Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Muszę się z wami podzielić bezcennymi wrażeniami z Polish Open w Gorzowie.
Po wygraniu pierwszej walki podchodzi do mnie jakiś gostek (potem się okazało, że z Checkmat ze Szczecina) i pyta mnie, czy naprawdę mam biały pas, bo goście z lokalnego klubu w mojej kategorii to jakieś ściemniacze i wymieniają się pasami. Mówię, że nie, że ćwiczę dopiero 1,5 roku itd. Po wygraniu kolejnej walki (jak się później okazało, finału - nie wiedziałem, że miałem wolny los i myślałem, że jeszcze jedna przede mną) znowu podszedł do mnie ten sam koleś i mówi, że gościu, którego teraz pokonałem, ma brązowy pas w judo, któryś dan w tradycyjnym jiujitsu i generalnie jest instruktorem w swoim klubie (który współorganizował zawody).

Później zobaczyłem, jak ten sam gościu, mimo, że zdobył srebro w mojej kategorii, pokonał mojego kolegę w finale kategorii niebieskich pasów... mając na sobie biały pas.

No powiedzcie mi, jak można być takim wymoczkiem? Ile dla was warte są medale zdobyte przez weterana w kategorii początkujących? Bo dla mnie taki medal nie byłby wart nic.
 
Keylock, nie bronie takich ludzi bo też mnie irytuje takie coś ale dla niektórych może być warte na przykłąd stypendium sportowe na uczelni.
 
Też na to zwróciłem uwagę....



chodzi o tego typa?



http://www.bieganski-jujitsu.pl/trenerzy/43-krzysztof-wozniak-2



wioska straszna... daje dobry przykład swoim podopiecznym...







ale piątka, że pojechałeś gościa ;)
 
ale dla niektórych może być warte na przykłąd stypendium sportowe na uczelni.
No wiesz, to trochę tak, jak mój kumpel kiedyś uważał wysokie ceny kołpaków za uzasadnienie, że podjebał je jakiemuś człowiekowi z samochodu. Zawody chyba z założenia powinny być wyzwaniem, a nie biciem słabszych od siebie.
 
Key, ja nie mówię o aspekcie moralnym i prawnym, chodzi o sam powód. Ty rozważałeś to od strony wagi zwycięstwa ja Ci pokazuje inne motywy. Sam spytałeś ;p Zresztą popatrz na to od tej strony - pokonałeś instruktora z brązowym paskiem w judo ;-D Hespect
 
Siema, myslicie ze za 2 miejsce na tegorocznych MP ADCC w sredniozaawansowanych jestem w stanie wyciagnac stypendium na Awfie? Oni przy tych stypendiach pytają o klasy sportowe itp a przeciez bjj/sumbmission fighting (nawet ciezko wytłumaczyć komus nie z branży co tak naprawde cwicze).
 
Uważam ze zaniżanie posiadanego pasa jest wszechobecne na wszelkich zawodach, i tak samo dotyczy sie to prestiżowych klubów jak np. to Ankosu. Dwa lata temu w niebieskich pasach - NO Gi Luboń wystartował niejaki Marcin olejniczach ćwiczący całe życie zapasy i jeszcze do tego w rywalizacji zapasniczej wygrywa z Damianem Janikowskim. Swoją kategorie oczywiście wygrał. Regulamin był jasny ze osoby z czarnym pasem w zapasach startują minimum w purpurach bo inaczej bedą zdyskwalifikowani. Na koniec zawodów szanowne grapplerinfo przeprowadziło z nim wywiad jak mu poszło na na zawodach. Kpina i tyle. Wszyscy w Poznaniu wiedzą kim jest Marcin paczowszy od organizatora z Alliance ale nikt z tym nie robi nic. Dlatego niebieskie pasy sa najgorsza kategoria bo tam nie wiadomo na kogo trafisz czy na osobę co ćwiczy dwa lata bjj czy może 15 lat zapasy lub judo. Rok pózniej naszczescie pan Marcin juz wystartował w purpurach gdzie typowe zapaśnicze fizolstwo mu nie poszło i został pięknie uduszony trójkątem.
 
Oki. Bo coś mi sie wydawało, że jakiś bulwers był, że startował w średniozaawanzowanych w Szczecinie w tym roku...
 
Słuchajcie szukam opinii o klubie Alliance Warszawa. Trenuje ktoś z Was tam? Polecacie-zapraszacie?
 
Słuchajcie szukam opinii o klubie Alliance Warszawa. Trenuje ktoś z Was tam? Polecacie-zapraszacie?


Polacamy i zapraszamy, światowy poziom szczególnie no-gi, Radek dopiero co wygrał kategorię adult w Rzymie, 3 razy finalista ADCC itd... a do tego luźna atmosfera i fajny klimat
 
Był tu temat o klubach MMA w Warszawie, gdzie wkradlo się dłuższa rozmowa o Alliance. Ja byłem w wielu miejscach i nigdzie nie czuję się lepiej. Więcej za i przeciw o klubach w Warszawie przeczytasz w tamtym temacie.
 
Ponawiam pytanie zdobyłem niedawno 2 miejsce na MP ADCC, czy moge za to dostać jakieś zaświadczenie o przyznanej klasie sportowej, czy ktos cos wie w tym temacie bo juz mnie to wkurwia ze ten sport jest traktowany jakby pochodzil z innej planety albo w ogole go nie było.??
 
bo tego sportu oficjalnie nie ma dla urzędników. ADCC nie podlega ministerstwu sportu, ani żadnemu związkowi podlegającemu ms.



jak był grappling który podlegał pod PZZ to takie świadczenia jak stypendium można było pobierać z urzedu miasta ale z tego co wiem nawet za mistrzostwa świata czy europy były to śmieszne pieniądze
 
No to powodzenia, ja startuje kategorię niżej, białe 88.3, oprócz tego jestem jako wolontariusz na tych zawodach, bo to nasz klub je organizuje :)
 
Nie wiem, czy jest gdzieś video, ale wczoraj na PP jakiś gość (chyba w białych pasach) poddał drugiego gogoplatą :-)
 
Jakby ktoś był zainteresowanyto mam na sprzedaż nowe kimono Pit Bulla w rozmiarze A2 w atrakcyjnej cenie ( o takie: http://pitbull.pl/shop/kimona/kimono-gi-pit-bull-thunderbolt-white.html )



Jakby ktoś był zainteresowany, proszę pisać na [email protected]







btw. od kiedy gogoplata jest zabroniona? Na IBJJF?
 
Byla mowa w wywiadzie z Gniadkiem o innych zawodnikach, ktorzy przeszli do BT. Kogo mozna do nich zaliczyc? Z czego wynikaja te transfery?
 
Royler napomknął też coś w SzSz ale póki co po necie się nic nie rozlało więc możesz być pierwszy
 
Back
Top