Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

a propos Oskara Piechoty, ma ktos jakies info n.t. jego najblizszych planow jesli chodzi o MMA? Szykuje sie jakas walka, czy na razie sie skupia na bjj?
 
Ależ było cudowanie!!!



2 razy klepalem trójkąt rękami, 2 razy balachę, raz duszenie zza pleców, nie mogę się ruszać ale uśmiech nie schodzi mi z gęby :)



Najfajniej było kiedy padło haslo, a teraz w parach walka na poddania, a ja nie umiem żadnego :D
 
Przecież wiadomo, że dołączył do grupy początkującej ale ona już ma z pewnością trochę doświadczenia. Kluby zazwyczaj nie prowadzą naborów pod koniec kwietnia. Przez pierwsze 2 miechy będą go składać bez problemów ale jak wytrzyma i będzie kumaty to szybko nadgoni.
 
Panowie to bardzo mała sekcja więc nie ma podzialow, brak tam takich swiezakow jak ja:)

Perv
niestety dziś zajecia prowadził jeden z zaawansowanych zawodnikow, trener chory
 
Marcin, za 2 miesiace to ty bedziesz lapal w balaszki i trojkaty, takich swierzakow :-)







kulanka Eddiego Bravo z Manny Gamburyanem
 
Marcin ja najbardziej lubie jak jest koles na moim poziomie i cala zadaniowke np 3 czy 5 minut jest ostra walka o kazda pozycje, czesto nawet bez zadnego poddania jest ale uwielbiam takie walki o kazdy centymetr czy pozycje bardziej od poddan :-)
 
Piechota_Michalec_Tyszka.jpg




Cały wywiad z Oskarem:



http://www.grapplerinfo.pl/oskar-piechota-po-viii-mp-adcc/#more-33803
 
Ma ktoś może GI Tatami Estilo 3.0 ? Zastanawiam się nad kupnem nowego GI i to wydaje się całkime całkiem i w przystępnej cenie. Może ktoś poleci coś innego ? Zaznaczam, że nie mam zamiaru płacić 700 zł za hayabuse itp.
 
Perv



odnosnie Twojego pytania o trenera to nie ma porównia z osobą z zastepstwa. Ma w miarę indywidualne podjeście, wałkuje pewne rzeczy do bólu i zwraca uwagę na szczegóły. Ogólnie bardzo dobre wrażenie.
 
Pytanie laika: sekcje jiu-jitsu ,a brazyliskiego jiu-jitsu - podstawowa różnica w tychj 2 (różnych?) stylach. JJ > BJJ w zakresie technik i to jedyna róznica?
 
w bjj nie ma stójki, a JJ jest bardzo ubogie jeśli chodzi o parter. Zresztą ciężko porównywać te dwie dyscypliny, obie są czymś innym.
 
chyba chodziło o stójkę w sensie kopania i uderzania piescmi, a takowej nie ma w bjj. Przynajmniej nie w Polsce. W Brazylii to juz inna bajka :-)
W chwytach, samo jj rózni się od bjj tym ze ma duzo więcej rzutów i obaleń, w brazylijskim głownie walka zaczyna się od kolan.

Po drugie też zalezy o jakie jiu jitsu chodzi. Zmodenizowane to karate + judo, tradycyjne japonskie "koryu" czyli cos w stylu aikido.
 
fakt, nigdy nie byłem. Bardzo trudno zrozumieć, że chodziło mi o ciosy?

w brazylijskim głownie walka zaczyna się od kolan.




w brazylijskim walka zaczyna się od "stójki". Możesz siąść na dupę, albo klęknąć przed przeciwnikiem jeśli lubisz, ale sama walka zaczyna się gdy przeciwnicy STOJĄ. w Polsce chyba tylko na ne-waza zaczynają od kolan (totalna bzdura)








w Brazylii to juz inna bajka


bjj wszędzie na świecie jest pozbawione uderzeń pięściami i kopnięć.
 
W brazylijskim są uderzenia, kopnięcia, walka w klinczu, wszystko dążące do efektywnego skracania dystansu.... W naszym sportowym bjj (które widzimy na zawodach) tego nie ma, nie mylmy pojęć i nie wprowadzajcie innych w błąd.
 
Spałem tylko 3 h. Nie wiem dlaczego napisałem ze od kolan. W głowie miałem klubowe treningi dla poczatkujacych w których zaczynasz od kolan, napisalem o zawodach. Chodziło mi o to, że w bjj zaczynasz ne waza / waza, w jj tylko od pozycji stojącej. Przekręciłem. My bad

bjj wszędzie na świecie jest pozbawione uderzeń pięściami i kopnięć.

Jezeli cofniesz sie wstecz w historie to zobaczysz że w Brazylii ciosy były czescia składową bjj. Uderzenia w parterze, kolanka na korpus, pedelady nie powstały (wyewoluowały) z boksu czy zapasów. A patrząc chronologicznie, bjj bylo przed vale tudo.
Gracie stosowali uderzenia, aby zmodernizować, uskutecznić jiu jitsu, poczatkowo aby zmusić przeciwnika do otwarcia gardy i zapiecia techniki konczącej.
Oczywiscie obecnie wszelkie uderzenia/ciosy są w bjj zabrionione i nie stosuje sie ich na zawodach, ani też nie uczy na treningach.
Dlatego napisałem że w Brazylii to juz inna bajka. Ale to historia... :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=HMAu0A-vQm8



jeden z klasycznych pojedynków. Dużo dalej mam się cofnąć?



vale tudo było nazwą eventu na początku. oczywiście to co obecnie trenujemy to inna bajka, ale warto wziąć pod uwagę, że samo bjj jest całkowicie innym sportem i sama nazwa została stworzona na eksport. brazylijskie jiu-jiuts w obecnej formie to wcale nie jest jiu-jitsu z brazylii, które zostało stwrzone na podstawie judo, free wrestlingu, boksu i właśnie jiu-jitsu. My zaś trenujemy wyewoluowaną formę gracie jiu-jitsu.
 
Back
Top