Boks

Tens patrząc obiektwynie to powinnien jednak wygrac Marquez mimo ,że nie postawił kropki nad I to miał celniejsze ciosy.
 
dla mnie walka o tytuł wszeświata między Pacmanem a Floydem właśnie straciła sens.



Myślę ,że boksowi udało się znów ukraść Danie nagłówki w gazetach i internecie ale nie wiem czy łysy będzie z tego powodu smutny ;)
 
Szkoda, że nie napisałem swojego typowania przed walką w tym temacie.


Cóż, Marquez udowodnił, że jest strasznie niewygodnym rywalem dla Pacquaio. Ponadto, po raz 3ci przegrywa przez kontrowersyjną decyzję... Przyszła mi dziś do głowy myśl, że do walki Manny vs. Floyd i tak nie dojdzie. Oczywistym jest, że lepiej zorganizować dwa oddzielne eventy, niż jeden łączny - ze względów finansowych.


Im dłużej interesuje się sportami walki, tym bardziej mam wrażenie, że, szczególnie odnosząc się do USA, jedyną rolę odnoszą finanse. Dla niektórych może to być osobistę, ale radzę wszystkim się z tym pogodzić i zdać sobię z tego sprawę.
 
@Madzer to nie od dziś wiadomo ,że kasa rządzi. Przecież historią boksu już jest sytuacja w której promotorzy mieli kazać Tysonowi nie nokautować Jamesa Douglasa za szybko bo ludzie nie chcą płacić za 3 rundy walki. Jak się skończyło wiadomo.
 
Szkoda Marqueza...



Coraz więcej w boksie wałków m.in. też w walce Cunninghama coś nie dobrego dzieje się z tym sportem.
 
oby takie wałki były powodem do popularyzacji MMA, które jednak jest mniej skażone nieuczciwymi decyzjami
 
Akurat w walce z Cunnighamem jego wstawanie po nokdaunie trawlo gruuuubo ponad 15 sek wiec powinien przegrac przez KO
 
Obejrzałem właśnie drugi raz dzisiejszy występ Marqueza i Pacquiao, i to nawet nie był w miare równy pojedynek tylko zdecydowana wygrana Meksykanina.
 
Ogolnie komentarz ludzi z HBO ktorzy zazwyczaj pozostaja obiektywni strasznie mnie zdenerwowal, za wszelka cene probowali usprawiedliwic decyzje sedziow.
 
najbardziej rozbawiło mnie to zdanie: "Po tej walce jedno można stwierdzić na pewno najlepszym pięściarzem bez podziału na kategorie jest Floyd Mayweather Jr."
haha no a co w ostatniej swojej walce takiego pokazał Floyd? jak uderzać kiedy przeciwnik nie patrzy i woli grać fair niż tylko patrzeć na to, by wygrać i zebrać wypłatę? Floyd zachował się gorzej niż Paul Kelly w walce z Cerrone, ale jak widać niektórym to imponuje..
 
Właśnie obejrzałem walkę, wyszło mi w okolicach 116:112 dla Marqueza, wynik moim zdaniem jest baaaardzo kontrowersyjny. Jeśli na formie Floyda nie odbije się to, że za rzadko walczy, to w ewentualnej walce z Pacquiao, Mayweather będzie zdecydowanym faworytem, bo oprócz tego, że podobnie jak Marquez bazuje w dużej mierze na kontrach, to jeszcze ma o wiele lepszą obronę.
 
Mayweather to właściwie lepsza, większa wersja Marqueza. Meksykanina to jeden z najlepiej wyszkolonych obecnie pięściarzy, Money to jeden z najlepiej wyszkolonych, a może i najlepiej, zawodników wszechczasów. W obronie Juan swoje zbiera, Floyd w defensywie zachwyca. Nie można zapomnieć jeszcze o lepszych warunkach fizycznych, a także: szybkości, refleksie, sile ciosu, timingu. Pacquiao przegrałby wyraźnie.
 
