Boks

świetna walka w wykonaniu Polaka , mieliśmy Adamka , Michalczewskiego , Gołote , teraz mamy Fonfare , Szpilke i może jeszcze Włodarczyka , ale o tym się przekonamy przy jego następnej walce
tylko Fonfare który w pore wyjebał do USA, reszta to parodyści.
 
Największy sukces Polskiego boksu od dłuższego czasu. Fonfara pokazał dużo więcej niż się spodziewałem. Ta walka mu przyniesie bardzo dużo popularności.
 
Pokazał więcej niż Włodarczyk w ostatnich 5 walkach. :) Damn, Fonfara naprawdę może być mistrzem, już sam fakt że jest w czołówce jednej z najmocniejszych i "najgłośniejszych" wag w USA to wielki sukces. Teraz jest 3 na boxrecu, myślę że dostanie rewanż ze Stevensonem.
 
Ma ktoś walkę Fonfary? Po UFC komara jebłem nie chciałem już się męczyć. Jak ktoś ma niech wrzuci nie chce czekać za powt.!
 
gdyby te Włodarczyki i te inne buce Szpilkowe mieli taki charakter to byśmy mieli kilku kozackich mistrzów w boksie
 
Fonfara świetnie! Kaipitalnie rozpykał młodego Chaveza. Chapeau bas!


Polecam zapoznać się z walką Matthysse z Provodnikovem. Widowisko godne największych mistrzów. Ciągła wymiana ciosów, walka na wyniszczenie. Rosjanin jak to w każdej jego walce, presja i ciągłe parcie do przodu i zbieranie na twarz większości uderzeń.
Pełen podziw, że w ciągu 12 rund żaden nie padł. Świetnie się to oglądało.
Argentyńczyk w większości na wstecznych ale mądrze walczył. Były momenty, że szedł w wymiany ale w nie podpalał się na tyle aby zapomnieć o nałożonej taktyce. Mniej furiackich ataków a przemyślane kombinacje. Punktacja może nie odzwierciedla przebiegu całej walki ale ja nie miał wątpliwości kto był lepszy. Provodnikov dużo szumu a mało precyzji w wykonaniu
Zachęcam do obejrzenia.
 
VoRaNeK obejrzałem powt. niedawno na PS. Że będzie walka kapitalna to wiedziałem przed i faktycznie polecam boks na najwyższym poziomie! Bałem się że będzie wałek z decyzją ale na szczęście było ok!
 
Niby to tylko ranking komputerowy ale cieszy taki skok i obecna pozycja Andrzeja. W rankingu robionym przez ekspertów pozycja Polaka również powinna oscylować wokół podium


dfsdfgsdg.jpg



Tak na marginesie. Co sądzicie o Usyku? Wygrał już 7 walke i 7 przed czasem. Czy widzicie jakieś realne zagrożenia dla czołówki cruicerów?

Bedzie kolejnym bardzo dobrym zawodnikiem na zawodowstwie jak Rigo czy Lomaczenko?
 
Last edited:
Wielka bokserska uczta dzisiejszej nocy dobiegła końca. Na uwagę zasługuje starcie Matthysse z Provodnikovem. Kaptialna wojna. Trzeba przyznać, że na walkach tych panów nie da się nudzić.

Znakomicie zawalczył również Andrzej Fonfara. Kompletna deklasacja znienawidzonego przeze mnie Chaveza. Mimo świetne występu chciałby jednak ostudzić nieco nastroje bo Chavezowi daleko do liderów tej kategorii. Jeśli, że Stevensonem widzę Andrzeja toczacego wyrównaną może nawet zwycięską batalie to Kowaliow to gość z kosmosu. Nie widzę absolutnie nikogo w tej kategorii kto mógłby mu zagrozić.

Usyk wczoraj poniżej oczekiwań. Myślałem, że to będize kolejna lekka przeprawa. Mimo tego i tak uważam go za największego prospekta w tej wadze. W przyszłym roku zapewne powalczy już o pas.
 
Czy widzicie jakieś realne zagrożenia dla czołówki cruicerów?
Będzie klasyczny Wilder, napompują go na bumach, jedna walka rankingowa aby pojawił się w top10 i weryfikacja z jakimś mistrzem. Na pewno jest dobrze wyszkolony i ma mocny cios.
 
