Boks

Jak Chrisora nie dostanie licencji od brytyjskiej komisji, to może się ubiegać o takową w innych krajach, np. USA, Rosja.
 
Jestem ciekaw, jak Szpilka zaprezentuje się na tych sparingach z Władkiem. W wywiadach mówi, ze będzie to traktował jak normalną walkę, bo z Kliczką nie ma się co cackać, inaczej kończy się w szpitalu, ale mam nadzieję, że Ukrainiec pokaże mu, ile mu jeszcze brakuje i trochę ochłodzi wciąż gorący czerep ;].



A swoją drogą pojawiły się plotki, jakoby Szpila miał się w czerwcu zmierzyć z samym... Jamesem Toneyem. Osobiście nie sądzę, by Wasyla było stać na Lights Outa, a i ryzyko ewentualnej porażki - mimo otłuszczenia i wieku Toneya - jest spore, bo to jednak jeden z większych talentów w historii boksu. Chciałbym co prawda, aby do takiego starcia doszło, ale Wasyl za bardzo się pieści ze swoimi zawodnikami i ich zerami w rekordzie, vide Boniny i inne Cygany.
 
Szpilka jest młody i ma gorącą głowę i pomimo szacunku jaki napewno darzy mistrza to z czasem da znać o sobie charakter szpili. Jakoś nie wierze w jego samoopanowanie. Daleko nie trzeba szukać- jego ostatnio sparinpartner, który uciekł po jednym czy dwóch dniach sparingów. Szpilka w zeszłym roku powiedział w jakimś wywiadzie, że obrali tą trudniejszą drogę a mianowicie doprowadzanie do walk z teoretycznie lepszymi lub bokserami o lepszych rekordach od Szpili, ale ostatnie walki pokazały, że chyba plan się nieco zmienił.
 
Na papierze przeciwnicy Szpili nie wyglądali wcale tak żle 6-1, 7-3, 29-8 - rekordy 3 ostatnich przeciwników Artura.. Nie walczy z kelnerami z ujemnym rekordem. W sumie to demoluje wszytskich na razie. Bądźmy spokojni Kliczko nie da sobie złamać żeber, nie tacy kozacy przeciwko niemu wychozili i jakoś z reguły cały wychodził ze starć.
 
Szczerze to bardziej interesują mnie sparingi Szpilki z Kliczką niż następna walka polaka.;-)
 
Chciałbym co prawda, aby do takiego starcia doszło, ale Wasyl za bardzo się pieści ze swoimi zawodnikami i ich zerami w rekordzie, vide Boniny i inne Cygany.






Ty widziales wogole jak cygan walczy czy tylko tak pieprzysz 3po3?
 
Oczywiście, że widziałem. Nie uważam Cygana za złego boksera, ale moim zdaniem ma sztucznie nadmuchany rekord i mimo dość wysokich pozycji w rankingach nadal walczy ze zbyt słabymi rywalami. Wiem, że ma jedną porażkę na koncie, ale ogólnie jest tendencja u Wasilewskiego do pompowania Polakom rekordów i dawaniu im do ringu ogórów, co tyczy się również Kosteckiego.
 
Kostecki już takich strasznych ogórów nie dostaje. Teraz musi cierpliwie spokojnie przeboksować z rywalami na dotychczasowym poziomie, mam nadzieję, że nie więcej niż 1 czy 2 walki i niech się Wasyl spręża o jakiś eliminator i miejmy nadzieję o walkę o pas. Moim zdaniem Buibeta Szemenowa to by przysłowiowo zjadł. Z Cleverlym też wcale bez szans go nie pozostawiam.
 
a Kostecki nie miał już jakiś czas temu walczyć o pas ? bo pamiętam, że podczas którejś jego walki mówili, że niedługo o pas tylko cholera kontekstu nie pamiętam.
 
