Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Bez tytułu.png
 
Na Ciebie zawsze można liczyć Perv :)



edit



na początek chyba będzie ten 2 :) dobrze że chociaz przewroty przez bark mam opanowane :D
 
wpadło mi w oko ostatnio zajebiste promo zawodów z 2010



http://www.dailymotion.com/video/xep2ch_vic-3-bande-annonce_sport#from=embed
 
Pervert, ten turniej to jakas jednorazowa akcja czy wciaz cos organizuja? Bo szczerze mowiac wczesniej o tym nie slyszalem, a ten event z 2010 wyglada na znakomicie obsadzony.
 
Pewnie idzie na pierwszy trening i dyga jak większość :) Spokojnie kolego, rozgrzewkę przeprowadzi Ci trener, musisz tylko wyrobić wytrzymałościowo, pamietam jak ja zdychałem po mojej pierwszej rozgrzewce na bjj :D
 
no tez tak mi sie wydawalo tylko ta rozgrzewka mnie zmylila :-) bo jak idziesz do klubu to przeciez kołcz rozgrzewke poprowadzi :-)
 
No przecie wiem, ze poprowadzi, chciałem zobaczyć jak to wygląda i tyle :) a że stary chłop się bierze za bjj to ma lekkiego pietra :-)
 
ja ci powiem ze czasami u mnie jest taka akrobatyka na rozgrzewce ze parenascie kg temu to nawet bym nie probowal :-)
 
no ja schudlem troche wiecej ale dalej musze z 10kg zrzucic...







a tak wracajac do tematu to bedzie spoko, na poczatku bedziesz jedynie ze tak powiem szmata do wycierania maty ale takie sa poczatki :-)
 
Dobry ten wywiad z Janikowskim. Nie wiedziałem, że Amerykanie mają takie słabe wyniki w zapasach.
 
Chodzi o klasyk, w którym potęgą jest Rosja, a mocne są kraje postsowieckie jak Azerbejdżan, czy Uzbekistan. Domeną Amerykanów jest styl wolny, ale i w nim ostatnio nie święcą wielkich triumfów. W nim też najlepsi są Rosjanie. Na ostatnich igrzyskach USA zdobyło jedno złoto. Generalnie w USA na poziomie szkolnym od najmłodszych lat trenuje się nieolimpijską odmianę zapasów, która jest pochodną tradycyjnej formuły. Bliżej temu do stylu wolnego, czyli dozwolone są również wejścia w nogi.



Klasyk w strefie panamerykańskiej wygląda słabo, bo poza USA i Kubą właściwie nikt nie ma pojęcia o co chodzi. Efekt jest taki, że Betts, którego Damian robi jak chce wywalczył sobie awans, a dużo silniejszy Bułgar Marinow wciąż nie może się przebić przez strefę europejską, chociaż jest aktualnym mistrzem kontynentu.



Z kolei polska szkoła to głównie klasyk, w którym mamy bogate tradycje. W stylu wolnym nigdy nie zdobyliśmy złota na igrzyskach, a statystykę medalową wykręciliśmy sobie na zbojkotowanych przez wiele krajów, w tym USA, igrzyskach w Moskwie w 1980 roku.
 
Back
Top