.

Oreście, to dla ciebie wielki dzień-zmienisz swoje podejście do wina i zostaniesz wyznawcą Bachusa. Pod warunkiem, że zapomnisz po wsze czasy używania słów półwytrawne, półsłodkie, słodkie i Bachus rozbije ci dębową beczkę na głowie. Te słowa są dla pedałów. PEDAŁÓW!

Wina pije się wytrawne albo w ogóle. Nie bój się ich, po prostu spróbuj. Podjedź do Lidla, weź w ciemno cokolwiek powyżej 15 zł (można i za 10 ale czasem trafią się mniej smaczne) poszukaj napisu "Wytrawne" (w domyśle "mniam, pyszota!) i kup.

Biedronki z pewnych względów na początek nie polecam-Biedra jest w trakcie przekształceń i jak w Zabierzowie mają super wybór, głównie wytrawnych tak w Krakowie np. na Wybickiego, głównie słodkie i mało. Lidl jest lepszy dla Janusza.

PS Żadnych nazw nie podam-jak mi coś smakuje to zapamiętuję grafikę a nie nazwę :arab:
 
Oreście, to dla ciebie wielki dzień-zmienisz swoje podejście do wina i zostaniesz wyznawcą Bachusa. Pod warunkiem, że zapomnisz po wsze czasy używania słów półwytrawne, półsłodkie, słodkie i Bachus rozbije ci dębową beczkę na głowie. Te słowa są dla pedałów. PEDAŁÓW!

Wina pije się wytrawne albo w ogóle. Nie bój się ich, po prostu spróbuj. Podjedź do Lidla, weź w ciemno cokolwiek powyżej 15 zł (można i za 10 ale czasem trafią się mniej smaczne) poszukaj napisu "Wytrawne" (w domyśle "mniam, pyszota!) i kup.

Biedronki z pewnych względów na początek nie polecam-Biedra jest w trakcie przekształceń i jak w Zabierzowie mają super wybór, głównie wytrawnych tak w Krakowie np. na Wybickiego, głównie słodkie i mało. Lidl jest lepszy dla Janusza.

PS Żadnych nazw nie podam-jak mi coś smakuje to zapamiętuję grafikę a nie nazwę :arab:
Nic polaczek nie pomógł :( pilem wiele wytrawnych i mi po prostu nie smakują.
 
Back
Top