Wasilewski już od dwóch lat powtarza, że może w następnej walce Kostecki będzie walczył o pas. Tylko jak dotąd nie udało się do tego doprowadzić.
 
Kostecki już jest stracony marketingowo i ringowo. Jedynie może liczyć na walkę z Cleaverym który obija tak samo bumów jak Cygan.
 
Nie wiem czy Kostecki jest stracony ringowo. Marketingowo też jest na razie na wolności, po za tym nie jest wychowawcą na obozie dla młodzieży więc nie musi być kryształowy.
 
Tego można było się spodziewać, że będzie kolejny bum do obicia. Zresztą te gale Wasilewskiego co raz mniej mnie interesują. Kiedyś to starałem się oglądać wszystkie walki, teraz po prostu ogladam wybranych zawodników, tj. Ugonoh czy Szpilka.
 
Przecież na tych śmiesznych galach walczą sami studolarowcy:-) Wawrzyki, Cygany itp walczą z ludzmi po 40tce z rekordami ujemnymi a śa kreowani na mistrzów. Czemu skoro są tacy wspaniali nie dostaja ofert zza oceanu?:-) Parodia Sportu.
 
w ogóle te gale są strasznie nudne. Nie wiem czy naoglądałem się za dużo gal ze stanów czy poziom naszych krajowych gal jest coraz słabszy.
 
Kostecki po operacji barku powinien walczyć z top 3. Wiecie jakimi prawami rzadzi się boks: przegrywasz praktycznie każą ci kończyć karierę, oczywiście na poziomie aspirantów do tytułu mistrzowskiego, a tak mozemy mówić o Cyganie. Dawid nie może teraz przegrać bo mu szansa na walkę o mistrzowstwo swiata ucieknie bezpowrotnie. Taki juz urok boksu, trza czekac co załatwi Wasyl, w tym momencie Cygan jest chyba najwyżeuj rozstawionym Polakiem w każdym rankingu, cierpliwości, a doczekamy się dużej walki.
 
Poziom naszych krajowych gal jest taki jaki był - słaby . Tak jak napisał Malinovsky " dostają zawodników po 40-tce z ujemnymi rekordami " . Bo to prawda . Nawet jeśli zawodnik typu : Cygan, Wawrzyk, Janik - wygra efektownie walkę tu w Polsce ( bo na tym te gale mają polegać i na tym się opierać ) to za oceanem ledwo co się nim zainteresują . Tak to obecnie wygląda i tego biegu wydarzeń niestety nie da się zmienić - w MMA wygląda to jednak dużo lepiej .
 
@jajcarz



wierzysz w to co mówisz? Ile lat już Cygan dostaje taką walkę? Na tle kogoś solidnego nie wiemy jak wypadnie. Ogórki potrafi obijac każdy.
 
@malinovsky - No nie każdy :) . Chodźby inne ogórki mogły by mieć problemy z innymi ogórkami :D . Ale tak serio to masz rację . Czuję, że Cygan ma szansę karierę zrobić JEDYNIE w Polsce, max w Europie . Na podbój świata nie ma co liczyć .



@killer - Fajnie , że to wrzuciłeś, zaraz se obejrzę .
 
Wszytsko się zgadza tylko, że Cygan dopiero od niedawna jest utemperowanym bokserem. Wcześniuej bardzo lubił iść w bezsensowne wymiany, które w walce z czołówką mogłyby sie skończyc dla niego ciężkim ko. Wreszcie nie podpala się, słucha trenera, rozpracowywuje rywali i dopiero gdy ma okazję atakuje na pełnej k..., ale cały czas uzywa przy tym głowy. Nie chcę tez jakoś gloryfikować Cygana, chcę poprostu zeby zawalczył ze swiatowym topem i wtedy będę miał o nim ostateczne zdanie, na razie widze w nim potencjał na czołówkę światową. Pozycję rankingową ma wyrobioną teraz nic tylko czekać.
 
Back
Top