Boks

David Haye (26-2, 24 KO) jest przekonany, że jego pojedynek z mistrzem świata WBC w wadze ciężkiej Witalijem Kliczką (45-2, 41 KO) w końcu się odbędzie. 32-letni Brytyjczyk rozmawiał niedawno z prezydentem federacji WBC, Jose Sulaimanem, który również jest zainteresowany organizacją tej walki. Według słów Haye'a oba obozy osiągnęły porozumienie, a do konfrontacji dojdzie w przyszłym roku.







- Myślę, że w przyszłym roku Kliczko zechce zawalczyć ponownie i będzie szukał dużego pojedynku. On największa walkę może stoczyć ze mną i dobrze o tym wie, bo nie jest głupi. Co dadzą mu walki z rywalami pokroju Manuela Charra? Ja naprawdę katuję swoje ciało, by walka była łatwa i nie robiłbym tego w żadnym innym celu, a jedynie dla największej nagrody w tym sporcie. Dla tytułu WBC ukaram samego siebie i zrobię to co do mnie należy - zapowiada Brytyjczyk.







- Porozumienie w sprawie walki zostało już osiągnięte, warunki kontraktu są ustalone jesli chodzi o pieniądze, podział zysków i cała tą resztę. Nie potrzebujemy nowego kontraktu. Będę musiał stoczyć rewanż z Władimirem lub Witalijem, w zależności kogo oni wybiorą, a potem jeszcze jedną walkę z którymś z nich. Będzie tak w przypadku, jeśli zdobędę tytuł - zakończył "Hayemaker".
 
Dzis w nocy ciekawa gala na Brooklynie, chyba w ramach pokuty za opuszczenie wczorajszego Bellatora zmobilizuje sie i obejrze. Tym bardziej ze beda 4 pojedynki o Mistrzostwo Świata.
 
http://www.allthebestfights.com/peter-quillin-vs-hassan-ndam-njikam-full-fight-video-pelea-2012/
 
Ja do Wacha nic nie mam, w swoich wczesniejszych pojedynkach tez spisywal sie przyzwoicie. Ale ten filmik jest żenujący
 
Lubię Wacha, ale ten film to taki... słaby trochę.



To prawda że Witalij się przygotowuje pod Haye ?
 
Obecnie to przygotowywuje się do wyborów nic więcej.



A wracając do Wacha to napewno nie był to jego pomysł z tym klipem.
 
danny-garcia.jpg


Pojawiają się pierwsze nazwiska odnośnie kolejnego przeciwnika dla mistrza WBC i WBA wagi junior półśredniej, Danny'ego Garcii (25-0, 16 KO). Jak informuje jeden z członków Golden Boy Promotion, Richard Schaefer, rozważana jest walka "Swifta" z popularnym Zabem Judahem (42-7, 29 KO), do której miałoby dojść w przyszłym roku na nowojorskim Brooklynie.


Z pewnością walka bardzo dobrze by się sprzedała, a hala zapełniła po brzegi - Brooklyn jest miejscem, w którym "Super Zab" się wychował, a kibice z pewnością o nim nie zapomnieli. Judah ostatni raz wychodził do ringu w marcu, kiedy to pokonał przez techniczny nokaut w 9 rundzie Vernona Parisa (26-1, 15 KO).


- Zab już kiedyś wyrażał chęć spotkania się z Garcią, także z pewnością zasiądziemy do negocjacji. Byłaby to wielka walka dla kibiców z Brooklynu, którzy dobrze znają Zaba i mu kibicują. Musimy to przemyśleć - powiedział Schaefer.
 
W ostatnim czasie duzo ciekawych pojedynkow do zorganizowania, ja najchetniej bym zobaczyl pojedynek Donaire z Rigo.
 
Donaire vs Rigo, a w razie wygranej tego pierwszego walka w limicie kategorii piórkowej z Gamboą. Chętnie też zobaczyłbym Matthysse wbijającego w ring Riosa, Marqueza z Garcią i Martineza z kimś z trójki: Alvarez, Lara, Gołowkin.



PS. Szkoda mi Warda. Niżej nie zejdzie, a w super średniej i półcięzkiej nie ma z kim walczyć - ostatecznie jeszcze Dirrell.
 
Ward - Golovkin/ Dirrel / Froch II / Fonfara
smile.gif


Domyślam się, że z Fonfarą żarotawłeś. Rewanż z Frochem w ogóle mnie nie rusza. Golovkin faktycznie byłby ciekawą opcją, gdyby przeszedł do wyższej kategorii.
 
Zgadza się.



A tym czasem Włodarczyk być może zmierzy się z byłym dwukrotnym mistrzem Jeanem Marciem Mormeckiem w Paryżu.



Opcja dobra finansowo dla Włodarczyka jak i również sportowo, bo zapewnie efektownie go znokautuje.
 
Sportowo to jest dobra opcja? Jakiegoś Słowaka albo Węgra też by efektownie znokautował, tylko co z tego?
 
Jak dowiedziała się nasza redakcja byłego mistrza EBA Aleksego Kuziemskiego (23-4, 7 KO), który jest liderem grupy Boxing Production prowadzonej przez Dariusza Snarskiego czeka jedna z najważniejszych walk w zawodowej karierze. Polak, który kilka ponad rok temu stanął do walki o tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półciężkiej zmierzyć się ma z byłym mistrzem świata federacji WBC i IBO Jeanem Pascalem (26-2, 16 KO).


Z informacji, do których dotarł nasz portal wynika, że Kuziemski stanie w ringu naprzeciw niedawnego rywala Bernarda Hopkinsa podczas zaplanowanej mistrza na 8 grudnia gali, która odbędzie się w Monaco. Popularny • Ali • zmierzyć ma się z byłym mistrzem świata w pojedynku zakontraktowanym na 10 rund.



:-)







boxingnews
 
Wasilewski wspominał ostatnio, że była szansa żeby Damian Jonak zawalczył na gali Pacquiao - Marquez IV, ale niestety dwie gale się nakładają :P
 
Ostatnio oglądałem taki program "As Wywiadu" gdzie gośćmi są znani ludzie ze świata sportu i był Nim Marcin nt. którego Saleta i jego poplecznicy wystosowali list otwarty aby nie nazywać go sportowcem czy pięściarzem. Ten post może zakrawać na trolling którym się brzydzę ale Marcin udowodnił, że jest w formie nazywając grupę Salety bandą nieudaczników którzy nic nie osiągnęli w zawodowym boksie, tzn nic szczególnego...jestem daleki od przyznania mu racji w całej rozciągłości ale jakbyśmy tak się przypatrzyli wszystkim rywalom tej grupy i doborze rywali na poszczególnych etapach kariery każdego z nich to nie można wykluczyć, że istotnie nie mają się kim pochwalić w swoim rekordzie...



...piszę o tym w nawiązaniu do Włodarczyka który zamiast stanąć na głowie aby unifikować pasy w swojej kategorii i zostać absolutnym mistrzem takim jakim są bracia w wadze wyżej to bierze/wybiera mało wymagających rywali...
 
Czyli inni też nie chcą ryzykować zdobycia 2 pasów na raz bo przecież ryzykują tyle samo...1 pas. Telewizje też chętnie pokażą taki pojedynek.
 
Back
Top