Runda 1.
Pacquiao - 11/38 (29%)
Marquez - 7/32 (22%)

Runda 2.
Pacquiao - 9/42 (21%)
Marquez - 8/30 (27%)

Runda 3.
Pacquiao - 10/53 (19%)
Marquez - 10/39 (26%)

Runda 4.
Pacquiao - 15/47 (32%)
Marquez - 12/43 (28%)

Runda 5.
Pacquiao - 13/45 (29%)
Marquez - 12/34 (35%)




Runda 6.
Pacquiao - 15/46 (33%)
Marquez - 10/28 (36%)

Runda 7.
Pacquiao - 21/57 (37%)
Marquez - 12/31 (39%)

Runda 8.
Pacquiao - 11/46 (24%)
Marquez - 13/34 (38%)

Runda 9.
Pacquiao - 17/70 (24%)
Marquez - 17/56 (30%)

Runda 10.
Pacquiao - 18/50 (36%)
Marquez - 13/37 (35%)

Runda 11.
Pacquiao - 18/47 (38%)
Marquez - 13/36 (36%)

Runda 12.
Pacquiao - 18/37 (49%)
Marquez - 11/36 (31%)

Czyli wygrał zasłużenie Pacquiao.
 
Lem Satterfield, Ringtv.com: 117-111, Marquez


Ron Borges, Boston Herald: 117-112, Marquez


Alexey Uralets, AllBoxing.Ru/BoxingScene.com: 117-112, Marquez


Chris Mannix, Sports Illustrated: 116-112, Marquez


Tim Smith, New York Daily News: 116-112, Marquez


Yuri Tarantin, AllBoxing.Ru: 116-112, Marquez


Ryan Maquinana, BoxingScene.com/CSNBAREA.com: 116-113, Marquez


Mike Coppinger, RingTV.com: 115-113, Marquez


Bill Dwyre, Los Angeles Times: 115-113, Marquez


Norm Frauenheim, www.15rounds.com: 115-113, Marquez


Lance Pugmire, Los Angeles Times: 115-113, Marquez


Bob Velin, USA Today: 115-113, Marquez


George Willis, New York Post: 115-113, Marquez


Jerry Izenberg, Philadelphia Inquirer: 115-114, Marquez


Sean Sullivan, Boxing Digest: 115-114, Pacquiao


Steve Carp, Las Vegas Review-Journal: 114-114


Grigory Stangrit, AllBoxing.Ru: 114-114


Tim Dahlberg, Associated Press: 114-114


Bryan Graham, Sports Illustrated: 114-114


Kevin Iole, Yahoo!Sports: 114-114


Kieran Mulvaney, ESPN.com/Reuters: 114-114


Dan Rafael, ESPN.com: 114-114


Rick Reeno, BoxingScene.com: 114-114
 
Statyski ciosów na papierze ma większe Pacquiao po drugie Marquez nie był mistrzem tylko pretendentem.Do tego jeszcze zaliczmy przychylnośc sędziów do Mistrza i większą agresje.



Pacquiao wygrał według sędziów co nie zmienia w żadnym stopniu faktu to ,że to Marquez zasłużył na wygraną.
 
Statyski ciosów na papierze ma większe Pacquiao po drugie Marquez nie był mistrzem tylko pretendentem.Do tego jeszcze zaliczmy przychylnośc sędziów do Mistrza i większą agresje.




Pokaż mi przepis wedle którego pretendent musi zrobić więcej od mistrza, żeby wygrać. Skakanie po ringu to nie jest agresja. Zresztą te statystyki pochodzą od CompuBox powiązanej z Top Rank.



Khan o walce:




- To była wyrównana walka. Można było zobaczyć, że Marquez odrobił pracę domową i wiedział co należy robić. Gdy rozpoczęli ostatnią rundę, sądziłem że Marquez wygra, a trener Manny • ego Freddie Roach uważał tak samo. Myślałem, że Marquez wygrał jednym lub dwoma punktami. Jestem jednak zadowolony, że wygrał Manny, bo jesteśmy w tej samej stajni i to dobry kumpel • powiedział Khan.
 
Jeśli jest runda wyrównana albo się mało dzieje to sędzia przypisuje ją mistrzowi.



Marquez wygrał i Pacquiao stał się nagle beztalenciem ,a jeszcze nie dawno wszyscy go podziwiali.



Tak samo było z Floydem wszyscy mówili że jest chamem i oszustem...



Tak samo jest z wszystkimi innymi jedna przegrana kogoś wybitnego stacza go w samą przepaśc.











Więcej na temat tej walki się nie wypowiadam bo nie ma sensu ponieważ są walki lepsze od tej.
 
115-113, Marquez zasłużył na wygraną. Takie jest moje zdanie. Komentarze HBO żałosne.
 
marquez 50.jpg
 
@Tar - Padłem :D



Marquez tą walkę wygrał, nie oszukujmy się . Można dażyć sympatią Manny'ego, ale w tej walce był gorszy . Jednak " bij mistrza " ...
 
Back
Top