Boks

Twarda walka, niespodziewany przebieg po tych dechach Stevensona uwierzyłem że Andrzej może to wygrać. Jak Adonis będzie tak walczył to Hopkins go robi na punkty a Kovaliev go nokautuje.
 
Fonfara chyba zadziwił większość, szkoda, że nie udało się skończyć walki w 9 rundzie, by się działo :D
 
Fonfara zyskał sporo po tej walce i teraz spokojnie bez pośpiechu musi poczekać na swoją szansę.







Odradzałbym branie kolejnej walki na szczycie.
 
Brawa wielkie dla Fonfary. Nie ma gwarancji, że ten koleś zostanie mistrzem świata, ale jest już w czołówce, a od topu LHW dzieli go już niedaleka droga. Biorąc pod uwagę jego wiek jest duża szansa na mistrza w najbliższych latach.
 
Andrzej powinien popracować nad ruchliwością w ringu, dodać jakiś balans ciałem bo zbieranie takiej ilości ciosów to nie jest dobry pomysł. Szkoda tego kd w 1 rundzie.







Statystyki ciosów







Stevenson 329/790 ( 41 % )



Fonfara 217/613 ( 35 % )
 
Andrzej nie odjebał żadnej siary, pokazał klasę. Róznica na przykład pomiędzy walką Szpila - Jennings, a Fonfara - Adonis była kolosalna. Szpila niby próbował pod sam koniec znokautować rywala, ale ani nic nie zdziałał, ani chyba nawet sam już nie wierzył, że może wygrać. Natomiast w boksie Fonfary jest coś takiego, że jak się go ogląda to odnoszę wrażenie, jakby w każdym momencie walki (nawet kiedy nie idzie) był pewny swego końcowego sukcesu.



Wirtuozem to on nigdy nie będzie, ale jego charakter, pracowitość i podejście do tego sportu mogą go wynieść jeszcze wyżej, niż jest obecnie. A jeszcze kilka lat temu nikt o nim nie słyszał, opuszczając Polskę z 8 lat temu nie był nawet dobrze rokującym bokserem. W ostanich wygranych walkach Andrzeja z Johnsonem, Karpencym i Campillo różnie mu szło, ale stawiając sobie poprzeczkę coraz wyżej i dodając do tego jego charakter, mógł nie tylko przetrwać, ale i postraszyć Adonisa, który jakby nie patrzeć demolował swoich rywali, w tym Dawsona w 1 rundzie.
 
Jestem świeżo po obejrzeniu pojedynku Fonfara vs Stevenson no i co moge napisac ...

Dla takich zawodników jak Andrzej Fonfara warto oglądać boks ! Polak wyszedł do zawodnika, przed którym wiekszość dzisiejszej czołówki by nie wytrzymała psychicznie przed walką ! Fonfara wyszedł do ringu i pomimo dwóch liczeń, potrafił sie podnieść i starał się nie dać pola do popisu Kanadyjczykowi ! Ja po takiej walce szanuję Andrzeja przede wszystkim za olbrzymię serce do walki - charakter, który mają prawdziwe polskie talenty czy to w mma czy w boksie ...
Samym posłaniem na deski ,,Supermena,, Fonfara dał o sobię znać w bokserskim świecie i taka walka ( po mimo ,że przegrana ) da mu na pewno bardzoooo wiele !

Na tą chwilę Andrzej Fonfara jest najlepszym polskim bokserem P4P i to jego walki będą najbardziej medialne i ekscytujące dla Polaków/Amerykanów !
 
Polecam nawet ja laik boksu stwierdzam że piękna kombinacja :-)



https://www.youtube.com/watch?v=x3vg8kkro2w
 
No Groves pięknie się złożył. Jestem rozczarowany Grovesem, wygrał 2 rundy max 3 ale to tak naciągane, liczyłem na coś lepszego trochę bez pomysłu walczył.
 
Sosnowski bardzo przyzwoicie się prezentował... tyle że szczęka już nie ta.
Na kartach sędziowskich pewnie było koło remisu.
 
HBO powinno zmienić te filmiki "this is boxing" otwierające gale na "this is business"



po raz kolejny patologia Aruma dała o sobie znać! :/
 
Cotto_martinez_ww.jpg




158,8 funta (72,0 kg) wniósł na wagę Sergio Martinez (51-2-2, 28 KO) przed walką z Miguelem Cotto (38-4, 31 KO) w obronie pasa WBC kategorii średniej. Pretendent do tytułu zanotował 155 funtów (70,3 kg).







thytryt.jpg








Transmisja gali na Polsacie Sport rozpoczyna się o 3:00. Myślę, że pokażą 4 ostatnie pojedynki. Walka wieczoru około 5:30







Martinez zarobi 1,5 mln $



Cotto 7 mln $
 
Back
Top