Dobrze, że nasza rodzima tradycja posiadania jednego bardzo dobrego boksera za oceanem, na którego walki warto wstawać w nocy, została podtrzymana. Pełna dominacja Andrzeja, no i w końcu nie przespał początku walki. Oby tak dalej.
bw. teksty Chaveza po walce przezabawne :)
 
VoRaNeK obejrzałem powt. niedawno na PS. Że będzie walka kapitalna to wiedziałem przed i faktycznie polecam boks na najwyższym poziomie! Bałem się że będzie wałek z decyzją ale na szczęście było ok!
Niektore akcje w tej walce to czysta finezja, az ciezko sie nie ekscytowac. Moze to tylko pobozne zyczenia, ale ewidentnie "przewalonych" walk jakby ostatnimi czasy nieco mniej w boksie. Pewnie to tylko moje mylne wrazenie bo ogladam sporadycznie i niektore walki pewnie mi umykaja.
 
Panowie, a co sądzicie o Terencie Crawfordzie ? Jakoś bez echa przeszła jego walka, a gość jest fenomenalny. Wyróżnienie dla najlepszego pięściarza 2014 nie została dane naderemnie. Jak dla mnie czołówka bez podziału na kategorie wagowe :)
 
Panowie, a co sądzicie o Terencie Crawfordzie ? Jakoś bez echa przeszła jego walka, a gość jest fenomenalny. Wyróżnienie dla najlepszego pięściarza 2014 nie została dane naderemnie. Jak dla mnie czołówka bez podziału na kategorie wagowe :)

Danny Garcia już nie jest w stanie robić limitu super lekkiej więc jak dla mnie Crawford to numer 1 wagi i jest przed nim świetlana przyszłość.
 
Danny Garcia już nie jest w stanie robić limitu super lekkiej więc jak dla mnie Crawford to numer 1 wagi i jest przed nim świetlana przyszłość.

Po ostatnich występach Garcii jestem pewien, że nawet jakby był wstanie robić ten limit zostałby ograny, a może nawet znokautowany.
 
Andrzej Fonfara zaprezentował się wyśmienicie w walce z Chavezem ! Walka praktycznie w kazdej minucie kontrolowana przez Andrzeja - po prostu wspaniały występ ! Doskonała praca na nogach w początkowych rundach ,szybkie i bardzo celne ciosy ( lewy prosty działał bez zarzutów ) . Sam nokdaun cudowny - przepuszczenie rywala na liny i lewy sierpowy który trafił w skroń .

Mathysse vs Provodnikov

Na tą walkę czekałem o wiele bardziej niż czekam na Pacman vs Floyd . Po prostu dwóch doskonałych puncherów i ta walka NIE MOGŁA wyglądac inaczej niż wyglądała . Kibicowałem ,, Syberyjskiemu Rockemu,, ale wiedziałem , że Mathysse jest po prostu lepszym technicznie zawodnikiem i był faworytem tego starcia . Obydwoje zaprezentowali serce w ringu i charakter , a jeśli chodzi o Ruslana , to ja nie mogę wyjśc z podziwu jakie ten zawodnik ma jaja ! Nawet przez moment nie przyszło mu do głowy , żeby walczyc na wstecznym . Wyłapywał na twarz niezliczoną ilosc uderzeń a i tak dążył do skrócenia dystansu - uwielbiam tego zawodnika za charakter i olbrzymie serducho do walki .

Provodnikova z chęcią zobaczyłbym w kolejnej walce jak ucisza Bronera, a Argentyńczyk mógłby zawalczyc w rewanżowym pojedynku z Dannym Garcią ( ich 1 walka stała na wysokim poziomie ) .
 
Andrzej mega. Nie ma jak wstawać w nocy na ważne walki Polaków za oceanem o wysokie cele. Zwłaszcza, gdy mają argumenty by wygrywać te walki, a nie zostali doprowadzeni względnie sztucznie.
 
Bardzo dobra oglądalność walki Fonfary. Podobno średnia 231 tys a najwyższa to ponad 260 tys! Ciekawe ile będzie za 2 tyg? Dobrze przynajmniej nie będą żałować że kupili te prawa.
 
VoRaNeK a to czasem nie była kwota za te 2 walki? Tzn że taki pakiet kupili za tą kwotę co była podana czyli 165 tys zielonych... Ale może się mylę.
 
VoRaNeK a to czasem nie była kwota za te 2 walki? Tzn że taki pakiet kupili za tą kwotę co była podana czyli 165 tys zielonych... Ale może się mylę.


Za walke wszechczasów chyba to była osobna kasa, o ile mnie pamięć nie myli. Racjonalna ta kwota się wydaje.


Myślę, że na walki Fonfary wykupili raczej pakiet - zapłacili z góry za prawo do np trzech kolejnych walk z Polakiem. Chociaż nie jestem pewny czy w boksie takie tranzakcje są możliwe - bo chyba kolejne walki może Fonfara stoczyć dla innego organizatora, telewizji itd.
 
Kto właściwie ma prawa do transmisji i je sprzedaje telewizjom? Federacje? Telewizja transmitująca - Showtime, HBO?
 
Back
Top